Pomyślnie zmieniając pracę wewnętrznie

Najważniejsze wskazówki, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek

Podczas wewnętrznej zmiany pracy wiele osób nie przygotowuje się odpowiednio do okresu przejściowego. Kolejnym kluczowym aspektem jest pełne zrozumienie stylu zarządzania nowego szefa i kultury nowej organizacji, które mogą różnić się od tego, co widzieliście gdzie indziej w firmie. Ludzie, którzy nie odrabiają dokładnie tych spraw, często kończą na przykrych niespodziankach.

Ponadto wiele z tych samych względów dotyczy pracowników, którzy pozostają w miejscu, ale których obowiązki służbowe ulegają zmianie, lub gdy nowy przełożony jest obecnie odpowiedzialny za ich grupę roboczą.

Zmiana pracy wewnętrznej: zarządzanie przejściem

Podczas przejścia między dwoma zadaniami wewnętrznymi może się zdarzyć, że w efekcie wykonasz dwie prace przez dłuższy czas. Jeśli oczekuje się, że przez pewien czas będzie żonglował tymi podwójnymi obowiązkami, zaleca się, aby w tym samym pokoju otrzymać zarówno starego, jak i nowego przełożonego na spotkanie, w którym dokładne szczegóły tego przejścia i ich indywidualne oczekiwania są w pełni i wyraźnie wyartykułowane. . Najlepiej, jeśli wszystkie te szczegóły powinny być zapisane na piśmie, we wspólnym memorandum uzgodnionym przez każdą z nich.

Przygotowanie do przyszłych przygód

Powiązana uwaga to możliwość, że twój stary wydział stanie przed jakimś przyszłym kryzysem, w którym twoja wiedza może być kluczowa. Należy ustalić podstawowe zasady między starymi a nowymi menedżerami, dotyczące tego, ile czasu może poświęcić stary wydział w takiej sytuacji i do jakiego stopnia można wstrzymać nowe obowiązki.

Zrozumienie Twojego nowego działu i menedżera

W firmach, zwłaszcza dużych, różne działy mogą mieć bardzo różne reguły i kultury wewnętrzne. Podobnie różni menedżerowie mają różne style zarządzania. Wiele osób wykonujących posunięcia wewnętrzne nie docenia tego w odpowiedni sposób, błędnie zakładając, że dobrze znają swoje firmy.

Przed wykonaniem jakichkolwiek wewnętrznych ruchów, zapoznaj się z kulturą nowej grupy i poznaj nowego menedżera, jak tylko możesz, zanim podejmiesz decyzję, czy ten ruch jest odpowiedni dla ciebie. Dodatkowo zdaj sobie sprawę, że reorganizacja lub zmiana menedżera może radykalnie zmienić zasady i warunki, w których będziesz pracować.

Networking

Upewnij się, że pozostajesz w kontakcie i utrzymujesz dobre relacje ze swoimi starymi kolegami i menedżerem. To bardzo ważna część networkingu . Może się okazać, że sięgnięcie po ich pomoc może być kluczowe przy wykonywaniu twoich nowych obowiązków lub przy następnym posunięciu do kariery. Co więcej, jest całkiem możliwe, że przyszła reorganizacja może skutkować ponowną pracą z tą samą grupą.

Źródło: "New Job, Same Firm: Learning the Ropes", The Wall Street Journal , 12/1/2009.