Dowiedz się, jak wyłożyć staż w YouTube

Jeśli jesteś jak wielu młodych ludzi, spędzasz dużo wolnego czasu oglądając filmy w YouTube, więc dlaczego nie rozpocząć tam swojej kariery? Poważnie, YouTube oferuje staże i inne możliwości kariery zawodowej osobom rozpoczynającym działalność w świecie zawodowym. W tym przeglądzie dowiedz się więcej o pracy w YouTube i unikalnych cechach, dzięki którym ta firma technologiczna wyróżnia się na tle innych.

Jak to jest pracować w YouTube

Praca w YouTube przypomina pracę w Google, jej firmie macierzystej.

Jeśli nie chcesz nosić koszulki i krawata codziennie i cieszyć się wyzwaniem, YouTube prawdopodobnie będzie dla Ciebie odpowiedni. Dzieje się tak dlatego, że firma oferuje zrelaksowane środowisko, w którym pracownicy polegają na swoim intelekcie, przetwarzają zasoby i dane, aby rozwiązać problem. Jakie cechy YouTube szukają w nowych pracownikach? Ta lista oferuje pewien wgląd.

Zalety pracy w YouTube

YouTube to fajne miejsce do pracy, w którym pracownicy mogą zjeść pyszne jedzenie za darmo w nowoczesnej stołówce firmy.

YouTube pozwala także pracownikom korzystać z pięknego basenu i centrum fitness. Jeśli to nie wystarczy, firma ma również ogrody na miejscu i pozwala pracownikom przyprowadzać psy do pracy. Pracownicy pracują w zespołach od czterech do sześciu osób i mogą odwiedzać inne obszary firmy za pomocą strategicznie rozmieszczonych skuterów. Jako środowisko pracy trudno je pokonać!

Gwoździowanie procesu aplikacji

YouTube poszukuje kandydatów, którzy potrafią myśleć po wyjęciu z pudełka, ciężko pracować i cieszyć się hip-hopowym otoczeniem, nie tracąc z oczu celów firmy i możliwości przyszłego rozwoju. Biorąc pod uwagę to, ważne jest, aby podkreślić, w jaki sposób spełniają jej ustne i niepisane standardy.

Kluczem do uzyskania wywiadu z YouTube jest podkreślenie wszystkich swoich umiejętności i osiągnięć w CV i liście motywacyjnym, które dotyczą konkretnej pozycji, o którą się starasz, oraz firmy w ogóle. Od zajęć w college'u po odpowiednie staże, oferty pracy lub wolontariat, pamiętaj, aby skoncentrować się na swoim życiorysie.

Jeśli masz wyjątkowe doświadczenia, takie jak stworzenie małej firmy typu start-up lub zorganizowanie funduszu na rzecz swojej uczelni lub społeczności, dołącz te doświadczenia, ponieważ pokazują one twoje zdolności przywódcze.

Wywiady w YouTube

Pierwsza runda wywiadów z YouTube odbywa się często przez telefon. Pomyślny wywiad telefoniczny zwiększy twoje szanse na to, że zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną w późniejszym terminie.

W zależności od stanowiska, rozmowa na miejscu oceni Cię na podstawie poziomu twoich umiejętności, w tym kodowania, rozwoju algorytmów, wzorców projektowych, struktur danych i umiejętności analitycznego myślenia.

Ankieterzy będą zadawać pytania związane z poszczególnymi obszarami zainteresowań.

Kluczowym elementem rozmowy kwalifikacyjnej będzie ocena umiejętności analizowania i rozwiązywania problemów w czasie rzeczywistym. Jako kandydat możesz oczekiwać rozmowy z co najmniej czterema różnymi osobami, od kierownictwa do potencjalnych kolegów. Przed rozmową powinieneś również odświeżyć historię YouTube i sposób działania firmy.

Jak firma się rozpoczęła

W lutym 2005 r. Trzech byłych pracowników PayPal utworzyło witrynę do udostępniania filmów, którą znamy teraz jako YouTube. YouTube znajduje się w San Bruno w Kalifornii, około 12 mil na południe od San Francisco, i jest największym portalem wideo, na którym użytkownicy mogą z łatwością przesyłać, oglądać i udostępniać filmy. Filmy przesłane do serwisu YouTube można udostępniać za pośrednictwem poczty e-mail, urządzeń mobilnych, innych witryn internetowych i blogów, co sprawia, że ​​jest to zabawny i ekscytujący sposób dzielenia się wszelkimi zainteresowaniami i doświadczeniami.

Użytkownicy mogą tworzyć swój własny profil w serwisie YouTube, w którym zapisują swoje ulubione filmy, tworzą listy odtwarzania, a nawet subskrybują filmy innych osób. Jedną z najbardziej radosnych i wartościowych funkcji YouTube jest możliwość wyszukiwania filmów na dowolny temat za pomocą słów kluczowych. W listopadzie 2006 r. Google Inc. kupiło YouTube.

Jak YouTube osiąga zyski

YouTube zarabia na reklamach na swojej stronie głównej i filmach na platformie. Zarabianie wystarczających środków na pokrycie kosztów związanych z przepustowością i uzyskanie zysku to jedno z największych wyzwań, przed którym staje YouTube. Firma nadal bada inne możliwości zwiększenia marży.