Dokumenty do aplikacji Internship

Uzyskanie stażu w okresie letnim lub podczas jesiennego i / lub jesiennego semestru wymaga staranności i planowania. Terminy składania wniosków mogą być opóźnione w przypadku niektórych staży, a proces może wymagać trochę czasu, aby wszystko wydać przed upływem terminu. Organizacje mogą wymagać formalnego zgłoszenia, wznowienia, listu motywacyjnego, transkryptu, 2 lub 3 listów polecających, a także eseju o tym, dlaczego jesteś zainteresowany współpracą w firmie lub jakimś innym pokrewnym pytaniem.

Nie wszystkie staże mają te same wymagania. Oto kilka rzeczy, które należy sprawdzić, przygotowując się do ubiegania się o staż.

Termin składania wniosków

Praktyki na staż rozpoczynają się już w listopadzie na niektóre wakacyjne staże. Duże programy stażowe w niektórych większych miastach, a także staże w branżach takich jak finanse, dziennikarstwo i rząd, mają zazwyczaj wcześniejsze terminy, aby zapewnić dużą liczbę wnioskodawców. W większości przypadków większość staży odbywa się w okresie od stycznia do kwietnia. Ważne jest, aby zacząć wcześnie, aby upewnić się, że nie przegapisz terminu.

Wymagane kwalifikacje

Pracodawcy mogą wymagać od studentów uzyskania określonego poziomu wykształcenia lub mogą określać konkretne umiejętności , kierunki lub kursy ukończone w celu ubiegania się o staż. Upewnij się, że rozumiesz kwalifikacje do odbycia praktyki, a jeśli nie masz pewności, spróbuj telefonować lub wysłać wiadomość e-mail do organizacji w celu uzyskania wyjaśnień.

Jeśli czujesz, że posiadasz większość kwalifikacji, których poszukuje pracodawca, zgłoś się o staż i możesz dalej rozmawiać o swoich umiejętnościach, jeśli skontaktujesz się z nim na rozmowę kwalifikacyjną.

Preferowane kwalifikacje

Pracodawcy mogą preferować, aby uczniowie ubiegający się o staż byli młodszymi lub wyższymi oraz aby posiadali określone umiejętności lub ukończone kursy.

Chociaż wskazują preferencje, nie wskazują tego jako wymogu stosowania. Jeśli jesteś zainteresowany stażem i czujesz, że posiadasz niezbędne umiejętności, zgłoś się i zgłoś się. Zawsze możesz omówić swoje umiejętności z pracodawcą, jeśli skontaktujesz się z nim w celu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej.

Dokumenty wymagane do złożenia wniosku

Sprawdź listę staży bardzo uważnie, aby zobaczyć, jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku. Jeśli wymagane są transkrypty i listy referencyjne , pamiętaj, aby zapewnić wystarczającą ilość czasu na zebranie tych dokumentów razem. Przygotuj się na wysłanie bezbłędnego, gramatycznie poprawnego CV i listu motywacyjnego do pracodawcy. Prześlij wszystkie referencje wraz z kopią CV, a także wszelkie dodatkowe informacje na temat specjalnych umiejętności i osiągnięć, o których mogą nie wiedzieć.

W jaki sposób pracodawca chce wysłać dokumenty?

Pracodawca może poprosić o załączenie swojego CV / listu motywacyjnego na adres e-mail , wysłać go pocztą lub dołączyć do treści wiadomości e-mail? Przed wysłaniem materiałów upewnij się, że postępujesz zgodnie ze wskazówkami pracodawców dokładnie tak, jak podano w wykazie.

Kontynuacja, aby upewnić się, że pracodawca otrzymał Twoje dokumenty

Po wysłaniu materiałów aplikacyjnych należy sprawdzić, czy pracodawca otrzymał od ciebie wszystko, czego potrzebuje.

Idąc za pracodawcą, możesz również uzyskać informację, kiedy pracodawca planuje podjąć decyzję i jaki będzie następny krok w tym procesie. To również pozwala pracodawcy wiedzieć, że nadal jesteś bardzo zainteresowany stażem.