10 rzeczy do zrobienia, aby stać się lepszym menedżerem

Poniżej wymieniono dziesięć rzeczy, które możesz zrobić, aby stać się lepszym menedżerem. Wybierz jedno. Zrób to dzisiaj. Wybierz następny na jutro. Za dwa tygodnie będziesz lepszym menedżerem.

Wybierz najlepszych ludzi

Jako menedżer jesteś tak dobry, jak ludzie w twoim zespole. Daj sobie lepszą szansę na sukces, wybierając najlepszych ludzi od samego początku.

Bądź motywatorem

Ludzie robią rzeczy, ponieważ chcemy. Czasami chcemy, ponieważ konsekwencje braku chęci zrobienia czegoś są nieprzyjemne.

Jednak przez większość czasu chcemy robić rzeczy z tego, co z tego wyciągamy.

W pracy nie ma co innego; ludzie wykonują dobrą pracę za wynagrodzenie, prestiż lub uznanie. Robią złą robotę, ponieważ chcą się łatwo i wciąż zarabiają. Ciężko pracują, bo chcą kogoś zaimponować. Aby lepiej motywować swoich ludzi, dowiedz się, czego chcą i jak możesz im to dać, robiąc to, co chcesz.

Zbuduj swój zespół

Nie wystarczy, że ludzie są zmotywowani do odniesienia sukcesu w pracy. Muszą współpracować jako zespół, aby osiągnąć cel grupy. W końcu, jeśli tylko chcemy, aby wszyscy "robili swoje", nie potrzebujemy Cię jako menedżera, aby przekształcić ich w zespół , prawda? Oto kilka sposobów na poprawienie umiejętności budowania zespołu :

Bądź liderem, a nie tylko menedżerem

Zbudowałeś najlepszy zespół spośród najlepszych dostępnych pracowników. Motywowałeś ich do najwyższej wydajności. Czego brakuje?

Motywowanie zespołu jest bezwartościowe, chyba że podasz kierunek; chyba że przekonasz tę motywację do celu i poprowadzisz zespół do tego. To zdolność kierowania innymi tak naprawdę odróżnia menedżera od rówieśników. Pamiętaj, że liderzy znajdują się na wszystkich poziomach organizacji, więc bądź jednym z nich.

Oto kilka przykładów, jeden dobry i jeden zły:

Ulepsz jako komunikator

Komunikacja może być najważniejszą umiejętnością menedżera. W końcu od tego zależą wszystkie pozostałe. Nie możesz być liderem, jeśli nie możesz przekazać swojej wizji. Nie możesz motywować ludzi, jeśli nie mogą zrozumieć, czego chcesz. Umiejętności komunikacyjne można poprawić poprzez praktykę. Oto dwa ćwiczenia, które możesz wykorzystać, aby poprawić zdolność komunikowania się.

Lepiej zarządzaj pieniędzmi

Firma musi zarabiać, aby pozostać w biznesie. Oznacza to zarabianie pieniędzy w drzwiach, a to oznacza wydawanie mniej niż przynosisz. W zależności od funkcji w organizacji, możesz mieć większy wpływ na jeden lub drugi obszar, ale musisz zrozumieć oba. Możesz pomóc swojej firmie, swoim pracownikom i sobie poprawić zarządzanie pieniędzmi firmy.

Nie zniechęcaj się liczbami ani faktem, że "to matematyka". Dowiedz się więcej o zarządzaniu pieniędzmi, czytając te artykuły:

Lepiej zarządzaj czasem

Jedną rzeczą, którą prawdopodobnie będziesz mieć mniej w pracy niż pieniądze, jest czas. Im lepiej zarabiasz w zarządzaniu czasem, swoim i innych, tym bardziej efektywny będziesz jako menedżer.

Oto dwie kluczowe umiejętności:

Popraw siebie

Nie skupiaj się tak mocno na swoich ludziach, aby zapomnieć o sobie. Określ obszary, w których jesteś słaby i popraw je. To, że czytasz ten artykuł, pokazuje, że rozumiesz tę koncepcję. Musisz zastosować to w praktyce.

Ćwicz zarządzanie etyczne

Skandale przypominające Enron doprowadziły do ​​sedna sprawy, jak ważna jest etyka w biznesie. Jeśli chcesz uniknąć podobnych błędów, oto kilka rzeczy do rozważenia:

Zrób sobie przerwę

Jeśli jesteś nadmiernie zestresowany, jesteś mniej skuteczny jako menedżer. Jesteś mniej tolerancyjny. Rób więcej ludzi. Nikt nie chce być blisko ciebie. Zrób sobie przerwę. Daj sobie szansę na relaks i naładuj baterie.

Zwiększona produktywność po powrocie będzie więcej niż wynagrodzeniem za czas startu. Baw się dobrze lub idź gdzieś na plażę.

Dolna linia

Zarządzanie to umiejętność, której można się nauczyć. Możesz poprawić pracę menedżera, pracując każdego dnia, aby być lepszym. Dodaj tę stronę do zakładek i wracaj codziennie przez następne dwa tygodnie. Jeśli wybierzesz jeden temat każdego dnia i będziesz pracować nad poprawą w tym obszarze, będziesz lepszym menedżerem, zanim się zorientujesz. Inni też to zauważą.