Złóż wniosek o staż letni już teraz

Jak ubiegać się o staż letni

Okres stażu jest już za nami! Masz jeden, wciąż szukasz takiego, albo nie planujesz tego stażu. Artykuł ten jest skierowany do studentów, którzy wciąż szukają stażu na lato.

Wielu uczniów przeżywa proces aplikacyjny

Oprócz zajęć, prac dyplomowych, egzaminów, zajęć sportowych i zajęć dodatkowych uczniowie często podkreślają, co zamierzają zrobić w lecie.

Ich rodzice i przyjaciele mogą nadal pytać ich o swoje letnie plany. Mogą również usłyszeć o wielkich stażach, które wylądowali inni studenci, a następnie jeszcze bardziej zestresowani, kiedy widzą ulotki o praktykach wysłane do kampusu. Wielu studentów wyraża, że ​​czują się zaniepokojeni, ponieważ nie wiedzą, co muszą zrobić, aby znaleźć letni staż lub, że nie mają czasu, aby odpowiednio zaplanować lub ubiegać się o staże na lato.

Stworzenie planu stażowego jest kluczowym składnikiem pomyślnego wylądowania na letnim stażu

Twoja pierwsza linia obrony to umówienie się na spotkanie z doradcą zawodowym w Centrum Rozwoju Kariery w twoim college'u. Doradcy zawodowi służą Ci pomocą na każdym etapie procesu. Mogą pomóc Ci w stworzeniu CV i listu motywacyjnego, jeśli jeszcze go nie masz, a także skierować cię do zasobów, które pomogą Ci znaleźć letni staż w twoim obszarze zainteresowań lub na danym kierunku oraz w miejscu, gdzie będziesz żył z letnią przerwą.

Znajdowanie staży

Istnieje wiele zasobów, które można wykorzystać do znalezienia staży w danym obszarze zainteresowań. Twoje Centrum Rozwoju Kariery jest po to, aby skierować Cię we właściwym kierunku. Będziesz zaskoczony wszystkimi zasobami, które mają do zaoferowania, więc bardzo ważne jest, aby nie ominąć tego kluczowego kroku.

Przygotowywanie dokumentów aplikacyjnych

Często mówię uczniom, że jeśli nie poświęcasz czasu na napisanie mocnego i skutecznego CV i listu motywacyjnego, to strzelasz sobie w nogi, ponieważ większość pracodawców jest zasypywana kandydatami na letnie staże i miejsca pracy. Jest to jeden z głównych powodów, dla których warto poświęcić czas na wcześniejsze zaplanowanie swoich dokumentów. Gdy dokumenty zostaną wypełnione, będziesz chciał mieć kogoś, komu ufasz, przejrzeć je, a następnie zabrać je z powrotem do Centrum Rozwoju Kariery dla ostatniej krytyki.

Co stanowi dobre CV

Twoje CV to profesjonalny dokument, który przede wszystkim wymienia twoje wykształcenie, poprzednie doświadczenia i inne czynności oraz umiejętności, które są istotne dla danego stażu lub pracy. Są pewne rzeczy, o których powinieneś pamiętać podczas tworzenia swojego CV.

  1. Czy twoje CV wygląda profesjonalnie
  2. Czy życiorys zawiera odpowiednie zajęcia, wcześniejsze staże i oferty pracy, projekty wolontariuszy lub projektów usług społecznościowych, Twoje unikalne umiejętności (komputer, język obcy itp.)
  3. Czy jest spójny (pamiętaj o konsekwentnym opracowywaniu CV, na przykład: jeśli używasz wielkich liter lub pogrubionych nagłówków, skracasz stany, podajesz daty, umieszczasz kropki na końcu każdego punktu, itp. .)

Znowu Twoje Centrum Rozwoju Kariery w twojej uczelni może być ogromnym wsparciem, gdy będziesz pracował nad podsumowaniem, które czujesz się komfortowo wysyłając pracodawcom. Zapoznaj się z tym filmem, aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących wznowienia praktyki.

Co uwzględnić w liście motywacyjnym

Od Ciebie zależy, co wyróżnia Cię jako kandydata. Jakie są nasze umiejętności i osiągnięcia? Co odróżnia cię od innych kandydatów? Co jest w tobie wyjątkowego, co czyni Cię idealnym kandydatem do konkretnej organizacji? Te pytania to niektóre z rzeczy, które będziesz chciał włączyć do listu motywacyjnego .

List motywacyjny ma uzupełniać twoje CV. Chociaż życiorys i list motywacyjny mogą zawierać podobne rzeczy, Twój list motywacyjny jest bardziej osobisty i jest sposobem nie tylko na pokazanie pracodawcy, że rozumiesz organizację, ale także na sposób pokazania im, że masz również wiedzę i umiejętności, aby odnieść sukces, gdy zatrudniony jako część zespołu.

Co robić Po zakończeniu CV i listu motywacyjnego

Gdy będziesz już w pełni zadowolony ze swojego CV i listu motywacyjnego, będziesz chciał zacząć wysyłać swoje dokumenty. Przyjmowanie proaktywnego podejścia podczas poszukiwania staży doprowadzi do wyższej stopy sukcesu, gdy będziesz czekać na odpowiedź od pracodawców. Wysyłaj dokumenty do każdego zainteresowanego stażu. Możesz chcieć być elastycznym w wyszukiwaniu i nie dopuścić do zawężenia wyszukiwania. Moja rekomendacja jest taka, że ​​jeśli spełniasz co najmniej 80% kwalifikacji praktyki, do której się zgłosisz i złożyć wniosek. Pracodawca może zobaczyć coś w twoim CV i / lub list motywacyjny i zdecydować, że to, co masz, jest ważniejsze niż spełnienie wszystkich wymagań wymienionych na wysyłce.