Jak zdobyć doświadczenie ze zwierzętami

Zdobycie praktycznego doświadczenia ze zwierzętami ma kluczowe znaczenie dla osób, które mają nadzieję pracować na wielu ścieżkach kariery dla zwierząt. Jak więc zdobyć to niezbędne doświadczenie? Oto dziesięć najlepszych sposobów na zdobycie doświadczenia w pracy ze zwierzętami:

Pracuj w przychodni weterynaryjnej

Nawet jeśli nie zamierzasz pracować w dziedzinie zdrowia zwierząt , posiadanie doświadczenia zawodowego w klinice weterynaryjnej jest jedną z najlepszych rzeczy, które możesz uwzględnić w swoim CV.

Asystenci weterynarii i technicy mają lepsze umiejętności w zakresie obsługi zwierząt w połączeniu z solidną wiedzą na temat zachowania i fizjologii zwierząt. Atrybuty te są wysoko cenione na wielu ścieżkach kariery.

Ochotnik w schronisku lub na ratunek

Schroniska i grupy ratownicze zawsze potrzebują ochotników do wykonywania różnych zadań (takich jak wykonywanie obowiązków hodowlanych, zapewnianie podstawowego treningu posłuszeństwa i asystowanie przy przyjęciach dla szczeniaków lub kotów). Doświadczenie z zakresu wolontariatu jest tak samo cenne jak płatne doświadczenie w Twoim CV. Pamiętaj, aby udokumentować swoje godziny.

Uruchom usługę siedzącą dla zwierząt

Prowadzenie firmy siedzącej dla zwierząt domowych wyraźnie pokazuje, że masz umiejętności zarówno zwierzęce, jak i przedsiębiorcze. Ten rodzaj działalności ma niskie koszty początkowe i może być obsługiwany jako działalność uboczna na małą skalę, jeśli sobie tego życzą.

Wybierz program związany ze zwierzętami

Twoja szkoła wyższa może być świetnym sposobem na zdobycie doświadczenia w dziedzinie związanej ze zwierzętami.

Specjaliści, takie jak nauka o zwierzętach , biologia, nauka koni i biologia morska, mogą w znacznym stopniu czerpać praktyczne doświadczenie ze zwierzętami. Możesz także poznać anatomię i fizjologię poprzez badania i prace laboratoryjne.

Weź udział w programach studiów do pracy w kolegium

Wiele szkół wyższych i uniwersytetów posiada zakłady produkujące zwierzęta, które zatrudniają studentów, a to może być świetnym sposobem na zdobycie doświadczenia z różnymi gatunkami zwierząt gospodarskich.

Wspólne operacje produkcyjne w kampusie mogą obejmować te skupione na bydłu mięsnym, bydła mlecznym, koniach, świniach, owcach i drobiu. Niektóre szkoły zatrudniają również uczniów do wykonywania prac laboratoryjnych związanych ze zwierzętami (takich jak przetwarzanie i wysyłka nasienia, rozbiór mięsa lub testowanie próbek).

Ochotnik w ZOO lub Ośrodku Rehabilitacji Przyrody

Ogrody zoologiczne i ośrodki rehabilitacji dzikiej zwierzyny często mają programy wolontariackie dla studentów lub osób zainteresowanych widzeniem tego, co dzieje się za kulisami. Jeśli masz jakiekolwiek zainteresowanie pracą z egzotycznymi gatunkami zwierząt, może to być świetną okazją do ulepszenia twojego CV. Ścieżki kariery w ZOO mają w szczególności wysoce konkurencyjny proces selekcji, o wiele więcej kandydatów niż dostępnych jest stanowisk, więc wcześniejsze doświadczenia mogą być główną zaletą.

Pracuj na farmie lub stabilnie

Dla osób zainteresowanych dużymi karierami zwierząt lub zwierząt hodowlanych praca w gospodarstwie lub stajni może być świetnym sposobem na poznanie zachowania bydła, koni i innych gatunków zwierząt gospodarskich.

Ukończone staże związane ze zwierzętami

Programy praktyk są jednym z najlepszych sposobów na zdobycie doświadczenia w pracy ze zwierzętami. Są to programy stażowe ukierunkowane na wiele ścieżek kariery dla zwierząt, w tym staże przed weterynarzami, staże koni, staże na zwierzętach morskich, staż w zoo, staże psie, staże mleczne, staże wołowe, staże akwakultury, staże na owady, staże rehabilitacji przyrodniczej, staże prymasowe, staże gadów staże zachowań zwierząt i wiele więcej.

Weź udział w Job Shadowing

Jeśli to możliwe; powinieneś próbować śledzić profesjonalistę w twoim polu zainteresowań, gdy wykonują oni swoje codzienne obowiązki. Może to być świetną okazją do zadawania pytań i szukania za kulisami kariery, którą rozważasz.

Uzyskaj profesjonalną certyfikację

Istnieje wiele programów certyfikacji, które mogą poprawić profesjonalne kwalifikacje kandydata. Programy certyfikacji są dostępne dla opieki nad zwierzętami, masażu zwierząt, zachowania zwierząt, terapii wspomaganej przez zwierzęta , szkolenia psów , kontroli zwierząt , nauki jazdy , pielęgnacji psów , technologii laboratoryjnej , rehabilitacji przyrodniczej i innych.