Publikowanie własne a tradycyjne publikowanie: co trzeba wiedzieć

Frank Fakty i porady od Book Marketing Expert Bridget Marmion

Bridget Marmion prowadzi księgę marketingową "Confab". Twój naród ekspercki

Co oznacza publikacja Twojej książki? W tym dniu opcji - tradycyjne, self-publishing, publikacje hybrydowe - zbyt wiele, linia czuje się niewyraźna.

Istnieją jednak różnice między rzeczywistością a autorami, którzy publikują samodzielnie lub publikują je tradycyjnie.

Bridget Marmion, była wiceprezes ds. Marketingu w najbardziej prestiżowych wydawnictwach i założycielka firmy marketingowej Your Expert Nation, wyróżnia ją z ważnych powodów biznesowych.

W tym szczerym pytaniu i odpowiedzi Marmion wyjaśnia Valerie Peterson istotne różnice, o których powinni pamiętać autorzy, a ona dzieli się z doradcami marketingowymi dla wszystkich autorów.

Self-Published vs. Traditionally Published

Bridget, kiedy usłyszałem, jak mówisz w Social Media Week, zrobiłeś rozróżnienie między tworzeniem książki a "byciem publikowanym". Czy mógłbyś rozwinąć to, co uważasz za różnicę?

W naszym cyfrowym świecie istnieją ekscytujące możliwości dla pisarzy, którzy chcą dzielić się swoimi dziełami, w tym z tymi, którzy chcą zobaczyć swoje pomysły stworzone jako e-booki i / lub drukowane książki. Każdy może tworzyć książki lub tworzyć je, a nie wszyscy są akceptowani do publikacji. Opcje do zbadania są bardzo różne i która opcja najlepiej zaczyna się od autorów pytających: "Dlaczego chcę publikować?" Self-publishing może być dobrą i bardzo satysfakcjonującą opcją dla wielu pisarzy. Chcę tylko, aby ci nowi w procesie wydawniczym byli bardziej świadomi tego, czego się spodziewać, i zadawali pytania.

Podczas gdy każdy, kto ma środki, może mieć książkę stworzoną dzisiaj i zajmować się lub płacić za wiele powiązanych zadań, oto bardzo krótki opis tego, co rozumie się przez "bycie opublikowanym":

Wydawca inwestuje w pisarza. Jak tylko zapłacisz firmie za stworzenie książki, "współpracujesz z firmą świadczącą usługi wydawnicze". Nie jesteś "publikowany". Wydawca inwestuje w pisarza nie tylko poprzez przekazanie zaliczki na poczet przyszłych zarobków w książce autora (bez gwarancji, że książka nic nie zarobi), ale także inwestuje w czas pracowników, aby:

Ponadto każdy wydawca korzysta z różnych innych środków - w tym z coachingu autora - w celu ostrzeżenia odbiorców, że książka jest dostępna, stworzenia społeczności czytelników i wzbudzenia zainteresowania.

A WSZYSTKO to jest robione z [wydawcy mającym] znaczące doświadczenie w twoim gatunku, niezależnie od formatu książki, p-książki czy e-booka. Tylko produkcja i dystrybucja różnią się między książkami drukowanymi i e-bookami.

Najważniejsze jest to, że tradycyjny wydawca inwestuje również swoją wiarygodność i dobrą wolę w dodawanie tego autora do swojej listy.

Chociaż wielu autorów uważa, że ​​nie otrzymują wystarczającej reklamy i wsparcia marketingowego od swoich wydawców, to faktem jest, że po prostu publikacja w [tradycyjnym] domu oznacza, że ​​autor jest traktowany poważniej przez sklepy, przez niektórych czytelników i przez media niż jeśli są one publikowane samodzielnie. Autorzy czerpią korzyści z "odziedziczenia" dobrej woli i reputacji budowanych przez to wydawnictwo i jego publicystów oraz zespoły sprzedaży przez lata.

Wyzwania reklamowe w przypadku książek publikowanych własnoręcznie

Czyli autorzy publikowanych przez siebie artykułów zazwyczaj stają przed większymi wyzwaniami związanymi ze sprzedażą, reklamą i marketingiem?

Oczywiście są wyjątki, ale owszem, autorzy powinni mieć świadomość dodatkowego wyzwania, jakim jest zasięg medialny - i tak piekielnie konkurencyjny - jeśli jesteś samopublikowany.

Autorzy i książki wydawane przez tradycyjnych wydawców są brane pod uwagę przez niektóre media i nagrody, które nie uwzględniają książek wydanych samodzielnie. Powoli się zmienia, ale teraz jest to problem dla większości autorów opublikowanych przez samego siebie.

Nie oznacza to, że publikacja w tradycyjnym domu to gwarancja dużego zainteresowania mediami, wspaniała sprzedaż, doskonale satysfakcjonujące doświadczenie, ale ważne jest, aby wyartykułować te punkty.

Prawdą jest również, że nawet wielu autorów opublikowanych w tradycyjnym wydaniu zatrudnia reklamodawców / weteranów marketingu w celu uzupełnienia wysiłków ich pracowitych zespołów wewnętrznych.

Porady dla autorów publikacji własnej

A co, jeśli autorowi nie udało się uzyskać tradycyjnego wydawcy?

To cudowne, że każdy może dziś stworzyć książkę, korzystając z dostępnych technologii i płacąc firmami, aby pomóc im przekształcić swoje pomysły / obrazy w drukowane i / lub e-książki. Jak pisał ostatnio do mnie pisarz: "Jeszcze dziesięć lat temu nie miałem innego wyboru, jak zostawić rękopis w szufladzie".

Należy pamiętać, że autorzy publikowanych autorów uzyskują większą kontrolę i wyższy odsetek dochodów, ale otrzymują także 100% kosztów i prac związanych z wydaniem książki. Koszt i ilość pracy mogą być znaczne. Zobacz wszystkie powyższe zadania, które wykonuje wydawca? Będziesz musiał sobie z nimi poradzić lub zapłacić komuś za obsługę tych zadań. Więc…

Biorąc pod uwagę wymaganą kwotę zaangażowania, jaką radę dałbyś komuś, kto rozważa samodzielne publikowanie?

Najpierw zadaj sobie pytanie: dlaczego chcesz stworzyć książkę ? Pomoże Ci to zidentyfikować docelowych odbiorców, odpowiedni tytuł / format / cenę, sposób dotarcia do odbiorców itp. Dopóki nie wyjaśnisz tego, nie będziesz wiedział, która z wielu usług jest dla Ciebie odpowiednia .

Następnie określ swój budżet, czas i pieniądze. Dowiedz się, jak zrobić rachunek zysków i strat, specyficzny dla samodzielnego publikowania. Jest to przedsięwzięcie biznesowe i musi być traktowane w ten sposób.

I nauczyć się zadawać pytania; mieć adwokata z doświadczeniem w kontrakcie na własny pub publikuje swoją umowę.

Wszelkie zastrzeżenia - klauzule, na które należy zwrócić uwagę?

" COPYRIGHT " - prawo autorskie musi zawsze znajdować się w nazwie autora, nawet jeśli inna firma zajmuje się rejestracją. To jest kluczowe.

"PUBLIKUJĄCE PRAWA" - Nawet jeśli klauzula dotycząca praw autorskich mówi: AUTOR PRAWA ZASTĘPUJE, uważaj na dowolny język lub klauzulę później, która mówi coś w stylu: "Wydawca ma wyłączne prawo do publikowania tego dzieła w dowolnej formie / formacie ..."

Ta klauzula dałaby twojej drukarni / firmie samopomiarującej pełną kontrolę i, potencjalnie, cały dochód, gdyby na przykład tradycyjny wydawca przeczytał twoją książkę i chciał kupić prawo do jej opublikowania.

Ekspert wydawniczy wyjaśni więcej o ogromnym znaczeniu tej drugiej klauzuli, jeśli twoja książka będzie jedną z 30 na 1 000 000 książek publikowanych każdego roku, która wybuchnie ... i dlaczego ta klauzula jest niedopuszczalna bez klauzul, które również wyjaśniają prawa poboczne podzielić między autora i wydawcę - który, nawiasem mówiąc, powinien mieć dział podwyŜek, aby zarabiać na tych prawach.

"SPRZEDAŻ" - Zamiast ponownego umieszczania książki na jakimkolwiek koncie, "sprzedaż" może oznaczać udostępnienie książki do sprzedaży poprzez umieszczenie jej na stronach internetowych sprzedawców detalicznych i (które?) Hurtowników książek. Czy chcesz swoją książkę w bibliotekach? To znacznie trudniejsze, jeśli nie jest dostępne przez [hurtownię bibliotek] Baker & Taylor.

"FORMAT KSIĄŻKI" - Czy chcesz drukowane kopie lub czy e-book jest w porządku?

"MARKETING" lub "PUBLICZNOŚĆ" - Należy pamiętać, że niektóre usługi marketingowe i reklamowe oferowane przez firmy świadczące usługi wydawnicze to tylko miejsca aukcji, a nie rzeczywiste wysokości książki.

Czy obchodzi cię, czy Twoja książka jest dostępna w sklepach? Wtedy ważne są skuteczne rabaty, które mogą wpłynąć na twoje honorarium, ponieważ firma self-pub będzie chronić własne marże.

Wśród autorów, co okazało się największym nieporozumieniem - co jest wielkim okiem otwierającym świat wydawniczy?

Największy otwieracz do oczu: tylko dlatego, że książka jest "gotowa", nie oznacza, że ​​ktoś czeka, aby ją przeczytać / kupić.

Pisarze, niezależnie od tego, czy publikują je małe lub duże domy, czy też publikują samodzielnie, przychodzą do nas zbyt blisko daty wydania. Uważam, że dzieje się tak, ponieważ żyjemy w świecie TYPE, CLICK, HIT "SEND", w którym ludzie wierzą, że marketing odbywa się szybciej niż kiedyś. Faktem jest, że ponieważ media są tak rozproszone, jak to tylko możliwe, potrzeba więcej niż kiedykolwiek czasu, by przebić się przez hałas.

Jaka jest najważniejsza część strategicznego doradztwa marketingowego, którą możesz przekazać autorowi ?

Najbardziej udane premiery rozpoczynają się, gdy autor pisze książkę - zacznij wtedy budować relacje:

Dla autorów bliżej publikacji? Prawdziwie użyteczna rada będzie oparta na gatunku i docelowej grupie odbiorców, ale ogólnie rzecz biorąc, uważam za strategicznie stworzoną i zrealizowaną kampanię reklamową online (z bardzo skuteczną stroną docelową) i marketing e-mailowy.

Oczywiście, jeśli autor ma ponad 500 000 czytelników na Twitterze, Facebooku, YouTube lub Instagramie, dałbym wiele różnych porad dotyczących uruchamiania książek .

Najlepiej byłoby, gdyby profesjonalna porada została udzielona rok przed planowanym wydaniem , więc tytuł książki, opis, pozycja autora i metadane mogą odzwierciedlać wkład w oparciu o docelowych odbiorców i cele autora.

Twój ekspert ma świetne zasoby na naszej stronie - oś czasu sukcesu publikacji .

Dla autorów tradycyjnych i autorskich: książki z dziedziny marketingu dzisiaj

Zespół Your Expert Nation ma naprawdę szerokie możliwości - czy możesz przemówić do jakichkolwiek trendów lub zmian w zakresie tego, jakiego rodzaju autorzy poradnictwa i wsparcia technicznego - zarówno tradycyjnego, jak i samodzielnie opublikowanego - potrzebują w miarę zmian na rynku?

W tym cyfrowym świecie wciąż dopasowujemy działania marketingowe do docelowych odbiorców autora i do tego, że autor jest wygodny / skuteczny w kontaktach z czytelnikami.

Oczywiście narzędzia i platformy zmieniają się cały czas, dlatego mój model biznesowy jest tak płynny, ale ważne i popularne usługi YEN obejmują teraz:

Strategiczne porady i priorytety będą się różnić w zależności od gatunku każdego pisarza, grupy docelowej i amunicji promocyjnej. W Your Expert Nation, tworzę unikalny zespół oparty na potrzebach każdego klienta, aby wspólnie pracować nad skoordynowaną kampanią. Zespół wykorzystuje każde dostępne narzędzie - zarówno ponadczasowe, jak i najnowsze - do łączenia pisarzy i czytelników w najbardziej efektywny sposób.

Co więc nie zmieniło się tak bardzo?

Autor nigdy nie jest w stanie sam się edytować. Prowadzę firmę marketingową, ale mówię autorom, którzy zamierzają samodzielnie opublikować, że pierwsze pieniądze, które powinni wydać, pochodzą od profesjonalnego redaktora .

Poza tym autor nigdy nie jest najlepszym sędzią odpowiedniego tytułu do swojej książki . Autor jest po prostu zbyt blisko pracy i nie może odpowiedzieć tak, jak zrobiłby to nowy lub potencjalny czytelnik. Po pracy z setkami autorów mam udany proces pomagający autorom odkryć najlepsze tytuły.

Bridget, podane przez ciebie informacje są wspaniałe. Czy chcesz coś dodać?

Za dużo tego artykułu! Na naszej stronie znajduje się wiele zasobów, a my organizujemy wiele ciekawych wydarzeń, które oferujemy co drugi miesiąc w naszej sali konferencyjnej Confabs, w której weterani branży poruszają tematy interesujące autorów, agentów i naszych kolegów w publikowaniu. Odbywają się one w naszych biurach w Union Square i przesyłamy je na żywo w całym kraju.

Bridget Marmion

Jako SVP Marketing of Farrar, Straus Giroux, Random House i Houghton Mifflin Harcourt, Marmion stworzył i wyreżyserował kampanie, które doprowadziły do ​​listy bestsellerów, a także nadzorował reklamę i marketing, tradycyjny i cyfrowy, zarówno dla dorosłych, jak i książek dla dzieci. Była przewodniczącą Komitetu Wykonawczego ds. Handlu AAP i ma rozległe kontakty i doświadczenie we wszystkich kanałach, w tym w handlu detalicznym, K-12, uczelni, bibliotece, Internecie i społeczności agentów. W 2012 r. Marmion uruchomił Your Expert Nation, Inc., firmę zajmującą się marketingiem w pełnym zakresie usług.

Śledź Bridget / YEN

Twitter: @yrexpertnation

Facebook: www.facebook.com/YourExpertNation

LinkedIn: linkedin.com/in/bridgetmarmion