Jaki jest minimalny wiek legalny do pracy na Florydzie?

Im starsze nastolatki, tym więcej możliwości mają

Chociaż są pewne wyjątki, prawie wszędzie w Stanach Zjednoczonych młodzi ludzie mogą zacząć pracować w wieku 14 lat, ponieważ tak mówią federalne prawa pracy dzieci. Jednak przepisy dotyczące pracy dzieci w każdym państwie mogą również wskazywać na minimalny wiek wymagany do pracy i pozwolenia na to. W przypadku konfliktu między prawem federalnym i stanowym zastosowanie ma bardziej restrykcyjne prawo.

Wytyczne robocze dla nastolatków w stanie słonecznym

Na Florydzie nastolatki nie potrzebują do pracy świadectwa pracy dziecka, ale muszą pokazać dowód wieku.

Tam osoby w wieku 14 i 15 lat mogą pracować do 15 godzin tygodniowo, ale nie wcześniej niż przed 7 rano lub po 19 i nie dłużej niż 3 godziny w dni powszednie po szkolnym dniu. W piątki, soboty, niedziele i dni pozaszkolne te nastolatki mogą pracować do ośmiu godzin. W dni pozaszkolne, kiedy dzień szkolny nie następuje, mogą pracować do 21.00

Kiedy szkoła nie jest w trakcie sesji, 14 i 15 lat na Florydzie może pracować osiem godzin dziennie i do 40 godzin tygodniowo. Podczas tych przerw w roku szkolnym nie mogą oni pracować przed 7 rano lub po 21.00

Nastolatki z Florydy, które mają 16 i 17 lat, mogą pracować do 30 godzin tygodniowo, ale nie wcześniej niż o 6:30, a nie po 23 i nie dłużej niż o 8 godzin, gdy następuje dzień szkolny. Kiedy dzień szkolny nie następuje, te nastolatki nie mają ograniczenia, ile godzin mogą pracować w ciągu jednego dnia.

Kiedy szkoła nie jest w trakcie sesji, 16 i 17-latkowie na Florydzie nie mają ograniczeń co do godzin pracy.

Nastolatki w obu przedziałach wiekowych mogą nie pracować więcej niż sześć kolejnych dni w tygodniu. Młodzi pracownicy muszą otrzymać 30-minutową przerwę po przepracowaniu czterech kolejnych godzin.

Praca dostępna na Florydzie Teens

Na Florydzie nastolatki są w dużej mierze zabronione do pracy w niebezpiecznych pracach. Na przykład młodzież w wieku od 14 do 15 lat może nie pracować w zawodzie wymagającym obsługi maszyn mechanicznych lub pojazdów mechanicznych.

Mogą również nie pracować w budownictwie, jeśli nie mają zdolności duchownych.

Tymczasem młodzież w wieku 16-17 lat nie może wykonywać niebezpiecznych zadań, takich jak pozyskiwanie drewna, gaszenie pożarów, niszczenie lub wyburzanie. Nie wolno im również pracować w pobliżu niebezpiecznych substancji, takich jak pestycydy lub substancje radioaktywne. Nie mogą również pracować z urządzeniami elektrycznymi lub okablowaniem. Wreszcie nie mogą pracować dłużej niż cztery godziny bez przerwy.

Dolna linia

Zanim powiesz "tak" na okazję do pracy, ważne jest, aby nastolatki sprawdzały prawo, aby były legalnie dozwolone do pracy na liczbę godzin, których wymaga ich pracodawca. Aby uzyskać więcej informacji na temat pracy jako nieletni na Florydzie, odwiedź stronę internetową służb zatrudnienia.