Dowiedz się więcej o byciu oficerem policji FBI

Uzyskaj informacje o karierze na wynagrodzenia, wymagania edukacyjne i inne

Matti Blume / Wikimedia Commons

W Stanach Zjednoczonych kariera jako agent specjalny nie jest jedynym sposobem na znalezienie pracy w organach ścigania z rządem federalnym . Federalne Biuro Śledcze, podobnie jak Służba Bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych i Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zatrudnia umundurowane siły policyjne w celu ochrony ludzi i mienia FBI.

W ramach wydziału bezpieczeństwa w Biurze, policjanci FBI są czymś więcej niż tylko ochroną.

W rzeczywistości są to pełnoprawni specjaliści federalnych organów ścigania, posiadający pełne uprawnienia policyjne i aresztowania. Cieszą się jurysdykcją w kluczowych obiektach FBI, w tym w FBI Academy i laboratorium w Quantico w Wirginii oraz budynku J. Edgara Hoovera w Waszyngtonie.

Co robią policjanci FBI

Funkcjonariusze policji FBI są odpowiedzialni za zapewnienie bezpieczeństwa w placówkach FBI, ochronę osób pracujących dla FBI i egzekwowanie praw federalnych na terenie i wokół nieruchomości kontrolowanych przez FBI.

Według strony internetowej FBI podstawową misją policji FBI jest "powstrzymanie ataków terrorystycznych z widoczną obecnością dobrze wyszkolonych, dobrze wyposażonych, profesjonalnych sił policyjnych oraz ochrona FBI przed przestępczymi działaniami i nieautoryzowanym dostępem".

W praktyce oznacza to, że funkcjonariusze utrzymują punkty dostępu w zakładach FBI i patrolują tereny, budynki i otaczające je obszary.

Funkcjonariusze FBI mają za zadanie identyfikację potencjalnych zagrożeń oraz zapobieganie, zatrzymywanie i badanie przestępstw, które mają miejsce w ich jurysdykcji.

Jak możesz zostać policjantem FBI

Pierwszym krokiem do zostania oficerem policji FBI jest złożenie wniosku. Możesz to zrobić, wyszukując aktualne oferty pracy i przesyłając aplikację online na stronie FBIJobs.gov lub kontaktując się z rekruterem FBI i dostarczając im swoje CV.

Minimalne kwalifikacje funkcjonariuszy Policji FBI są podobne do minimalnych kwalifikacji dla innych zadań policyjnych . Musisz mieć co najmniej 21 lat, obywatel Stanów Zjednoczonych, posiadać ważne prawo jazdy i móc kwalifikować się do otrzymania tajnej gwarancji bezpieczeństwa.

Jeśli spełniasz minimalne wymagania i udowodnisz, że jesteś konkurencyjnym kandydatem, przejdziesz do rozmowy panelowej i testu pisemnego. Test określi, czy masz podstawowe umiejętności poznawcze potrzebne do wykonania pracy. Wywiad panelowy, przeprowadzony przez aktywnych funkcjonariuszy FBI, pomoże ustalić, czy jesteś odpowiedni do tej pracy. Po wywiadzie odbędzie się obszerne dochodzenie w tle , które będzie zawierało egzamin z poligrafii i sprawdzenie historii zatrudnienia .

Szkolenie dla funkcjonariuszy Policji FBI

Jeśli pomyślnie przejdziesz sprawdzenie i otrzymasz ofertę pracy, będziesz uczestniczyć w 12-tygodniowym szkoleniu o jednolitym szkoleniu policyjnym w federalnym centrum szkoleniowym ds. Egzekwowania prawa w Glynco w stanie Georgia (FLETC). Po ukończeniu podstawowego szkolenia w FLETC będziesz uczestniczyć w zaawansowanym szkoleniu FBI Policji w Akademii FBI.

Powody, dla których warto rozważyć zostanie policjantem FBI

Początkowa pensja podstawowa dla policjantów FBI wynosi od 34 000 do 47 000 USD rocznie, w zależności od poziomu wykształcenia i doświadczenia.

Płaca za nadgodziny jest również dostępna. Funkcjonariusze policji FBI również otrzymują wspaniałe federalne świadczenia emerytalne i zdrowotne. Oprócz wynagrodzenia i dodatków, kariera oficera policji FBI daje możliwość pracy w satysfakcjonującym polu, chroniąc i służąc innym.