Dowiedz się, dlaczego wydawcy chcą mieć autorów z platformami

Platforma - zwana także platformą autorską lub platformą medialną - jest uznanym forum medialnym, za pośrednictwem którego autor łączy się ze swoją publicznością. Podobnie jak platforma fizyczna może być "sceną do publicznego przemawiania", platforma medialna daje autorowi rodzaj ambony, za pomocą której można adresować - i promować książki - gotowego potencjalnego czytelnika. Podobnie jak platforma do nurkowania, może odświeżyć książkę na rynku i stworzyć dynamikę sprzedaży podczas publikacji.

Book Publishers Like Big Platforms

Niezależnie od tego, czy autor wprowadza widzów przez program telewizyjny czy czytelników za pośrednictwem popularnego bloga, autorzy posiadający dużą platformę tego rodzaju lub podobną są atrakcyjni dla wydawców. Autor z ugruntowaną publicznością zapewnia, że księgarze zauważą tę książkę, że książka prawdopodobnie przyciągnie uwagę mediów (publiczność zasili większą liczbę odbiorców) i że są fani, którzy od razu kupią książkę - wszystko to jest dobre dla branży wydawniczej .

Z tego powodu agenci literaccy , redaktorzy książek i wydawcy szukają rozmiarów platformy autora rozważając manuskrypt lub propozycję potencjalnego autora.

Jak duża powinna być platforma autorska? Niezależnie od tego, czy mówimy o wyznawcach, fanach czy widzach, dziesiątki tysięcy jest w porządku; setki tysięcy jest lepsze, a platforma ma miliony gałek ocznych - umowa z książkami to slam-dunk.

Rodzaje platform autorskich

Nawet posiadanie regularnego miejsca gościnnego w programie telewizyjnym - takim jak robienie miejsca konsumenckiego podczas transmisji wiadomości - podnosi profil autora i zwiększa jego platformę.

Książki zrodzone w programach telewizyjnych nie muszą być "osobiste" - podążając tropem włoskiej książki kucharskiej The Sopranos , Blue Bloods, serial CBS o rodzinie nowojorskich gliniarzy, uruchamia książkę kucharską opartą na tym, że każdy odcinek oferuje niedzielną kolację z rodziną.

Posiadanie książki pomaga zwiększyć platformę autora

Co ciekawe, publikowana książka pomaga zwiększyć platformę autorów, dając mu możliwość zaprezentowania książki i siebie w różnych mediach.

Dowiedz się, jak zbudować i zwiększyć platformę dla autorów

Teraz, gdy już wiesz, czym jest platforma autora, naucz się budować własną, solidną platformę autorską.