Jeśli jesteś nastolatkiem w drodze do rozmowy, oto co wiedzieć o drużynach

Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadu Teen Job About About Teamwork

Pytania o rozmowę kwalifikacyjną z nastolatką o zdolnościach do pracy w zespole są powszechne. Mogą również stanowić wyzwanie. Większość pracodawców po prostu chce wiedzieć, czy jesteś dobrym graczem zespołowym, zanim złożysz ofertę pracy.

Zawsze dokładnie zapoznaj się z opisem stanowiska pracy, aby zrozumieć, co każdy konkretny pracodawca oznacza, gdy używa słowa "praca zespołowa". W większości przypadków przyszły pracodawca poszukuje osób, które mogą wziąć udział w wielu różnych rolach.

Jednak dla pozycji wyjściowej (która najprawdopodobniej ma miejsce w przypadku nastolatka z niewielkim doświadczeniem lub bez niego) może to po prostu oznaczać, że pracodawca chce kogoś, kto może współpracować z innymi w profesjonalnym środowisku. Odpowiadając na pytanie, podaj konkretny przykład, który pokazuje Twoją umiejętność pracy zespołowej.

Odpowiedz na przekonujące pytania

Szczególnie ważne jest, aby nowi gracze mogli mówić o swoich umiejętnościach pracy zespołowej w bardzo przekonujący sposób. To dlatego, że na początku swojej kariery prawdopodobnie nie masz silnego doświadczenia zawodowego, z którego możesz czerpać. Dlatego menedżer ds. Rekrutacji zatrudni Cię w oparciu o Twoje potencjalne umiejętności, a będziesz oceniany na podstawie doświadczeń akademickich, pozaszkolnych i staży. W wywiadzie próbują zrozumieć, jak wyglądałaby sytuacja w zespole.

Pytania dotyczące pracy zespołowej

Pytania dotyczące pracy zespołowej mogą być ogólne, takie jak: "Opowiedz mi o projekcie zespołowym, nad którym pracowałeś". Lub "Opowiedz mi o doświadczeniu zespołu, które uznałeś za satysfakcjonujące i dlaczego." Możesz również zostać poproszony o przedyskutowanie trudnej (choć typowej) dynamiki zespołu, na przykład w czasie, kiedy pracowałeś z trudnym członkiem zespołu.

Wszystkie te pytania dotyczące pracy zespołowej oferują możliwość wyjaśnienia, jak dobrze współpracujesz z innymi. Możesz zdobyć te pytania i zbliżyć się do oferty pracy, jeśli poświęcisz trochę czasu na przygotowanie.

Odpowiednie odpowiedzi na temat pracy zespołowej

Dostosuj dowolną z trzech poniższych odpowiedzi, aby pokazać potencjalnemu pracodawcy, że jesteś graczem zespołowym.

Więcej pytań do wywiadu Teen Job
Przejrzyj więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi dla nastolatków, aby mieć pewność, że przeprowadzisz wywiad.