Physical Therapy Assistant Lista umiejętności

Physical Therapy Assistant Skills dla CV, listów motywacyjnych i wywiadów

Asystenci terapii fizycznej (zwani czasem PTA) pomagają różnym pacjentom z chorobami i urazami zmniejszyć ból i poprawić mobilność. Pracują pod nadzorem fizjoterapeutów.

PTA działają w różnych środowiskach, takich jak szpitale, prywatne praktyki, obiekty sportowe i fitness, domy opieki, szkoły i wiele innych.

PTA potrzebują dyplomu stowarzyszonego i licencjonowania państwa lub certyfikacji.

Potrzebują jednak również szczególnych umiejętności.

Wiele umiejętności PTA to twarde umiejętności , takie jak znajomość ludzkiej anatomii i wiedza o tym, jak wykonywać pewne ćwiczenia i ćwiczenia. Jednak praca obejmuje także szereg umiejętności miękkich, które pomagają fizjoterapeucie skutecznie komunikować się z pacjentami i współpracownikami.

Oto lista umiejętności PTA, których pracodawcy szukają w życiorysach, listach motywacyjnych, aplikacjach i wywiadach. W zestawie znajduje się szczegółowa lista pięciu najważniejszych asystentów fizykoterapii, a także dłuższa lista jeszcze bardziej powiązanych umiejętności.

Jak korzystać z list umiejętności

Możesz korzystać z tych list umiejętności w całym procesie poszukiwania pracy. Po pierwsze, możesz użyć tych słów umiejętności w swoim CV . W opisie historii pracy możesz użyć niektórych z tych słów kluczowych.

Po drugie, możesz użyć ich w swoim liście przewodnim . W treści listu możesz wymienić jedną lub dwie z tych umiejętności i podać konkretny przykład czasu, w którym zademonstrowałeś te umiejętności w pracy.

Na koniec możesz użyć tych słów umiejętności w wywiadzie . Upewnij się, że masz przynajmniej jeden przykład czasu, w którym zademonstrowałeś jedną z 5 wymienionych tutaj najlepszych umiejętności.

Oczywiście każda praca będzie wymagać różnych umiejętności i doświadczeń, dlatego upewnij się, że dokładnie czytasz opis stanowiska i koncentrujesz się na umiejętnościach wymienionych przez pracodawcę.

Zapoznaj się również z naszą listą innych umiejętności wymienionych na liście według stanowiska i rodzaju umiejętności .

Pięć najlepszych asystentów fizykoterapii

Komunikacja
PTA regularnie komunikują się z pacjentami. Muszą jasno przekazać instrukcje pacjentom, na przykład, jak wykonywać określone ćwiczenia. Muszą również porozmawiać z pacjentami i ich rodzinami o tym, co zrobić po leczeniu. Aby to zrobić skutecznie, PTA muszą mieć silne umiejętności komunikacji ustnej.

Ponieważ PTA działa pod nadzorem fizjoterapeuty, musi on również być w stanie dobrze komunikować się z terapeutą. Musi uważnie słuchać instrukcji i przekazywać informacje o pacjentach w jasny sposób.

Współczucie
Wraz ze skuteczną komunikacją, PTA muszą być w stanie wczuć się w pacjentów, którzy walczą, często zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Muszą rozumieć, jak się czuje pacjent, i wykorzystywać te informacje, aby zdecydować, jak najlepiej motywować tego pacjenta (a często także rodzinę pacjenta).

Szczegółowo zorientowany
PTA muszą prowadzić szczegółową dokumentację chorób, urazów i programów ćwiczeń pacjentów. Muszą uważnie śledzić postępy pacjenta i odnotowywać status pacjenta u fizjoterapeuty. Aby śledzić to wszystko, PTA muszą być zorganizowane i skupione na szczegółach.

Wielozadaniowość
Często PTA muszą wykonywać wiele zadań naraz . Zazwyczaj pomagają wielu pacjentom jednocześnie i muszą być w stanie nadać priorytet swoim obowiązkom. Dlatego też PTA muszą być mocnymi wielozadaniami.

Wytrzymałość fizyczna
PTA wykonuje szereg zadań, które wymagają siły fizycznej i zręczności. Muszą być na nogach przez długi czas, zginać i klękać, i poruszać pacjentów. Muszą również pracować z rękami, aby masować pacjentów i konfigurować sprzęt.

Physical Assistant Assistant Skills

A - D

E - L

M - Q

R - Z

Powiązane artykuły

Miękkie i twarde umiejętności
Jak uwzględnić słowa kluczowe w CV
Lista słów kluczowych dla CV i listów motywacyjnych
Umiejętności i zdolności | Wznów listę umiejętności