Świetne letnie oferty pracy dla 8-latka

Osiem-latkowie są zbyt młodzi, by wykonywać typową pracę - iw ogromnej większości przypadków nie są gotowi podjąć poważnych obowiązków, korzystać z ciężkiego lub ostrego sprzętu ani wykonywać skomplikowanych zadań. Z drugiej strony są wystarczająco dojrzali, aby zrozumieć ideę robienia i wydawania własnych pieniędzy. W większości przypadków są one również zdolne do podjęcia określonych rodzajów pracy i (wraz z instrukcjami i wsparciem). Należy jednak pamiętać, że ośmiolatek nie będzie posiadał wiedzy ani doświadczenia życiowego (lub dojrzałości), aby podejmować te same decyzje, które podejmowałby dorosły - tak więc to zależy od dorosłych w życiu dziecka nadzorować i kierować ich pracą.

 • 01 Praca w podwórzu

  Osiem-latków, w większości przypadków, nie są szczególnie duże ani silne - ani nie są gotowi, aby zacząć manipulować czymkolwiek ostrym lub napędzanym gazem. Mogą również być zbyt młodzi, aby wziąć niezależną odpowiedzialność za bieżącą pracę. Nie oznacza to jednak, że nie mogą regularnie płacić za godzinę lub dwie godziny pracy w stoczni, szczególnie w określonych porach roku. Opcje obejmują oczyszczanie stoczni (zawsze pomocne na wiosnę!), Pomaganie w sadzeniu cebulek lub nasion, rozrzucanie ściółki, pielenie, grabienie, zbieranie warzyw i wiele innych. Małe dzieci mogą również pomóc w odśnieżaniu łopaty (chociaż czyszczenie samochodu może być łatwiejsze do wykonania).
 • 02 Podstawka do odświeżania

  Stoiska z lemoniadą to oczywiście klasyczny sposób, w jaki dzieci mogą zarobić trochę pieniędzy - i łatwo zmienić prostą lemoniadę w bardziej ambitne stoisko z lemoniadą i ciastkiem. Problem z takim przedsiębiorstwem polega na tym, że bardzo trudno jest wyprodukować więcej niż kilogramy od mamy i taty, chyba że stoisko jest odpowiednio umieszczone i reklamowane. Nawet wtedy mogą wystąpić problemy z licencjonowaniem (w zależności od Twojej lokalizacji). Zanim zachęcisz dziecko do założenia sklepu, zrób trochę lokalnych badań, aby ustalić najlepsze miejsce na stoisku i mieć pewność, że nie będzie problemów prawnych.
 • 03 Myjnia samochodowa i szczegóły

  Jeśli masz odpowiednią lokalizację, wąż i kilku przyjaciół z brudnymi samochodami, twoje dziecko może zarobić rozsądną sumę, przygotowując myjnię samochodową. Upewnij się oczywiście, że twoje dziecko ma odpowiedni sprzęt (odpowiednie mydła, gąbki i ręczniki) i pomóż mu ustalić cenę, reklamować sąsiadów i zbierać pieniądze. Upewnij się również, że Twoje dziecko wykonuje dość dobrą robotę i nie zostawia baniek mydlanych w samochodzie twojego sąsiada! Jeśli Twoje dziecko jest ambitne i energiczne, może spróbować użyć kurzu do czyszczenia wnętrza samochodu!
 • 04 Prace domowe

  Prace domowe nigdy nie są efektowne, ale zyskują dużo więcej uroku, gdy otrzymasz za to wynagrodzenie. Oczywiście nie chcesz płacić swojemu dziecku za regularne prace domowe, ale zwykle są tam prace - takie jak odkurzanie regałów lub czyszczenia listew przypodłogowych - które rzadko są przypisywane do zwykłych obowiązków i które można wykonać bezpiecznie i skutecznie przez 8-letnie dziecko.
 • Spraw, by praca była pozytywnym doświadczeniem

  Twoja pierwsza szansa zarabiania przez dziecko powinna być pozytywnym doświadczeniem, sposobem na zdobywanie nowych umiejętności, zdobycie szacunku i wzięcie odpowiedzialności. Jako rodzic musisz zadbać o to, aby problemy zostały rozwiązane zanim przerodzą się w poważne problemy, aby Twoje dziecko było podekscytowane jego następną ofertą pracy.