Musisz przeczytać Tematy zarządzania

Wiele osób uważa, że ​​rok 2011 był kiepskim rokiem. Zaczynając w styczniu od strzelaniny w Tucson AZ, która zabiła sześć osób i 13 rannych, w tym amerykańską kongresmenkę Gabrielle Giffords, wyglądało to jak początek ciężkiego roku. Gospodarka walczyła; bezrobocie było wysokie. Kiedy ogromne trzęsienie ziemi i tsunami spustoszyły Japonię w marcu, z ogromną stratą życia, rynki akcji ponownie spadły. Ale były też pozytywne wydarzenia.

Arabska Wiosna ujrzała pierwszą Tunezję, a następnie Egipt wzniósł się i obalił dyktatorów. Libia poszła w ślad za październikiem. Wiosna również ujrzała brytyjskie królewskie zaślubiny księcia Williama i Kate Middleton, które zapewniły wiele stabilności tych instytucji. Wrzesień był początkiem powszechnego powstania Occupy Wall Street, serii protestów przeciwko nierówności społecznej i gospodarczej.

Te i inne pozytywne wydarzenia pod koniec roku mają wielu ludzi nadzieję, że 2012 rok będzie lepszy dla nich osobiście i zawodowo. Dzielimy tę nadzieję dla wszystkich naszych czytelników.

Tematy Top Management

11. Czy dziś lepiej być menedżerem
W tym artykule wymieniono dziesięć konkretnych działań, które możesz podjąć, aby poprawić swoje umiejętności menedżera. Zaleca się codzienne radzenie sobie z nowym i przejrzenie listy w ciągu dwóch tygodni. Następnie wydrukuj listę i zawieś ją gdzieś, gdzie zobaczysz ją każdego dnia.

10. Wskazówki dotyczące zarządzania
Oto lista wskazówek, które pomogą Ci ulepszyć się jako menedżer.

Są podzielone na siedem kategorii, w tym zarządzanie przedsiębiorstwem, motywacja, zarządzanie jakością i przywództwo.

9. Co to jest przywódca
Ten artykuł określa, czym jest lider i jakie są cechy odnoszącego sukcesy lidera. Te proste punkty wypunktowania dostarczają określonych zachowań, które możesz wymodelować podczas pracy, aby stać się lepszym liderem.

8. Glosariusz zarządzania przedsiębiorstwem
Glosariusz terminów zarządzania biznesowego zawiera definicje ponad 125 terminów i skrótów używanych w biznesie każdego dnia. Najbardziej popularna jest definicja menedżera .

7. Analiza kosztów i korzyści
Menedżerowie muszą podejmować wiele decyzji każdego dnia. Niektóre są łatwe. Niektóre mają ustalone wytyczne, których musisz przestrzegać. Inne są trudniejsze. Analiza kosztów i korzyści jest narzędziem, za pomocą którego menedżer może pomóc w podjęciu decyzji. Chociaż służy przede wszystkim do podejmowania decyzji finansowych, może podejmować prawie każdą decyzję, którą trzeba nieco ułatwić, a częściej poprawiać.

6. Badanie satysfakcji klienta
Satysfakcja klienta ma kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojej firmy. Niezależnie od tego, czy sprzedajesz ogółowi społeczeństwa, czy masz specjalistyczny produkt, z którego korzysta tylko kilka firm, czy też wszyscy klienci twoich usług są wewnętrzni dla twojej firmy, musisz wiedzieć, czy są zadowoleni. Jeśli nie są w pełni usatysfakcjonowani, musisz wiedzieć, jakie są ich niezadowolenie, abyś mógł to naprawić. Badanie satysfakcji klienta to sposób, w jaki możesz go zapytać bezpośrednio.

5. Zarządzanie 101
To jest podstawowe spojrzenie na zarządzanie. Wyjaśnia, czym jest zarządzanie, a czym nie jest.

Podsumowuje cztery główne zadania menedżera (plan, organizowanie, bezpośrednie i kontrolne) oraz linki do szczegółowych objaśnień każdego z nich.

4. Zarządzanie projektem 101
W tym artykule objaśniono podstawy zarządzania projektami oraz szczegóły dotyczące czterech rzeczy, które menedżerowie projektów muszą zarządzać jednocześnie, zasoby, czas, pieniądze i zakres. Jest to artykuł wielostronicowy, a kolejne strony wyjaśniają szczegółowo zarządzanie tymi elementami.

3. Zasada Pareto, reguła 80-20
Zasada 80/20 mówi, że 80 procent czegoś można przypisać 20% czynnika napędowego. Na przykład 20% sprzedawców sprzedaje 80% sprzedanych produktów, 80% awarii wystąpi w 20% produktów, 20% pracowników spowoduje 80% problemów menedżerskich. W tym artykule wyjaśniono ograniczenia zasady Pareto i wyjaśniono, w jaki sposób można z nich korzystać, aby ułatwić pracę.

2. Pytania do rozmowy kwalifikacyjnej do zadania
Podejmowanie właściwych decyzji o zatrudnieniu jest kluczem do sukcesu menedżera. W tym artykule dowiesz się trzech rzeczy, które musisz zadać potencjalnym pracownikom i jak interpretować ich odpowiedzi. Są to podstawowe pytania biznesowe, a nie podchwytliwe pytania mające na celu pomylenie kandydata, a pomogą ci dokonać właściwego wyboru.

1. Kluczowe wskaźniki wydajności
Większość menedżerów jest dzisiaj popychana, by przynosić rezultaty, ale skąd wiesz, czy są to właściwe rzeczy do pracy? Kluczowe wskaźniki wydajności są narzędziem, za pomocą którego można obiektywnie zmierzyć swoje postępy w obszarach istotnych dla powodzenia jednostki i firmy. I dają ci sposób na pokazanie swojemu szefowi, że odnosisz sukces w rzeczach, które naprawdę mają znaczenie.