Wywiady z Teen Job Interview, odpowiedzi i porady

Kiedy jesteś nastolatkiem przygotowującym się do rozmowy kwalifikacyjnej, pomocne może być przejrzenie typowych pytań do rozmowy kwalifikacyjnej , które najprawdopodobniej zostaną zadane. Przeglądanie odpowiedzi również może pomóc w znalezieniu odpowiedzi. Poświęć czas na spersonalizowanie swoich odpowiedzi, aby odzwierciedlały Ciebie jako osobę i kandydata do pracy.

Teen Job Interview Pytania i odpowiedzi

Dlaczego szukasz pracy?
Oczywiście, każdy chce zarabiać pieniądze w pracy, ale powody, dla których powinieneś dzielić się z potencjalnym pracodawcą, powinny odzwierciedlać twoje zainteresowanie w tej dziedzinie lub pomagać w rozwijaniu twojego zestawu umiejętności.

- Najlepsze odpowiedzi

Dlaczego jesteś zainteresowany pracą dla naszej firmy?
Pracodawcy zadają to pytanie, aby ocenić swoje zainteresowanie w tej dziedzinie i sprawdzić, czy wykonałeś swoje badania. Upewnij się, że odwiedzasz stronę internetową firmy i zapoznajesz się z tym, co robi firma, jaka jest praca i kultura pracy oraz co jest dla nich ważne. - Najlepsze odpowiedzi

W jaki sposób szkoła przygotowała cię do pracy w naszej firmie?
Oto Twoja szansa, aby porozmawiać o umiejętnościach, które zdobyłeś w swojej edukacji, które uczynią cię idealnym kandydatem na to stanowisko. - Najlepsze odpowiedzi

Dlaczego powinniśmy cie zatrudnić?
Nowi pracownicy potrzebują czasu na szkolenie, a firma chce wiedzieć, że jesteś tego wart. Poinformuj ich o swoim zainteresowaniu wniesieniem wkładu do firmy natychmiast i pamiętaj, aby wspomnieć, jeśli uważasz, że są firmą, którą chciałbyś wziąć pod uwagę po ukończeniu studiów. - Najlepsze odpowiedzi

Jak myślisz, co należy zrobić na tym stanowisku?
Publikowanie ofert może być bardzo pomocne w informowaniu, w jaki sposób będą chcieli, abyś odpowiedział na to pytanie.

Daj im znać o umiejętnościach, których szukasz. - Najlepsze odpowiedzi

Jak opisałbyś swoją zdolność do pracy jako członek zespołu?
Prawdopodobnie wiele razy pracowaliście jako zespół, przy projektach, w sporcie lub podczas wolontariatu. Osoba przeprowadzająca wywiad będzie chciała usłyszeć konkretny przykład czasu, w którym z powodzeniem pracowałeś w zespole.

- Najlepsze odpowiedzi

Jakie są Twoje najbardziej satysfakcjonujące osiągnięcia?
Nie chcesz się chwalić, ale powinieneś podzielić się osiągnięciami, które odnoszą się do niektórych cech lub doświadczeń wymaganych do pracy, z którą rozmawiasz. - Najlepsze odpowiedzi

Jakie są Twoje oczekiwania dotyczące wynagrodzenia?
Z tym pytaniem pracodawca stara się ustalić, że twoje oczekiwania są rozsądne. Jako młody pracownik oferowane wynagrodzenie prawdopodobnie będzie zgodne z pozycją początkową. Zazwyczaj najlepiej jest unikać określonego numeru, chyba że wiesz, za co płaci się za pracę. - Najlepsze odpowiedzi

Powiedz mi o poważnym problemie, z którym ostatnio się kontaktowałeś.
Z tym pytaniem osoba przeprowadzająca wywiad stara się ustalić, jak dobrze jesteś w rozwiązywaniu problemów. Dobrze jest użyć przykładu ze szkoły, pracy, sportu lub wolontariatu. Upewnij się, że masz pozytywną rozdzielczość. - Najlepsze odpowiedzi

Czy kiedykolwiek miałeś trudności z opiekunem lub nauczycielem?
Osoba przeprowadzająca wywiad zapyta o to pytanie, aby ustalić, w jaki sposób odnoszą się Państwo do organu. Zawsze odpowiadaj szczerze, ale upewnij się, że masz pozytywny wynik. Pamiętaj, że najtrudniejsze sytuacje są czasami najlepszymi doświadczeniami w nauce. - Najlepsze odpowiedzi

Wskazówki dotyczące obsługi rozmowy kwalifikacyjnej dla nastolatków

Kluczem do udanego przesłuchania nastolatków jest zrobienie dokładnie tego, co zrobiłby profesjonalny kandydat do pracy.

To najlepszy sposób, aby wywrzeć pozytywny wpływ na potencjalnego pracodawcę i zwiększyć szanse na zdobycie pracy.

Pracowałem z nastolatką, która odbyła pierwszą rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko wolontariusza, a ona dostała ofertę pracy na miejscu. Dlaczego było tak łatwo? Ubierała się odpowiednio , odpowiadała na pytania w sposób świadomy, miała pytania do zadawania pytań ankieterowi i generalnie robiła bardzo dobre wrażenie na ankiecie.

Być przygotowanym
Nie pokazuj się tylko na rozmowę kwalifikacyjną. Im więcej informacji przygotujesz wcześniej, tym lepsze wrażenie zrobisz na ankiecie. Poświęć trochę czasu na otrzymanie dokumentów roboczych (jeśli ich potrzebujesz) i referencji, zanim zaczniesz szukać pracy. Wykonaj swoje badania. Dowiedz się wszystkiego o pozycji i firmie. Oferty pracy i inne osoby na podobnych stanowiskach mogą dostarczyć cennych informacji o tym, czego szukają u kandydata.

Dzięki temu dowiesz się, jakie umiejętności powinieneś podkreślić w swoim CV i podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Sprawdzanie strony internetowej firmy daje wgląd w kulturę firmy i dokładnie to, co robią i dążą do osiągnięcia. Wszystkie te informacje pozwolą ci dać pełne, wykształcone odpowiedzi na wszystko, o co poprosi ankieter.

Przyłącz się do wywiadu:

Bądź uprzejmy
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej trzeba mieć dobre maniery . Potrząśnij ręką ankietera. Upewnij się, że słuchasz uważnie i uważnie prowadzącego rozmowę. Nie siedź, dopóki nie zostaniesz zaproszony. Nie garb się na swoim krześle. Nie używaj slangu ani przysięgi. Bądź uprzejmy, pozytywny i profesjonalny przez cały czas trwania wywiadu.

Poznaj swój harmonogram
Wiesz, w jakie dni i godziny masz dostęp do pracy, o co pracodawca prawie na pewno zapyta. Elastyczność jest atutem, ponieważ im więcej czasu na to masz, tym łatwiej pracodawcy ustala harmonogram prac . Wiesz także, jak dotrzeć do pracy, jeśli nie prowadzisz samochodu.

Być na czas
Dotrzeć na miejsce przesłuchania kilka minut wcześniej. Jeśli nie wiesz, dokąd się udać, uzyskaj wskazówki z wyprzedzeniem. Jeśli nie jeździsz sam, upewnij się, że masz niezawodną jazdę.

Przejdź na własną rękę
Jeśli twoja mama lub tata zabiorą cię na rozmowę, nie zabierz ich ze sobą do pokoju przesłuchań. Ważne jest, abyś mówił za siebie i łączył się z osobą przeprowadzającą rozmowę, bez pomocy kogoś innego. Musisz przedstawić się jako dojrzały i odpowiedzialny kandydat do pracy.

Wyślij notatkę z podziękowaniami
Poświęć kilka minut, aby podziękować osobie, która przeprowadziła z Tobą wywiad. Jeśli masz adres e-mail, wyślij wiadomość e-mail z podziękowaniami, w przeciwnym razie wyślij notatkę z podziękowaniami dla ankietera za poświęcenie czasu na spotkanie z tobą.