Jak rozpocząć pierwsze poszukiwania pracy

Niezależnie od tego, czy jesteś nastolatkiem czy starszym i szukasz pierwszej pracy, musisz przygotować się do poszukiwania pracy. Zanim zaczniesz szukać swojej pierwszej pracy, musisz zebrać kilka informacji łącznie ze szczegółami i datami wykształcenia, a także swoimi umiejętnościami i wszelkimi wolontariackimi lub nieformalnymi doświadczeniami zawodowymi, które posiadasz.

Wskazówki dotyczące znalezienia pierwszej pracy

Nawet jeśli nie masz "prawdziwej" pracy, która płaci Ci wypłatę, wolontariat, opiekę nad dziećmi , dostarczanie dokumentów i podobne doświadczenia, liczą się jako praca, gdy piszesz CV lub wypełniasz podanie o pracę.

Sprawdź zasady

W zależności od wieku mogą istnieć wymagania dotyczące zadań, których możesz i nie możesz zrobić. Na przykład, jeśli masz 14 lub 15 lat , możesz pracować tylko 3 godziny dziennie i maksymalnie 18 godzin tygodniowo. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, możesz potrzebować dokumentów roboczych (Employment / Age Certificate), zanim będziesz mógł rozpocząć pracę.

Sprawdź pierwsze opcje pracy

Twoja pierwsza praca powinna być przyjemną pracą! Zastanów się, co chcesz zrobić i gdzie chcesz to zrobić. Czy plaża brzmi lepiej niż centrum handlowe? Czy byłbyś zachwycony, gdyby uzyskać zniżkę dla pracowników, która pochodzi z niektórych miejsc pracy? Oto lista pierwszych opcji pracy do przejrzenia. Przejrzyj także listę firm, które zatrudniają uczniów szkół średnich .

Zrobić listę

Zrób listę miejsc, w których chodziłeś do szkoły, daty ich obecności, a jeśli uczestniczyłeś w zajęciach sportowych lub zajęciach pozalekcyjnych, również je wymień. Wymień każdą pracę, którą wykonałeś, organizacje, do których należysz (takie jak Girl Scouts lub 4H) i wszelkie organizacje wolontariuszy, którym pomogłeś.

Potrzebujesz informacji, aby wypełnić wnioski o pracę i napisać CV.

Wnioski o pracę

Niniejszy przewodnik po aplikacjach wyjaśnia, w jaki sposób wypełnić wniosek o pracę, zapoznać się z aplikacjami dotyczącymi zatrudnienia w formie papierowej, bezpośrednimi aplikacjami online i pracodawcami oraz zawiera przykładową aplikację do pobrania, abyś wiedział, co musisz wiedzieć, kiedy się o nią ubierasz.

Pisanie swojego pierwszego CV

Oto porady dotyczące pisania CV i sugestie, jak napisać CV po raz pierwszy . Te sugestie dotyczące tego, co należy uwzględnić i jak napisać CV, są istotne dla osób, które chcą dopracować swoje aktualne CV!

Jak ubiegać się o pierwszą pracę

Jeśli ubiegasz się osobiście o pierwszą pracę, oto co nosić, co zabrać ze sobą i dane, które musisz wiedzieć, zanim zaczniesz aplikować.

Pierwsze zadanie w niepełnym wymiarze godzin

Znalezienie pierwszej pracy w niepełnym wymiarze godzin może wydawać się trudnym zadaniem. Najważniejsze kroki, jakie należy wykonać, aby ta pierwsza praca miała miejsce, zanim wyjdziesz na frontowe drzwi. Oto jak przygotować się do pierwszego poszukiwania pracy wraz z poradami i strategiami dla osób poszukujących pracy poszukujących pracy na pół etatu.

Rozpoczęcie poszukiwania pracy

Rozpocznij wyszukiwanie pracy , odwiedzając witryny skupiające się na stanowiskach pracy godzinowej i podstawowej. Oto wybór miejsc pracy dla osób poszukujących pracy po raz pierwszy oraz porady dotyczące ich wyszukiwania oraz informacje o tym, gdzie szukać pracy. Jeśli jesteś studentem, sprawdź w swoim Biurze Poradnictwa lub w Biurze ds. Karier, aby dowiedzieć się, w jaki sposób mogą pomóc Ci w poszukiwaniu pracy.

Wskazówki dotyczące zatrudniania

Pamiętaj, że możesz nie dostać pierwszej pracy, o którą się ubiegasz, lub drugiej ...

Wyszukiwanie pracy może zająć trochę czasu, zwłaszcza jeśli nie masz dużego doświadczenia. Oto, jak zapewnić, że jesteś kandydatem na najwyższych stanowiskach dla kandydatów, o które się ubiegasz.

Bądź trwały

Poczekaj kilka dni, a następnie połącz się z aplikacją telefonicznie do menadżera ds. Rekrutacji, powtarzając swoje zainteresowanie. Jeśli złożyłeś podanie osobiście, zatrzymaj się ponownie i powiedz, że jesteś naprawdę zainteresowany tą szansą.

Nie przestawaj

Nie aplikuj w jednym miejscu i czekaj, aż zadzwoni telefon. Wypełnij tyle aplikacji, ile możesz, i rozważ różne pozycje. Im więcej wnioskujesz, tym większa masz szansę na znalezienie pracy.

Bądź elastyczny

Wnioskodawcy, którzy są dostępni tylko w ograniczonym czasie, są mniej skłonni do zatrudnienia niż ci, którzy są elastyczni, kiedy mogą pracować. Na przykład jeden kandydat na letnią pracę powiedział pracodawcy, że są dostępni tylko w środowe popołudnia i sobotnie poranki.

Porównaj to z innym wnioskodawcą, który wybrał "dowolne" w sekcji "Godziny dostępne" kandydata na stanowisko i widać, dlaczego drugi wnioskodawca dostał tę pracę.

Użyj swoich połączeń

Jeśli masz połączenie, użyj go. Czy twoja mama regularnie robi zakupy w sklepie, w którym chciałbyś pracować? Jeśli tak, powiedz jej, że szukasz pracy. Tak dostałem swoją pierwszą pracę i jak mój brat dostał swoją pierwszą pracę w aptece po drugiej stronie ulicy.

Ubierz się odpowiednio

Ubiegając się o pracę, ubieraj się tak, jakbyś miał pracę. Jeśli ubiegasz się o pozycję w handlu detalicznym, odwiedź na przykład sklep przed złożeniem wniosku, aby zobaczyć, co ma na sobie personel. Da ci to pojęcie, jak powinieneś się ubrać. W razie wątpliwości ubierz się, a nie w dół.

Nie poddawaj się

Poszukiwanie pracy nie jest łatwe, szczególnie gdy nie masz dużego doświadczenia lub wielu umiejętności . Próbuj dalej i aplikuj, a znajdziesz pracę. Twoja pierwsza praca będzie odskocznią do następnej pracy - i do przyszłej kariery.