Korzystanie z LinkedIn w celu szukania staży

Korzystanie z serwisów społecznościowych Jak LinkedIn

Justin Sullivan / Staff

LinkedIn szybko stał się elitą serwisów społecznościowych dla profesjonalistów. W przeciwieństwie do Facebooka , który zachęca Cię do dzielenia się filmem, który widziałeś wczoraj w nocy i gdzie wyjechałeś na wakacje, LinkedIn skupia się na ludziach i tworzeniu powiązań, aby dowiedzieć się więcej na temat miejsc pracy i liderów branży w swojej dziedzinie.

Wielu studentów zna i używa LinkedIn, ale wciąż jestem zaskoczony liczbą studentów, którzy nigdy o niej nie słyszeli lub mówią, że założyłem profil LinkedIn, ale nigdy jej nie ukończyłem i nigdy nie wróciłem.

Wartość LinkedIn to połączenia. Budowanie połączeń na LinkedIn jest łatwe, gdy zrozumiesz wartość i zrozumiesz ją.

Firmy korzystają z LinkedIn z wielu powodów:

Krok 1: Przełożeni mają zazwyczaj profile na LinkedIn, gdzie mogą je wykorzystać do nawiązania kontaktu z osobami aktualnie pracującymi lub chcącymi dostać się na teren.

Krok 2: Firmy mogą uczestniczyć w Grupach LinkedIn, gdzie mogą komunikować się z osobami, które są zainteresowane firmą lub w określonej dziedzinie kariery lub branży.

Krok 3: Rekruterzy i kierownictwo firmy mogą wyszukiwać ludzi na podstawie ich wiedzy, umiejętności i wcześniejszych doświadczeń i mogą sprawdzić historię zatrudnienia, aby sprawdzić, czy są one odpowiednie dla organizacji.

Krok 4: LinkedIn umożliwia ludziom znalezienie potencjalnych kontaktów, z którymi mogą się połączyć, aby dowiedzieć się o potencjalnych stażach lub miejscach pracy.

Sposoby korzystania z LinkedIn w Twojej praktyce Szukaj:

To jest mięso i ziemniaki z LinkedIn.

Po utworzeniu profesjonalnego Profilu, który dobrze Cię reprezentuje, nadszedł czas, aby pracować nad budowaniem połączeń, aby zwiększyć potencjalny wpływ na to, że jesteś na LinkedIn. Sprawdź w swojej uczelni, czy ma grupę LinkedIn, dzięki której możesz natychmiast połączyć się z tysiącami ludzi, którzy już dołączyli i uczestniczą w LinkedIn.

Za każdym razem, gdy spotykasz kogoś nowego, sprawdź, czy są na LinkedIn i poproś ich o połączenie.

Gdy wnioskodawca prześle swoje CV i ukończy rozmowę z firmą, jeśli firma jest zainteresowana zatrudnieniem ich na staż, następnym krokiem będzie sprawdzenie referencji i uzyskanie rekomendacji od osób, które znają i z którymi współpracowały.

  1. Stwórz profil na LinkedIn

    Profil LinkedIn to sposób, w jaki będziesz reprezentować siebie w Internecie. Ważne jest, aby poświęcić czas na stworzenie skutecznego profilu LinkedIn, który dostarczy wyniki. Pamiętaj o uwzględnieniu całej swojej przeszłości, takiej jak edukacja, pracownicy akademiccy, wolontariusze, zajęcia, letnie prace i staże, aby profesjonalnie reprezentować siebie w Internecie. Twój profil na LinkedIn będzie działał jak CV online, dlatego ważne jest, aby był on szczegółowy, kompletny i nie zawierał błędów. Upewnij się, że korzystasz z profesjonalnie wyglądającego zdjęcia w swoim profilu, dzięki czemu zyskasz możliwość sprzedaży i rozpoznawalności w Internecie.

  2. Zbuduj swoją sieć:
  3. Uzyskaj rekomendacje:

Możesz obejrzeć ten film wideo, "Jak poprosić o referencje po stażu" , aby lepiej zrozumieć proces referencyjny.

Na LinkedIn firma może sprawdzić Twój profil i może zdecydować się na kontakt z tobą, mając jednocześnie możliwość wyświetlenia twoich rekomendacji.

Jest to ogromna zaleta przy porównywaniu potencjalnych kandydatów, zwłaszcza, że ​​pozycja ta nie była nawet reklamowana, więc konkurencja może być mniej trudna.

Wyszukaj staże i oferty pracy:

Możesz wyszukiwać staże i oferty pracy na LinkedIn. Sprawdź firmy i sekcję poszukiwania pracy, aby odkryć możliwości w dziedzinie kariery i lokalizacji zainteresowania.

Znajdź osoby na LinkedIn:

Doskonałym sposobem na znalezienie poprzednich współpracowników, menedżerów, profesorów, rówieśników, a nawet absolwentów uczelni jest użycie przycisku "Zaawansowane" po prawej stronie paska wyszukiwania. To tutaj możesz wpisać słowo kluczowe, imię, nazwisko, tytuł, firmę, szkołę (college) i lokalizację, aby znaleźć ludzi, z którymi możesz chcieć się połączyć. Otrzymasz także zaproszenia do łączenia się z tymi, którzy przeglądają Twój profil i chcą połączyć się z Internetem.

Wszystko, co musisz zrobić, to zacząć. Po utworzeniu profilu możesz zacząć korzystać z wszystkich funkcji, które skonfigurował LinkedIn. Jest dość łatwy w utrzymaniu i, w przeciwieństwie do Facebooka, nie trzeba go zmieniać codziennie. Aktualizowanie informacji co kilka miesięcy jest wystarczające i nie wydaje Ci się, że musisz połączyć się ze wszystkimi, którzy chcą się z Tobą skontaktować.