10 sposobów na dobre wrażenie swoim nowym szefem

Kiedy twój szef odejdzie, ważne jest, aby zacząć dobrze z nowym szefem. Oto 10 sposobów, aby upewnić się, że Ty i Twój szef zaczynacie od właściwej stopy, i ewentualnie pięć sposobów, aby zapewnić, że wkrótce będziecie poszukiwać nowej pracy:

Poznaj swoją pracę i uzyskaj dobry zapis wyników

To najważniejszy sposób, aby zaimponować nowemu szefowi - bądź naprawdę dobry w tym, co robisz. Dobrzy liderzy mają talent do zmieniania swoich nowych zespołów w ciągu pierwszych kilku tygodni.

Będą się pytać. Jeśli jesteś dobry w tym, co robisz, odbierzą to, a jeśli nie, niewiele więcej nie będzie miało znaczenia.

Bądź proaktywny o przedstawianiu swojego nowego menedżera

Jeśli to możliwe, wyślij CV z wyprzedzeniem. Podaj podsumowanie swoich obowiązków, projektów, nad którymi pracujesz, planu rozwoju i wszelkich innych informacji, które mogą nie znajdować się w Twoim oficjalnym pliku pracownika.

Zachowania, które są cenione przez większość nowych menedżerów

Entuzjazm, optymizm, ciekawość, inicjatywa i dobra ocena. Zachowania, na które nowy menedżer jest zaskoczony: cynizm, marudzenie, palcowanie, sceptycyzm i zachowywanie się jak wszyscy wiedzą.

Jasne oczekiwania są krytyczne

Dowiedz się, czego nowy menedżer oczekuje od ciebie i pracowników. Przygotuj się, by porozmawiać o tym, czego oczekujesz od swojego menedżera, na wypadek, gdybyś został poproszony - ale tylko wtedy, gdy zostaniesz o to poproszony. Jeśli nie zostaniesz zapytany, zwykle nie jest to dobry znak.

Pomóż swojemu nowemu menedżerowi Dowiedz się

Bądź proaktywny, przewiduj, co trzeba wiedzieć, i dostarczaj go we właściwym czasie. Bądź cierpliwy. Jeśli twój menedżer nie wydaje się zainteresowany nauką, to znowu jest to czerwona flaga. Najlepsi nowi liderzy spędzają pierwsze trzy miesiące zadając pytania i słuchając.

Postaraj się zminimalizować ile razy mówisz

"Próbowaliśmy już wcześniej i nie zadziałało."

Bądź bardzo otwarty na zmiany

Słuchać. Nie słuchajcie, oceniajcie , słuchajcie możliwości . Możliwe, że jest powód, dla którego wprowadzono nowego menedżera; nie natknąć się na część problemu. A może tylko wykazujesz chęć i umiejętność adaptacji i zmiany.

Dowiedz się o Twoim nowym menedżerze

Wykonaj wyszukiwanie w Google, sprawdź swój profil na LinkedIn. Dowiedz się o stylu przywództwa lub filozofii. Zadawaj pytania dotyczące zainteresowań, zainteresowań, rodziny itp. Okazuj zainteresowanie poznaniem go i zaoferuj informacje w zamian. Bycie wrażliwym jest pierwszym krokiem do budowania zaufania i relacji. Graj przez ucho, nie oferuj zbyt wcześnie (TMI), ale bądź przygotowany na odwzajemnienie.

Obserwuj plecy swojego menedżera

Załóżmy, że masz już pozytywną i stabilną współpracę i działasz w ten sposób. Załóżmy, że cokolwiek powiesz o swoim nowym szefie, wróci do nich lub przejdzie na stronę główną Intranetu firmy następnego dnia. Bądź sojusznikiem.

Jednak nie bądź bezwartościowy. Co za różnica?

Dobry przywódca zazwyczaj zna różnicę między zasysaniem a podstawową uprzejmością i kompetencją.

Dla tych z was, którzy są autodestrukcyjni, oto pięć sposobów na złapanie niewłaściwej stopy z nowym menedżerem:

  1. Załóżmy, że twój nowy menedżer jest niekompetentny, zły i niegodny zaufania. Niech zyskają szacunek i zaufanie.
  1. Opuść głowę i zamknij buzię. Twój nowy menedżer powinien uczyć się na własnej skórze, tak jak ty. Zachowaj niski profil. Mów tylko na żądanie i oferuj tylko minimalną ilość informacji. Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem, a wszyscy uczymy się przez nasze błędy .
  2. Twoim zadaniem jest pomóc twojemu nowemu menedżerowi nauczyć się sznurów i przyswoić do ustalonego sposobu robienia rzeczy. Bądź wzorem do naśladowania dla zgodności. Poczujesz się, jakbyś przez jakiś czas łamał dzikiego konia, ale trzymaj się go, w końcu wszyscy się zbliżają.
  3. Znasz wszystkie te pretensje, urazy i skargi, które przechowujesz? Wszystkie te rzeczy, których twój poprzedni kierownik nie usłyszał? Oto twoja wielka szansa! Weź całą listę ze sobą na swoje pierwsze spotkanie. Jeszcze lepiej, jeśli przyjmiesz rolę "rzecznika" swojego zespołu, twój menedżer będzie szanował twój obiecujący potencjał przywództwa.
  1. Pamiętaj, że twoja najlepsza szansa na sukces i wspięcie się na starą drabinę robi wszystko, aby sabotować twojego nowego szefa. Głupszy twój nowy menedżer wygląda, im mądrzej będziesz wyglądać. Nie przegap okazji, aby poprawić lub nie zgodzić się ze swoim kierownikiem, publicznie lub nawet lepiej, za jego plecami.

Aha, a przy okazji, jeśli zamierzasz podążać tymi pięcioma sposobami, koniecznie zdobądź informacje kontaktowe starego kierownika, wkrótce będziesz potrzebować nowej pracy