Model Tearsheets

Modelowanie polega wyłącznie na marketingu, a jednym z najlepszych narzędzi, które będziesz potrzebować, jest silne portfolio pełne twoich najlepszych i najbardziej aktualnych prac. Twoja "książka", jak to często się nazywane, powinna zawierać szereg profesjonalnych ujęć, które nie tylko pochwalają Twoje najlepsze aktywa, ale także Twoje nastawienie, osobowość i wszechstronność. A najlepszy sposób to zrobić? Poprzez uwzględnienie jak największej liczby arkuszy kalkulacyjnych.

Czym są Tearsheets i dlaczego są ważne?

Tradycyjnie, tearsheet jest rzeczywistą stroną wyrwaną z czasopisma lub innej publikacji drukowanej, która trafia do portfolio modelowania.

Dzisiaj, dzięki niewielkiemu elementowi zwanemu internetem, tearsheet może być również reklamą cyfrową lub redakcyjną.

Zasadniczo, tearsheets dowodzą, że zostałeś opublikowany. Umieszczają twoje zdjęcia w kontekście i pokazują agencje i klientów, dla których pracujesz i jaką pracę wykonałeś. Jeśli Twoje portfolio jest pełne zestawów tekstów zawierających znane marki i publikacje, masz większą szansę na wygranie bardziej lukratywnych zleceń i podpisanie kontraktu z najlepszymi agencjami modelek.

Zanim wyemitują wizę pozwalającą ci na pracę w swoim kraju, niektóre kraje zagraniczne mogą wymagać dodatkowych arkuszy, które potwierdzają, że pracowałeś jako profesjonalny model.

Dlaczego potrzebuję jednego do pracy cyfrowej? Czy nie mogę po prostu umieścić łącza do zdjęcia?

Absolutnie nie! Agenci i klienci to niezwykle zajęci ludzie, którzy nie mają czasu, aby przejść do trybu online i sprawdzić każde zdjęcie, jakie kiedykolwiek zrobiliście. Chcą zobaczyć całą twoją pracę w jednym poręcznym miejscu.

Dodatkowo strony internetowe zawsze aktualizują swoją zawartość, co oznacza, że ​​Twój obraz nie będzie dostępny przez cały czas. Zamiast linkowania do zdjęcia, które może, ale nie musi za kilka lat, miesięcy, a nawet dni, lepiej wydrukować rzeczywisty obraz, póki możesz.

Jaki jest najlepszy sposób na uzyskanie obrazu online?

Nie musisz być technikiem, aby wydrukować cyfrowy obraz.

To naprawdę proste! Po prostu skopiuj zdjęcie, wklej je do wybranego edytora zdjęć (najlepiej Photoshop, ale cokolwiek przyjdzie ci z komputerem, działa dobrze), ułóż je tak duże, jak to możliwe, bez utraty jakości i wydrukuj.

Upewnij się, że używasz błyszczącego papieru fotograficznego, a nie zwykłego papieru do drukarki i wybierasz najwyższą możliwą jakość drukowania. Jeśli nie masz drukarki lub jesteś przytłoczony procesem, możesz zawsze pobrać obraz, przesłać go do witryny do drukowania zdjęć i pozwolić, aby zrobił to za ciebie.

W jaki sposób uzyskujesz oryginalne kopie swojej pracy na Tearsheet?

Byłoby wspaniale, gdyby Twoja agencja modelek wysłała ci kopię twojej pracy po każdej pracy, ale to nie zawsze tak działa. Jako model, musisz kontrolować wykonaną pracę i zbierać kopie dla swoich arkuszy kalkulacyjnych. A jeśli Twoje zdjęcia nie są online lub nie są wysokiej jakości, może to wymagać trochę wysiłku, aby je zdobyć.

Są na to dwa sposoby: