Czy kariera pracuje ze zwierzętami dla Ciebie?

Wiele osób marzy o tym, by pracować ze zwierzętami - szkolić delfiny, wykonywać pracę weterynaryjną, pielęgnować zwierzęta domowe lub otwierać działalność związaną z produkcją zwierzęcą.

Jak ustalić, czy kariera związana ze zwierzęciem będzie dla Ciebie odpowiednia? Najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest pełne zbadanie dostępnych opcji, realistyczna ocena umiejętności i talentów oraz zdobycie praktycznego doświadczenia i edukacji w tej dziedzinie.

1. Zrób listę kariery

Pierwszym krokiem jest ustalenie, z którymi konkretnymi typami zwierząt jesteś zainteresowany pracą, a następnie zbadanie potencjalnych możliwości kariery związanych z tymi zwierzętami.

Lista karier zwierzęcych na tej stronie jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań pomysłów. Dostępnych jest wiele zasobów do badań online i przewodników po bibliotekach.

Nie zapomnij o karierze związanej ze zwierzętami, ale nie dotykaj praktycznego kontaktu ze zwierzętami. Tytuły kariery, takie jak pisarz zwierząt , administrator zoo, przedstawiciel ds. Sprzedaży ubezpieczeń na zwierzętach i przedstawiciel ds. Sprzedaży leków weterynaryjnych to tylko kilka przykładów pozycji, które mogą nie oferować bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami, ale nadal pozwalają na bardzo angażowanie się w przemysł zwierzęcy.

2. Oceń mocne strony i umiejętności

Następnie powinieneś sporządzić listę, która wyszczególnia Twoje mocne i słabe strony, twoje wcześniejsze doświadczenia związane ze zwierzętami oraz konkretne umiejętności, które będą przydatne w rozważanych karierach. Powinieneś rzucić okiem na stronę US Bureau of Labor Statistics (BLS), która zawiera listę umiejętności wymaganych w szerokiej gamie karier związanych ze zwierzętami.

To nie koniec świata, jeśli nie masz umiejętności, które są niezbędne do danej kariery. Staże, doświadczenie z zakresu wolontariatu, doświadczenie zawodowe i edukacja formalna mogą nauczyć Cię, czego potrzebujesz, by odnieść sukces.

3. Zdobądź doświadczenie

Słyszeliście to od czasu do czasu: nie ma substytutu dla praktycznego doświadczenia w branży zwierzęcej.

W wielu przypadkach duże doświadczenie może być cenione nawet bardziej niż edukacja formalna.

Rozważając potencjalne kariery, powinieneś spróbować zdobyć doświadczenie, aby uzyskać informacje na temat możliwych ról. W tym samym czasie zyskasz cenne doświadczenie, aby następnie wymienić je w swoim CV (nawet jeśli zdecydujesz, że konkretna ścieżka kariery nie jest dla ciebie idealna). Osoby zainteresowane na przykład w dziedzinie medycyny weterynaryjnej powinny szukać miejsca w małej klinice weterynaryjnej lub jeździć na obchodach z dużym weterynarzem zwierząt. Jeśli nie jest możliwe regularne zatrudnianie wolontariuszy lub praca, zapytaj o cienie profesjonalisty na dzień lub tydzień, aby dowiedzieć się więcej o swojej ścieżce kariery.

Staże są kolejnym świetnym sposobem na zdobycie praktycznego doświadczenia, które może przygotować Cię do kariery zwierzęcej. Dostępna jest szeroka gama doświadczeń w takich dziedzinach, jak medycyna weterynaryjna , ssaki morskie , sprzedaż farmaceutyków weterynaryjnych , rehabilitacja dzikiej zwierzyny , zwierzęta z ogrodów zoologicznych , zachowania zwierząt, żywienie zwierząt , gatunki koni i ptaków . Te doświadczenia poprawią twoje CV i mogą również kwalifikować się do zaliczenia na kredyt w college'u.

4. Dążenie do edukacji

Jeśli uważasz, że możesz być zainteresowany pracą ze zwierzętami, ważne jest, aby rozpocząć edukację, która będzie miała zastosowanie do karier zwierzęcych tak wcześnie, jak to możliwe.

Licealne zajęcia z biologii i chemii stanowią doskonałą podstawę. Znacznie większa różnorodność zajęć będzie dostępna na poziomie uczelni, w tym nauka o zwierzętach, anatomia i fizjologia, genetyka, reprodukcja, odżywianie, zachowanie i inne.

Biorąc udział w różnych kursach związanych ze zwierzętami na studiach, możesz dowiedzieć się, która konkretna ścieżka kariery Cię najbardziej interesuje. Nie ma potrzeby natychmiastowego zadeklarowania określonej specjalizacji; wielu studentów czuje się na pierwszym roku studiów i podejmuje ostateczną decyzję na drugim roku studiów.

5. Oceń rekompensatę

Ostatnim krokiem jest bolesne szczere traktowanie siebie, gdy ustalasz poziom wynagrodzenia, z którego możesz być zadowolony. Wiele karier związanych ze zwierzętami ma stosunkowo niski poziom rekompensaty pieniężnej i wymaga dużo ciężkiej pracy i zaangażowania.

Stosunkowo niewiele pozycji wiąże się z wysokimi zarobkami w dolarach , szczególnie gdy jesteś nowy w tej dziedzinie.

Niektórzy kandydaci nie postrzegają pieniędzy jako podstawowej troski przy podejmowaniu decyzji o karierze zawodowej, ale trzeba mieć realistyczne podejście do swoich potrzeb, decydując, czy wynagrodzenie za karierę będzie w stanie zaspokoić twoje zobowiązania finansowe. Jeśli masz pewność, że nigdy nie będziesz w stanie uzyskać niższej pensji, powinieneś zbadać inne powiązane opcje, które mają wyższą rekompensatę.