Specjalne umiejętności, które mogą wspomóc Twoją karierę modelarską

Jak już wiesz, większość zadań w tych dniach wymaga przesłania CV. Wiesz, klasyczna lista wykształcenia, umiejętności i doświadczenia, wszystko podsumowane przez schludny mały list motywacyjny. Jest to standardowe i oczekiwane i niezależnie od tego, czy przesyłasz swoje CV online, czy osobiście, naprawdę nie da się tego obejść.

Ale branża modelarska jest wyjątkowa pod tym względem. Podczas gdy wiele stron internetowych szczegółowo opisuje, jak skonfigurować wznawianie modelowania , prawda jest taka, że ​​go nie potrzebujesz.

Nie są nawet prawdziwymi rzeczami. Zamiast używać wznowień, modele wykorzystują zdjęcia, takie jak tearsheets, zdjęcia próbne lub nawet migawki (jeśli jesteś szczególnie początkujący w biznesie), aby pokazać potencjalnym agentom i klientom ich pracę.

To nie znaczy, że twoje portfolio jest wszystkim i kończy całą twoją karierę. Modelowanie polega na marketingu, a posiadanie specjalnych umiejętności, które wykraczają poza obszar modelowania, jest tylko jednym ze sposobów na zwiększenie swojej kariery. W końcu, im bardziej wszechstronny jesteś, tym więcej typów zadań modelowania, za które Twoja agencja może dokonać rezerwacji.

Możesz więc zadać sobie pytanie: "Jeśli modele nie używają życiorysów, to w jaki sposób mogę dzielić się swoimi umiejętnościami ze światem?" Jest wiele sposobów! Formularze na stronach agencji często zawierają przestrzeń do wypełnienia swoich umiejętności. ModelScouts.com, popularna strona zwiadowcza, zawiera sekcję "Dodatkowe umiejętności" w swoich portfelach online i zawsze możesz dodać swoje umiejętności do profili w mediach społecznościowych (pro tip: zachowaj profile osobiste i modelujące osobno!).

I oczywiście zawsze powinieneś o nich wspominać, kiedy wybierasz się na rozmowy kwalifikacyjne z agencją lub klientem.

Oto niektóre z najlepszych umiejętności, które nadają Twojej karierze modelowej coś wyjątkowego.

Taniec

Wyszkolona tancerka (lub po prostu utalentowana) ma tendencję do bycia świadomym swojego ciała i pozycji, do poruszania się z wdziękiem, bez wysiłku przed innymi i do tego, by ich osobowość świeciła bez zahamowań.

Poza tym często mają zdrowe i sprawne sylwetki. Brzmi znajomo? To dlatego, że taniec i modelowanie mają ze sobą więcej wspólnego, niż myślisz! Więc jeśli wziąłeś lekcje tańca, odkąd byłeś dzieckiem, lub nawet niedawno się do niego zapisałeś, na pewno warto o tym wspomnieć.

A jeśli potrzebujesz dalszego przekonywania, wystarczy rzucić okiem na epicką torbę Jean Paula Gaultiera, Coco Rocha (Jesień 2007 na Paris Fashion Week). To jeden z najlepszych momentów na wybiegu wszechczasów i katapultował Coco w stratosferze supermodelki.

Gra aktorska

Jako model, szczególnie komercyjny , zasadniczo udajesz, że jesteś kimś innym, kiedy jesteś na planie. A im bardziej jesteś przekonujący, tym lepsza będzie reklama. Więc nawet jeśli nie planujesz rozgałęziania się w telewizji, filmie lub teatrze, pomocne jest posiadanie aktorstwa. Jeśli nigdy wcześniej nie występowałeś, nie bój się sprawdzać zajęć w lokalnym college'u społeczności lub centrum społeczności lub angażować się w lokalną grupę teatralną.

Sport / fitness

Wiele razy, model zostanie zarezerwowany nie tylko ze względu na swój wygląd, ale także dlatego, że ma rzeczywiste doświadczenie z pewną aktywnością fizyczną i może sprawić, że pozy wyglądają autentycznie . Na przykład, wyobraź sobie kogoś, kto nigdy nie miał klubu golfowego przed kimś, kto ma.)

Oczywiście żaden model nie będzie wiedział wszystkiego o każdej aktywności fizycznej, ale nadal opłaca się być sportowcem. Ludzie o skłonnościach lekkoatletycznych wydają się być zdrowi, towarzyscy i mają zaufanie do swoich ciał i tego, jak się poruszają. Więc im więcej masz wiedzy na temat sportowego świata, tym bardziej prawdopodobne jest, że wylądujesz nie tylko tymi niszowymi rodzajami pracy, ale wszystkie prace!