Paper Route Jobs Plusy i minusy dla dzieci

Trasy papierowe to wciąż świetna pierwsza praca dla dzieci

Filmy, programy telewizyjne i sztuki broadwayowskie spopularyzowały (nawet urozmaicili) odwieczną papierową trasę dla dzieci. Być może twoje dziecko oglądało "The Paper Brigade". The Disney classic 14-letni Gunther Wheeler, który przenosi się do nowego miasta i dostaje pracę jako lokalny gazeciarz, ponieważ potrzebuje pieniędzy, aby kupić bilet koncertowy dla dziewczyny, którą lubi.

Ale czy twoje dzieci są gotowe na pracę z gazetami?

Jeśli twój syn lub córka chce dostać pracę w niepełnym wymiarze godzin, aby zarobić dodatkowe pieniądze powyżej swojego zasiłku, wtedy papierowa droga może być świetną okazją. Dostarczanie gazet jest jednym z najczęstszych wypróbowanych sposobów zarabiania pieniędzy i było to pierwsze zadanie dla wielu dzieci, odkąd Schwinn zaczął robić rowery.

Jednak takie miejsca pracy są coraz rzadsze. Wiele gazet zamknęło lub zmniejszyło liczbę wydań, które sprzedają. Ponadto niektóre dokumenty opierają się teraz na usługach dostarczania papieru dla dorosłych, a nie zatrudniają młodych ludzi tak, jak kiedyś. Zacznijmy jednak od cennych lekcji życia, które dziecko nauczy się o pieniądzach.

Zbieranie pieniędzy

Jeśli trasa twojego dziecka zawiera kolekcje, prośba o wypłatę to świetna umiejętność zarabiania pieniędzy. Nauczy się on odpowiedzialnie radzić sobie z pieniędzmi, które nie należą do niego, a to pomoże mu stać się bardziej asertywnym w kontaktach z innymi.

Nieoczekiwany dodatkowy dochód

Dodatkowe wskazówki mogą uczyć dziecko cennej lekcji na temat obsługi dodatkowych pieniędzy, których się nie spodziewał.

Konsekwencje finansowe

Może to zaskoczyć, ale kurierzy gazet (nawet w wieku 12 lat) ponoszą kary, a mianowicie skargi. Jeśli ktoś na trasie twojego dziecka zgłasza skargę, jest odliczany od wypłaty. Kary są różne, ale każda skarga może kosztować od 2 do 3 USD.

Zarabianie Porady

Trasy dostawy papieru często mają klientów, którzy napiwki, czy to w tygodniu lub tylko w czasie świąt Bożego Narodzenia.

Lepsza obsługa często skutkuje bardziej hojnymi wskazówkami!

Wartość pieniędzy

Według Bureau of Labor Statistics, dostarczający gazety zarabiają średnio 11,48 USD za godzinę. Oto prosty ... Nintendo System Gra Super Mario Bros sprzedaje się za 79,99 $ na stronie firmy Dell ....: Twój syn lub córka będzie musiał dostarczyć siedem gazet, aby zaoszczędzić 80,36 $, aby zdobyć tę grę wideo. Jeśli twoje dziecko nie bierze udziału w grach wideo (jeśli odzież lub biżuteria jest ich rzeczą), pozwól im obliczyć, ile papierów będzie musiało dostarczyć, aby kupić to, co jest na ich liście życzeń. Pomaga to również wyostrzyć umiejętności matematyczne.

Let's Weigh the Pros

Świetne ćwiczenie

Jeśli Twoje dziecko dostanie trasę, na której będzie mógł jeździć na rowerze każdego ranka podczas porodu, będzie on miał świetny trening podczas zarabiania pieniędzy.

Buduje pewność siebie

Wiedząc, że wykonuje świetną robotę w czymś, co ludzie doceniają, może pokazać dziecku, jak zdolny jest, a to jest ogromna pewność siebie.

Punktualność

Trasy papierowe zależą od punktualności dostawy papieru. Twoje dziecko nauczy się dostarczać papiery o określonej porze każdego ranka.

Wolność

Jedną z najlepszych rzeczy na temat posiadania papierowej trasy jest to, że oprócz dostarczania dokumentów przez pewien czas, dostawcy papieru mają swobodę wykonywania swojej trasy tak szybko, jak chcą, w takiej kolejności, w jakiej chcą; i nie muszą się ubierać, aby to zrobić!

Trasy mogą być współdzielone

Jeśli masz dwóch lub trzech członków rodziny, którzy chcą dzielić trasę, aby nie musieli pracować przez tyle dni, zazwyczaj jest to w porządku. Inna idea: jedna osoba musi przygotować gazety i zlecić dostawę komuś innemu.

Spójrzmy na minusy

Nieprzewidywalna pogoda

Podobnie jak poczta, śnieg, deszcz ze śniegiem i deszcz nie mogą powstrzymać osoby dostarczającej gazetę; Twoje dziecko będzie narażone na niekorzystne warunki pogodowe i może być zmuszone do jazdy, gdy pogoda stanie się zbyt gwałtowna.

Godziny wczesnego poranku

Gazety muszą przyjechać wcześnie, wiele razy przed godziną 5:00 rano. Pamiętaj, że Twoje dziecko będzie musiało najpierw przygotować gazetę, co oznacza, że ​​być może trzeba będzie wstać już o 2:00, aby otrzymać dokumenty na czas.

Zbieranie pieniędzy

Niektóre trasy papierowe obejmują kolekcje, a niektóre dzieci mogą zastraszać prosi o pieniądze.

Pamiętaj o osobowości dziecka, jeśli jego trasa obejmuje zbieranie pieniędzy. W zależności od okolicy dziecko z gotówką w kieszeni może stać się celem przestępstwa.

Ze względu na niedobór szlaków gazetowych, niektóre dzieci zwracają się do pracy z psimi siedzeniami , psimi zajęciami lub uczą się prowadzić stoisko z lemoniadą . Wszystkie te są opłacalne alternatywy. Niezależnie od tego, w którą stronę pójdą, będą uczyć się przez całe życie.