Jak przesłać swoje zdjęcia do agencji modelujących

Zasadniczo istnieją cztery sposoby przesyłania zdjęć do lokalnych i międzynarodowych agencji modelek . Możesz wysłać je samemu pocztą e-mail lub e-mailem, wyślij je do swojej aktualnej agencji, wyślij do nas firmę wywiadowczą, lub spróbuj szczęścia w mediach społecznościowych.

Posiadanie doświadczonego agenta lub profesjonalnej firmy zajmującej się zwiadowcami modelowymi sprawia, że ​​praca jest dla ciebie zawsze najlepsza. Jeśli jednak chcesz zrobić to sam, ważne jest, aby zrobić to poprawnie.

Wiele nowych, a nawet doświadczonych modeli myśli, jeśli po prostu wyskakują swoje zdjęcia w poczcie lub dołączają je do wiadomości e-mail, która jest wszystkim, co trzeba zrobić. Ale wiele modeli nie zdaje sobie sprawy, że to nie tylko zdjęcia, na które patrzą agencje. Jest to także JAK pokazano zdjęcia modelu. Sposób wysyłania zdjęć mówi o tobie bardzo wiele.

Jeśli wysyłasz swoje zdjęcia w niechlujny sposób, powoduje to, że agenci zastanawiają się, czy jesteś niechlujny. Jeśli nie zwracasz uwagi na szczegóły lub jesteś zbyt swobodny w e-mailu lub liście, a nie profesjonalnie i biznesowo, sprawiasz, że agenci zastanawiają się, czy będziesz zbyt swobodny dla swoich klientów.

Oto siedem wskazówek dotyczących przesyłania zdjęć do agencji modelek .

 • 01 Sprawdź, w jaki sposób agencja akceptuje zgłoszenia

  Przed wysłaniem zdjęć do wielu agencji sprawdź, w jaki sposób akceptują one przesyłanie zdjęć. Niektórzy mogą przyjmować tylko zdjęcia pocztą e-mail i inne tylko pocztą. Postępuj zgodnie z instrukcjami do listu. Jeśli wysyłasz swoje zdjęcia pocztą e-mail i akceptują tylko wysłane fotografie, pokazujesz agentom, że nie poświęcasz czasu na zapoznanie się z nimi i przestrzeganie wskazówek.
 • 02 Sprawdź, czy agencja akceptuje Twój typ

  Pamiętaj, aby wysyłać swoje zdjęcia tylko do agencji, które akceptują określony typ modelu. Nie ma sensu przesyłanie zdjęć do agencji modelek, jeśli jesteś modelką i odwrotnie. Po prostu marnujesz swój czas i czas agencji. Ryzykujesz również utratą reputacji z powodu bycia nieuważnym.

 • 03 Trzymaj się faktów

  Kuszące, jak być może, jest powiedzenie agentom, jak długo marzyliście o zostaniu modelką i resztą historii życia, wszystko, co chcą wiedzieć, to podstawowe fakty, którymi są:

  a) Twoje imię

  b) Wiek

  c) Wysokość

  d) Pomiary (biust, talia i biodra dla kobiet oraz obwód pasa i marynarki dla mężczyzn)

  e) Aktualna lokalizacja

  f) Dane kontaktowe (numery telefonów, adresy e-mail)

  f) Obywatelstwo (gdzie wydano paszport)

  g) Agencje aktualnie reprezentujące Ciebie, jeśli takie istnieją

  Wysyłając swoje zdjęcia pocztą e-mail, pamiętaj o podaniu wszystkich tych informacji w wiadomości e-mail. Jeśli wysyłasz swoje zdjęcia, ważne jest, aby te informacje znajdowały się z tyłu każdego zdjęcia. W ten sposób, jeśli twoje zdjęcia zostaną oddzielone od siebie lub listu motywacyjnego, agenci będą wiedzieć, kim jesteś i jak się z Tobą skontaktować.

 • 04 Sprawdź rozmiar swoich zdjęć

  Jeśli wysyłasz swoje zdjęcia pocztą e-mail, upewnij się, że nie są one zbyt duże. 1 MB na zdjęcie powinno być maksymalne, 500 KB jest lepsze. Jeśli Twoje zdjęcia są zbyt duże, ich pobieranie może trwać zbyt długo, a Twoja wiadomość e-mail może zostać usunięta przed przejrzeniem zdjęć.

  Nie wysyłaj swoich zdjęć w pliku zip i nie wysyłaj linku do swojej osobistej strony internetowej. Nikt nie chce wirusa na swoim komputerze, więc agenci prawdopodobnie nie otworzą pliku ani nie klikną linku.

 • 05 Adresuj każdą agencję indywidualnie

  Poświęć trochę czasu na indywidualne zgłoszenie się do każdej agencji w wiadomości e-mail lub liście przewodnim. Na przykład, rozpocznij swój list lub e-mail za pomocą "Drodzy Modele ABC".

  Nigdy nie wysyłaj ogólnej wiadomości e-mail z adresami e-mail wielu agencji wymienionych w sekcji "DW" wiadomości e-mail. Nikt nie lubi myśleć, że nie był pierwszym wyborem, a dla agentów podwójnie. Jest to również bardzo nieprofesjonalne.

 • 06 Zwróć uwagę na szczegóły

  Agenci, tacy jak inteligentne modele, więc sprawdź każdy szczegół, taki jak gramatyka i pisownia, używając sprawdzania pisowni. Jeśli wysyłasz zdjęcia, ważne jest również, w jaki sposób adresujesz kopertę. Jeśli piszesz adres na kopercie lub piszesz list motywacyjny, upewnij się, że jest czysty i czytelny. Nie umieszczaj swoich zdjęć w segregatorze, albumie fotograficznym lub folderze. Nie używaj naklejek serca, ozdobnego kolorowego papieru ani ślicznych wiadomości na kopertach lub w opakowaniu.

 • 07 Zaktualizuj swoją pocztę głosową i sprawdź foldery spamu

  Po poświęceniu czasu na przesłanie zdjęć i zwrócenie uwagi na każdy szczegół, nie zepsuj go, wysyłając nieprofesjonalną wiadomość głosową lub nie wysyłając e-maila.

  Twoja wiadomość głosowa powinna być krótka i na temat. Twoja wiadomość powinna zawierać Twoje imię i nazwisko, a telefon zostanie odesłany tak szybko, jak to możliwe. Mów powoli i wymawiaj słowa podczas nagrywania. Sprawdzaj regularnie swoją skrzynkę pocztową, aby się upewnić, że nie jest pełna. Ponadto regularnie sprawdzaj spam i foldery ze spamem pod kątem e-maili, które mogły zostać tam przez pomyłkę zebrane.

 • Bądź profesjonalistą na każdym etapie

  Pamiętaj, że agencje modelek szukają kompletnego pakietu. Aby model był udany, potrzeba czegoś więcej niż tylko dobrego wyglądu. Modele muszą być profesjonalne i biznesowe jak na każdym kroku. Jeśli agencja próbuje zdecydować między tobą a innym modelem, bardziej profesjonalny model zawsze wygra.