Jaki jest minimalny legalny wiek roboczy na Hawajach?

Miejsce pracy może być satysfakcjonującym doświadczeniem dla młodych ludzi

Jeśli jesteś Hawajczykiem i chcesz rozpocząć swoją pierwszą pracę, powinieneś poznać minimalny legalny wiek pracy w twoim stanie przed rozpoczęciem poszukiwania pracy. Jeśli jesteś uprawniony do pracy, to gratulacje. Zaraz zaczniesz zarabiać pieniądze na samochód, odzież, uczelnię lub najnowsze urządzenie cyfrowe. Jeśli musisz pracować, aby utrzymać siebie (lub swoją rodzinę), musisz wiedzieć, ile godzin możesz legalnie pracować, i inne ograniczenia pracy.

Wiek i inne wymagania dla nastolatków pracujących na Hawajach

Minimalny wiek może pracować na Hawajach równy 14 lat. Jest to taki sam wiek, w którym federalne prawa pracy dzieci określa się jako minimalny wiek produkcyjny. Czasami przepisy państwowe dotyczące pracy dzieci są sprzeczne z minimalnym wiekiem prawa federalnego w zakresie pracy, ale nie w tym przypadku. W przypadku konfliktu egzekwowane byłoby bardziej rygorystyczne prawo.

W pewnych okolicznościach dzieci poniżej 14 roku życia mogą pracować. Hawaje umożliwiają młodym ludziom poniżej 14 roku życia pracę jako modelki, tancerze, śpiewacy, muzycy, artyści lub wykonawcy w filmach, w telewizji lub radiu lub w kinach na warunkach ustalonych przez dyrektora Departamentu Pracy i Stosunków Przemysłowych.

Jeśli nie jesteś wykonawcą, ale masz mniej niż 14 lat, nie masz szczęścia, ponieważ przepisy dotyczące pracy dzieci na ogół nie zabraniają dzieciom wykonywania obowiązków domowych, opieki nad dziećmi lub dostarczania gazet.

To samo dotyczy osób pracujących w gospodarstwie rodzinnym lub gospodarstwie rodzinnym.

Zanim młodzież wejdzie na rynek pracy , powinna zapoznać się z przepisami dotyczącymi prawa pracy dzieci.

Certyfikaty wymagane do pracy

Prawo stanowe Hawaje wymaga zaświadczeń o zatrudnieniu dzieci poniżej 16 roku życia. Świadectwa można uzyskać online i odesłane osobiście lub pocztą wraz z dowodem pełnoletności (np. Akt urodzenia, prawo jazdy lub zezwolenie, dokument sądowy, identyfikator stanu Hawaje itp. .) i podpisy od rodziców i pracodawcy.

Jakie godziny mogą pracować nastolatki?

Chociaż nastolatki w wieku 14-15 lat mogą pracować w szerokim zakresie zawodów (w tym w sklepach spożywczych, biurach, restauracjach i szpitalach), ich godziny są ograniczone. Młodzież hawajska w tym wieku nie może pracować dłużej niż trzy godziny w ciągu dnia szkolnego, 18 godzin w tygodniu szkolnym, 8 godzin w dniu pozaszkolnym lub 40 godzin w tygodniu pozaszkolnym.

Dodatkowo nastolatki muszą pracować w godzinach od 7 do 19 (z wyjątkiem dni pozaszkolnych, kiedy godziny pracy trwają od 6 rano do 9 wieczorem). Nastolatki w wieku 16-17 lat nie mają ograniczeń godzinowych, z wyjątkiem sytuacji, gdy mają być w szkole. Potrzebują również certyfikatu wieku, który mogą uzyskać online.

Uwaga

Nastolatkom w każdym wieku nie wolno pracować w zawodzie, który naraża ich na zagrożenia, które mogą spowodować obrażenia, śmierć lub niekorzystny wpływ na zdrowie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat minimalnego wieku do pracy na Hawajach i sposobu uzyskania świadectw pracy, odwiedź stronę internetową urzędu stanu Hawaje.