Jak pracująca mama może zrobić dzień wolny, aby nic nie robić

I nie czuj się winien!

Uderzyłeś swój punkt wyczerpania i potrzebujesz tylko trochę czasu. Ale jak to dopasować, kto zaopiekuje się dziećmi i jak powstrzymać to dokuczliwe poczucie winy od wynurzenia?

Ustaw datę

Jeśli planujesz cały dzień wolny od pracy na poniedziałek, możesz cieszyć się niedzielną nocą bez pośpiechu, aby przygotować się na tydzień lub piątek, abyś mógł wcześnie rozpocząć swój weekend. Jeśli planujesz pół-dniowy plan na sobotni poranek, wstań z łóżka i upuść dzieci.

W ten sposób zarówno ty, jak i twój mąż macie trochę wolnego w tym samym czasie (spędzać razem lub osobno)

Znajdź kogoś, kto będzie obserwował dzieci

Ty opiekujesz się dziećmi, oni opiekują się dziećmi! Zwycięski dla wszystkich! Spróbuj zaplanować to w tygodniach tygodniowych, aby zarówno Ty, jak i Twoi znajomi odczuwali korzyści w tym samym czasie. Również dzieci będą chciały odwiedzić drugi dom dzieci (i ich zabawki).

Zapłaciłeś czas za więcej niż dni chore i rodzinne wakacje. Twoje dzieci są pod opieką Twojego opiekuna, więc masz je pod opieką. Jeśli poczucie winy zaczyna się psuć, sprawdź ostatnią część tego posta!

Hit online usługi opieki nad dziećmi, jak care.com lub poprosić znajomych z Facebooka o odesłania. Pogadaj z opiekunem, zrób próbny bieg, a następnie poproś go, aby przyszedł w tę sobotę rano i jesteś wolny!

Aby ułatwić planowanie rodzicom, znajdź lokalne zoo, muzeum, park lub kryty plac zabaw. Uzyskaj ceny, godziny, rodzaj oferowanej przez siebie żywności i ceny biletów, a następnie przekaż tę informację swoim rodzicom, aby mogli cieszyć się planowanym czasem z wnukami.

Poproś męża o poranek, a następnie wyjdź z domu.

Niektóre kościoły oferują zajęcia lub zajęcia dla dzieci, w których będą nadzorowane. Jest tu także dział rekreacji w twoim mieście, który oferuje programy typu drop-off.

Zrób plan, aby zrobić "nic"

Wątpię, czy naprawdę chcesz zrobić "nic". Myślę, że chcesz zrobić to coś, co chcesz zrobić. Rzadko kiedy pracujące mamy korzystają z okazji, by robić to, co naprawdę chcemy robić, ponieważ jest zbyt wiele rzeczy, którymi musimy się zająć (stąd poczucie winy za przyjęcie PTO). Myślisz: "Kiedy dostanę czas na zrobienie tego, co chcę zrobić, wtedy to wymyślę". Ale gdy ten cenny czas nadejdzie, będziesz zbyt mało za późno. Nie będziesz wiedział, co ze sobą zrobić, więc zaczniesz sprzątać, ponieważ czyszczenie jest (nieco) łatwe i zawsze musi zostać zrobione.

Moja najlepsza rada to wyjść z domu. Idź do księgarni i chwyć bestseller. Chwyć koc i udaj się do parku. Wybierz się na przejażdżkę, posłuchaj muzyki, weź wiatr we włosy. Uderz w dzienne spa, załatw sobie włosy lub załatw swoje paznokcie. Spacer po centrum handlowym i tylko sklep z oknami. Ciesz się zgiełkiem, podczas gdy ty nie jesteś krzątaniną. Rozciągnij nogi i idź do centrum handlowego.

A jeśli traktujesz się jak coś, ciesz się nim w pełni. Zmiana takiego otoczenia może zainspirować Cię, a nawet zmienić perspektywę na rzeczy.

Jeśli pozostaniesz w domu, wyłącz pralnię i kuchnię (dwa największe przyssawki do sprzątania). Sprzątanie nie może być częścią dnia wolnego, bo to działa!

Aby uniknąć pracy nad wizją domu, będąc w jednej lub dwóch częściach domu. Spójrz na tę kanapę i pomyśl, nie mogę się doczekać, żeby po prostu usiąść i przeczytać ten stos czasopism. Albo spójrz na swoje łóżko i powiedz: "Nie mogę się doczekać, żeby przytulić się do tego koca i jutro drzemać. Lub jeśli masz projekt namiętności, w którym chcesz zanurkować, zdobądź bukiet kwiatów i zaproś do pracy. Następnie stwórz plan, który będziesz śledzić, kiedy będziesz siedział w tym miejscu, więc czas i energia są wykorzystywane mądrze (a nie w mediach społecznościowych!).