Jak rozmawiać z pracownikiem na temat kwestii higieny osobistej

Taktyka do rozwiązywania problemów wrażliwych

Na to pytanie czytelnika odpowiedziała Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich Carol Reed, która od czasu do czasu zatrzymywała się na poprzednim forum i odpowiadała na pytania kolegów i innych gości. Carol jest dyrektorem HR w Mountain Rose Herbs w Eugene w stanie Oregon.

Cześć,

Szukam taktownego sposobu załatwiania sprawy, która jest frustrująca dla pracowników. Jeden konkretny pracownik konsekwentnie nie spłukuje toalety po użyciu.

Jak mogę podejść do tego zagadnienia z szacunkiem i taktownie, aby uzyskać pozytywne rezultaty? Twoja pomoc zostanie doceniona, ponieważ nie jestem w stanie tego zrobić. Czekamy na Twoje pomysły.

Odpowiedź:

OK ... Tak, to jeden z tych tematów, które mogą być dość niewygodne w obsłudze. Po pierwsze, domyślam się, że jesteś pewien, że to zachowanie pochodzi od konkretnej osoby personelu i nie jest to założenie ani to, w co wszyscy wierzą .

Jeśli nie jesteś w 100% pewny, to ogólne pierwsze przypomnienie dla wszystkich pracowników dotyczące higieny i obszarów wspólnych w miejscu pracy byłoby dobrym pierwszym krokiem. Jeśli jesteś w 100% pewny, to odkryłem, że najlepszym podejściem jest bezpośrednie i rzeczowe i neutralne podejście.

Potwierdź, że nie jest to łatwa rozmowa. Jeśli jednak spotkasz się z dyskomfortem, delikatnością i / lub nieprzyjemnością do omówienia, to pracownik z większym prawdopodobieństwem stanie się defensywny i zamknięty.

Miej tę dyskusję za zamkniętymi drzwiami (oczywiście) i nie bij się wokół krzaka o powód spotkania. "Cześć ___________, musimy porozmawiać o ogólnej higienie w miejscu pracy i wiem, że to może nie być łatwa rozmowa, a moja uwaga jest taka, że ​​toaleta personelu nie jest spłukiwana po użyciu.

Co możesz mi powiedzieć o tym problemie? "(Proszę zauważyć, że nie powiedziałem:" Miałem wiele skarg. "Stwierdziłem, że najlepiej jest nie nastawiać tej osoby, aby czuła się wyróżniona.)

Odkryłem, że to dobry pomysł, aby uzyskać opinię osoby, a nie tylko wydanie edyktu, aby "przestać!" Jeśli pracownik może zakomunikować, dlaczego zachowuje się tak, jak to możliwe, masz możliwość poprowadzić ich do samodzielnego rozwiązywania problemów. Bądźcie gotowi na wszystko, aby być czymkolwiek od środowiska - marnuje wodę - a może problem dotykając dźwigni toalety gołymi rękami ... do zwykłej starej zapomnienia.

Ponownie, niech opracują rozwiązania, które pomogą Tobie i firmie rozwiązać ten problem. Po udzieleniu im pomocy, powtórz rozwiązanie. Następnie podsumuj to podsumowanie:

"Dziękuję za poświęcony czas i uwagę na ten temat. Myślę, że widzisz, że dla ogólnego zdrowia i morale zespołu biurowego ta praktyka nie może być kontynuowana. Będziemy robić XYZ, będziesz robić ABC, i To rozwiąże problem, potrzebuję twojej obecności na pokładzie. Czy możesz to zrobić? "

Po rozmowach z pracownikami o różnych kwestiach higieny osobistej na przestrzeni lat, wiem, że to nie jest zabawne i wydaje się, że wystarczyłoby "przestać i zaprzestać".

Jednak odkryłem, że poświęcając czas, aby uzyskać opinie członka personelu, osoba nie czuje się osądzona lub wykluczona z grupy i masz większą szansę na przesłanie wiadomości, aby pracownik stał się bardziej uważny. .

Czytaj więcej:

Zrzeczenie się:

Susan Heathfield dokłada wszelkich starań, aby oferować precyzyjne, zdroworozsądkowe, etyczne porady dotyczące zarządzania zasobami ludzkimi dla kierownictwa, pracodawców i miejsc pracy, zarówno na tej stronie, jak i na stronach internetowych, ale nie jest prawnikiem. Treści na stronie, mimo że autorytatywne, nie są gwarantowane pod względem dokładności i legalności i nie należy ich interpretować jako porady prawnej.

Witryna ma ogólnoświatową publiczność, a prawa i przepisy dotyczące zatrudnienia różnią się w poszczególnych stanach i krajach, więc nie mogą zaoferować ostatecznego poradnika każdemu miejscu pracy.

W razie wątpliwości zasięgnij porady prawnej lub pomocy ze strony państwowych, federalnych lub międzynarodowych zasobów rządowych, aby upewnić się, że Twoja interpretacja prawna i decyzje są prawidłowe. Informacje na tej stronie są tylko po wskazówki, pomysły i pomoc.