Jak oceniać i porównywać świadczenia pracownicze przed podjęciem nowej pracy

Poza początkowymi zarobkami, kulturami korporacyjnymi i innymi dodatkami do pracy; świadczenia pracownicze są czymś, co wszyscy profesjonaliści muszą brać pod uwagę podczas przeprowadzania poszukiwania pracy. Ponieważ istnieje wiele różnych rodzajów planów świadczeń, takich jak medyczne, na życie, emerytury i dobrowolne produkty, może być trudno złożyć całkowite wynagrodzenie oferowane przez pracodawcę w perspektywie.

Dlatego ważne jest, aby dokładnie ocenić konkurencyjny pakiet świadczeń dla pracowników i zrozumieć, w jaki sposób mogą one najlepiej pomóc w osiągnięciu osobistego zdrowia i potrzeb finansowych.

Przechodząc przez poszukiwania pracy, najczęściej występują następujące elementy planów świadczeń pracowniczych :

Ogólne ograniczenia świadczeń pracowniczych

Rozpatrując świadczenia oferowane przez nowego pracodawcę, należy pomyśleć o miesięcznych lub płatnych kosztach okresu, za które będzie odpowiedzialny i co pracodawca zgadza się pokryć. Nawet jeśli składki zostaną potrącone z zaliczek na poczet Twojej wypłaty, może to wpłynąć na roczną pensję i otrzymać domową pensję. Upewnij się, że rozumiesz, ile to będzie cięcie.

Będziesz także chciał zanotować roczną kwotę, którą można odliczyć od kieszeni, która może wynosić nawet 10 000 $ na osobę w przypadku wysokiego abonamentu na opiekę zdrowotną, dopóki nie dowiesz się, ile twoje ubezpieczenie faktycznie pokryje koszty leczenia. Będziesz chciał wiedzieć, kiedy zaczynają się terminy, kiedy kończą się z powodu rezygnacji, i czy są jakieś kary oczekujące do rocznego okresu otwartej rejestracji, a nie po zatrudnieniu.

Jeśli masz obecnie ubezpieczenie medyczne, możesz sprawdzić, czy oferta pracy zawiera lepszy plan, czy lepiej odczekać, aby w tym roku wykorzystać roczną kwotę, którą można odliczyć. Może to być szczególnie ważne, jeśli spodziewasz się kosztownej procedury medycznej lub urodzenia dziecka.

Zapoznaj się z zasadami dotyczącymi zasad medycznych i dobrowolnych

Każdy plan medyczny i dobrowolny będzie miał własny specjalny zestaw zasad dotyczących zasięgu i użytkowania. Istnieje również wiele różnych rodzajów planów, takich jak organizacje utrzymania zdrowia i opcje preferowanych dostawców. Możesz być w stanie korzystać z tych samych lekarzy i ośrodków opieki zdrowotnej, które masz teraz, jeśli są w sieci. Ale jeśli tak nie jest, możesz zostać poproszony o wybranie nowego dostawcy podstawowej opieki zdrowotnej i przejście do nowej sieci opieki zdrowotnej.

Należy pamiętać, że niektóre plany mogą być ograniczone w zakresie oferowanych usług, takich jak rutynowa opieka a opieka nad zdrowiem psychicznym. Niektóre plany oferują bezpłatną opiekę zapobiegawczą obejmującą takie rzeczy, jak mammografia, grypa i inne. Nie wszystkie plany obejmują dostęp do zdyskontowanych świadczeń na receptę. Zanim zaakceptujesz te korzyści, skonsultuj się z dyrektorem działu zasobów ludzkich, aby uzyskać więcej informacji na temat ograniczeń i zasad związanych z planem.

Uzyskaj informacje o firmowych planach emerytalnych

Podejmując decyzję o podjęciu pracy lub nie, zrozumienie, czy firma oferuje jakiekolwiek korzyści w zakresie planowania finansowego, takie jak plan oszczędności emerytalnych, inwestycje w akcje, ubezpieczenie rentowe i inne formy ochrony finansowej. Niektóre firmy dopasowują darowizny pracownicze do dolara za darmo ( wolne pieniądze !), Podczas gdy inne przekazują część zysków firmy na specjalne konto dla każdego pracownika.

Weź pod uwagę procent wymagań dotyczących planów emerytalnych i jeśli jest to program dobrowolny lub obowiązkowy. Niektóre firmy wymagają, aby wszyscy pracownicy uczestniczyli w planach oszczędzania na emeryturę, odejmując co miesiąc aż 5 procent wynagrodzenia brutto, aby sfinansować to. Również w poszukiwaniu pracy należy pamiętać, ile firma dopasowuje składki i jaka jest granica.

Dowiedz się o płatnych korzyściach z czasu

Większość firm chce utrzymać zdrową i szczęśliwą siłę roboczą, więc poza zwykłymi świadczeniami lekarskimi, będą oferować dodatkowe korzyści, takie jak hojne płatne zwolnienia z polis. To jest coś, na co powinieneś spojrzeć, aby sprawdzić, czy musisz poczekać, aż skorzystasz z tego świadczenia, czy też płatne dni wolne od pracy będą Ci natychmiast dostępne. Zastanów się także, czy przed przyjęciem oferty pracy będziesz mieć specjalne potrzeby na czas wolny w tym roku, takie jak wcześniej zaplanowane wakacje lub urlop macierzyński.

Słowo dla mądrych - upewnij się, że mierzysz wszelkie korzyści oferowane przez potencjalną nową firmę w porównaniu do tych, które oferuje twój małżonek. Być może lepiej będzie przejść na ten plan ze względu na koszty lub korzyści z tytułu ubezpieczenia.