Życie jako pisarz zwierząt

Wkład w publikacje dla zwierząt domowych może być świetnym sposobem na połączenie miłości zwierząt i talentu do pisania.

Obowiązki

Pierwszą rzeczą, jaką musi zrobić niezależny pisarz, jest określenie tematu, o którym chcą pisać. Popularne tematy do publikacji dla zwierząt domowych obejmują kwestie weterynaryjne i zdrowotne, ogólną opiekę, profile ras, pomysły na ćwiczenia i aktywności, zachowanie, trening, odżywianie i podróżowanie ze zwierzętami domowymi.

Osoby zajmujące się zwierzętami domowymi muszą mieć silne umiejętności badawcze, aby zapewnić, że materiał dostarczony ich czytelnikom jest dokładny i aktualny.

Informacje te muszą być przedstawione w sposób logiczny, jasny i zwięzły.

Osoby piszące zwierzęta muszą umieć pracować nad terminem. Muszą również zwracać szczególną uwagę na szczegóły i mocne korekty, aby wyeliminować błędy ortograficzne i gramatyczne. Należy przestrzegać wskazówek dotyczących treści i liczby słów, które różnią się w zależności od publikacji.

Wiele publikacji nie przyjmuje niechcianych rękopisów. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej przed opublikowaniem swojej pracy uważnie przejrzeć wytyczne pisarza na stronie internetowej publikacji. Często trzeba najpierw wysłać zapytanie lub propozycję, a następnie być może nawet wznowić i napisać próbki z wcześniej opublikowanych prac (często określane w branży jako "klipy").

Opcje kariery

Peterzy mogą pracować dla wielu różnych publikacji drukowanych i internetowych, takich jak czasopisma, gazety, biuletyny i czasopisma fachowe. Mogą również pracować w marketingu lub reklamie dla firm z branży produktów dla zwierząt domowych, zazwyczaj pisząc tekst reklamy lub tworząc treść strony.

Organizacje hodowlane, stowarzyszenia handlowe, zoo, akwaria i inne grupy przemysłu zwierzęcego mogą zatrudniać pisarzy na stanowiskach pełnych lub w niepełnym wymiarze godzin.

Wielu pisarzy pracuje jako freelancerów, ustalając ich godziny i wybierając ich zadania. Znanym pisarzom można zaoferować personel zajmujący stanowiska w publikacjach lub mogą oni znaleźć pracę jako redaktorzy i dyrektorzy kreatywni.

Wybitne publikacje dla zwierząt domowych to: Dog Fancy, Cat Fancy, Horse Illustrated, Bird Talk, Dog World, Horse & Rider, pies rodzinny AKC, The Horse, biuletyny stowarzyszeń hodowców i wiele innych.

Edukacja i trening

Nie ma formalnego szkolenia, aby być pisarzem zwierząt domowych, ale wiele z nich ma w branży stopnie związane z zwierzętami, stopnie pisania lub dziennikarstwa lub znaczące doświadczenie posiadania i pracy ze zwierzętami. Niezbędna jest solidna znajomość ortografii i gramatyki. Pisarze powinni zawsze dbać o to, by przedstawić swoje najdokładniej edytowane i dopracowane dzieło.

Profesjonalne grupy zajmujące się pisaniem zwierząt, takie jak Stowarzyszenie Pisarzy Psów Amerykańskich (DWAA) i Stowarzyszenie Pisarzy Kotów (CWA), mogą zapewnić cenne porady, warsztaty i możliwości nawiązywania kontaktów dla członków. Udział w odpowiednich grupach może poprawić CV pisarza, zwłaszcza jeśli pisarz jest nowy w zawodzie.

Wynagrodzenie

Rekompensata dla autora może się różnić w zależności od długości artykułu, rodzaju publikacji i liczby artykułów publikowanych każdego roku przez autora. Peterzy pracujący jako freelancerzy są na ogół opłacani za każdy gotowy kawałek.

Biuro Statystyki Pracy wskazuje, że wynagrodzenia dla autorów i pisarzy wahały się od mniej niż 28,610 (dla najniższych 10 procent) do ponad 109 440 USD (dla dziesięciu najlepszych procent) w maju 2010 roku.

Mediana wynosiła 55 420 USD. Średnie 50 procent zarobionych od 38.150 dolarów do 75.060 dolarów.

Podczas gdy autorzy pracujący w niepełnym wymiarze godzin mogą nie wytwarzać pracy niezbędnej do uzyskania wyższej pensji, wiele osób zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin używa pisma jako dodatkowego źródła dochodu i posiada inną pełnoetatową pozycję.

Perspektywy pracy

Z uwagi na stale rosnące zainteresowanie zwierzętami domowymi, możliwości dla pisarzy zwierząt domowych powinny nadal rosnąć wraz z pojawieniem się kolejnych publikacji, aby zaspokoić popyt. Możliwości związane z publikacjami online powinny wykazywać znaczny wzrost.

Według danych Biura Statystyki Pracy, pisarze i autorzy w 2010 r. Zatrudnili 40 980 osób. Prawie 70 procent tych pisarzy zostało sklasyfikowanych jako samozatrudnieni.

Podczas gdy BLS oczekuje, że zatrudnienie wszystkich pisarzy wzrośnie w średnim tempie (około 8 procent) w latach 2008-2018, tempo wzrostu może być znacznie wyższe na tym rynku niszowym.