Jaki jest minimalny wiek legalny do pracy w Kolorado?

Nawet dzieci mogą wykonywać obowiązki za wynajem

Jeśli mieszkasz w Kolorado i potrzebujesz dodatkowej gotówki, aby zapłacić za randki, kupić nową ulubioną grę wideo lub zdobyć swój pierwszy samochód, nie szukaj pracy bez wcześniejszego poznania minimalnego wieku, w którym musisz pracować w stanie . Colorado jest dość łagodny. Pozwala młodym ludziom w każdym wieku na pracę w niektórych umiejętnościach.

Jak stary musisz pracować w Kolorado?

Federalne prawo pracy dla dzieci wymaga, aby małoletni miał co najmniej 14 lat, zanim będzie mógł pracować, i to zwykle w Kolorado.

Istnieją jednak pewne wyjątki. Na przykład 9-latkowie mogą dostarczać ulotki, reklamy i próbki reklam. Mogą pracować jako miłośnicy butów, ogrodnicy i kije golfowe. Dwunastolatkowie mogą również wykonywać te prace, ale mogą również sprzedawać gazety i inne towary. Mogą opiekować się dziećmi i wykonywać pracę w rolnictwie.

Ustawodawstwo dotyczące pracy dzieci w każdym stanie ma unikalny minimalny wiek do pracy i wymagania dotyczące zezwoleń. W przypadku niezgodności przepisów federalnych i stanowych zastosowanie ma bardziej rygorystyczne prawo. Zanim dzieci zaczną pracować na odpowiednim dla nich wieku , należy zapoznać się z lokalnymi przepisami i ograniczeniami. Oto przegląd wymagań dla dzieci do pracy w Kolorado.

Certyfikaty potrzebne do pracy

Prawo stanu Colorado wymaga, aby młodzież poniżej 16 roku życia otrzymała zaświadczenie o zatrudnieniu dziecka . Są one dostarczane przez szkoły. Pracownicy poniżej 18 roku życia otrzymają na żądanie certyfikat wieku, ale nie jest to wymagane na mocy prawa stanu Colorado.

Świadectwa wieku nie będą wydawane osobom poniżej 16 roku życia w godzinach szkolnych.

Co mogą zrobić nastoletni pracownicy?

Nastolatki mają wiele opcji dostępnych dla nich na rynku pracy. Mogą wykonywać wszystkie zadania, które mogą wykonywać młodsi nieletni, a także pracować jako posłańcy, operatorzy wind, woźnice, pracownicy biurowi, myjnie samochodowe, kasjerzy, modele, pakowacze, składy, worki i wiele innych.

Nie mogą jednak obsługiwać narzędzi napędzanych mechanicznie ani pracować w niebezpiecznych warunkach. Szesnastolatkowie mogą pełnić te same funkcje, ale mogą także prowadzić w ramach swojej pracy. Gdy nastolatki kończą 18 lat, nie podlegają już prawom pracowniczym dzieci . Są legalnie uznawane za dorosłych.

Ile godzin może pracować mała liczba osób?

Osoby niepełnoletnie nie mogą pracować dłużej niż 40 godzin tygodniowo lub dłużej niż osiem godzin dziennie. Nastolatki poniżej 16 lat mogą nie pracować więcej niż trzy godziny w dni szkolne. W czasie lekcji osoby poniżej 16 roku życia nie mogą pracować bez pozwolenia na wydanie szkoły. Kuratorzy okręgu szkolnego, do którego uczęszczają młodzież, mogą wydawać pozwolenia.

Młodzi pracownicy w wieku poniżej 16 lat mogą pracować w godzinach 7: 00-19: 00 w ciągu roku szkolnego i do 21 w miesiącach letnich. Starsze nastolatki lub młodzież, które pracują jako aktorzy, modelki lub wykonawcy, nie muszą stosować się do tych godzin.

Aby uzyskać więcej informacji na temat minimalnego wieku do pracy w Colorado i sposobu uzyskania świadectw pracy, odwiedź stronę internetową Colorado State Labor.