Jak radzić sobie z problemami osobistymi w pracy

Zachowaj problemy osobiste przed zagrożeniem pracą i karierą

Kwestie osobiste, w tym problemy rodzinne, sytuacje zmieniające życie, trudności emocjonalne, choroby, a nawet orientacja seksualna, mogą wpłynąć na twoją pracę i ostatecznie na twoją zdolność do rozwoju kariery . Postaraj się, aby twoje prywatne życie było oddzielone od życia zawodowego, nieuchronnie jeden może zacząć biec w drugie. Dowiedz się, jak zapobiegać negatywnym wpływom osobistym na pracę i karierę.

 • 01 Nie udostępniaj zbyt wielu informacji współpracownikom

  Zapobieganie jest najlepszym lekarstwem. Twoi współpracownicy i szefowie będą wiedzieć tylko tyle o twoim osobistym życiu, ile dzielisz z nimi . Jeśli nie chcesz, aby ci, z którymi pracujesz, dowiedzieli się o sprawach zachodzących w twoim życiu poza pracą, musisz nauczyć się utrzymywać w tajemnicy .
 • 02 Manage Your Anger

  Od czasu do czasu wszyscy się gniewają. Niektórzy reagują bardzo szybko, w negatywny sposób, na gniew. Inni zarządzają swoim gniewem i podchodzą do niego w spokojny i rozsądny sposób. Oczywiście, zwłaszcza w środowisku pracy, ta druga jest o wiele lepszą reakcją. Jeszcze
 • 03 Decyzja o wyjściu z pracy

  Jeśli jesteś gejem, lesbijką lub osobą transpłciową, możesz zastanowić się, czy warto udostępnić te informacje swojemu szefowi lub współpracownikom. Niektórzy podejmują decyzję o wyjściu z pracy w oparciu o to, jak sądzą, że inni będą reagować - czy twoje życie w pracy zmieni się na lepsze czy gorsze, czy pozostanie takie samo? Inni nie mogą być szczęśliwi, jeśli nie mogą być ich prawdziwymi jaźniami i wychodzić bez względu na to, co myślą inni. Nie ma poprawnej lub złej odpowiedzi.
 • 04 Pokonaj Nieśmiałość

  Nieśmiałość może przeszkodzić ci w rozwoju kariery . Może powstrzymać Cię od mówienia w pracy, proszenia o podwyżkę lub awans i nawiązywanie kontaktów. Na szczęście wielu ludzi może pokonać nieśmiałość i ostatecznie odnieść sukces w karierze.
 • 05 Poradzić sobie ze śmiercią współpracownika

  Kiedy umiera współpracownik , wpływa na wszystkich ludzi, z którymi pracował. Wszyscy będą dotknięci na poziomie zawodowym, ale niektórzy będą dotknięci na poziomie osobistym. Podczas gdy praca może być ucieczką dla tych, którzy stracili kogoś w życiu prywatnym, przypominamy o stracie współpracownika za każdym razem, gdy idzie do pracy.
 • 06 Beat Job Burnout

  Wypalenie zawodowe może być wynikiem zbyt ciężkiej pracy, ponieważ obawiasz się utraty pracy. Jak na ironię, może to doprowadzić do mniejszej motywacji do pracy i faktycznie zagrozić Twojej pracy, a także spowodować poważne problemy ze zdrowiem psychicznym i fizycznym. Zanim to się stanie, są rzeczy, które możesz zrobić, aby wszystko zmienić .
 • 07 Radzenie sobie z diagnozą raka

  Ponieważ leczenie prawdopodobnie będzie wymagało od ciebie zwolnienia z pracy , możesz nie być w stanie uniknąć dzielenia się informacjami o diagnozie raka u swojego pracodawcy i współpracowników. Ile szczegółów podasz zależy wyłącznie od Ciebie. Jedna rzecz, o którą nie musisz się martwić, to utrata pracy z powodu diagnozy.
 • 08 Praca z niepełnosprawnością

  Upośledzenie nie musi powstrzymywać cię przed produktywną karierą, az pewnością nikt oprócz Ciebie i Twojego lekarza nie może zdecydować, jakie masz ograniczenia. Nie musisz też podawać swojemu szefowi szczegółów dotyczących twojej niepełnosprawności lub w ogóle jej o tym mówić, chyba że musisz poprosić o pewne zakwaterowanie.
 • 09 Ogłaszając ciążę

  Ogólnie rzecz biorąc, istnieje wiele emocji związanych z ciążą. Kiedy kobieta otrzymuje wiadomość, często chce powiedzieć każdemu, kogo zna. Zanim ogłosisz swoje ogłoszenie, dowiedz się, jak Twoja ciąża może wpłynąć na twoją pracę i jak prawo cię chroni.