Jak zaplanować swój pierwszy dzień "Take Your Child to Work"

Spraw, aby dzień był wspaniały dla Ciebie, Twojego dziecka i współpracowników.

Zabierzcie wasze córki i synów do pracy w czwartek w kwietniu. Ten dzień obchodzony jest przez ponad 3,5 miliona miejsc pracy i 35 milionów pracowników. To wielka sprawa, że ​​zbudowano fundację, która wspiera rodziców i firmy i zachęca ich do udziału w tym niesamowitym wydarzeniu.

Jeśli jesteś nową pracującą mamą, oto, co powinieneś wiedzieć o tym wyjątkowym dniu i jak możesz wziąć udział w uroczystościach.

Po pierwsze, poznaj swoją historię

Ponad 20 lat temu narodził się pierwszy dzień "Przynieś swoją córkę do pracy". Ludzie, którym dziękujemy, pracowali w Fundacji dla Kobiet, organizacji non-profit. Założycielami tego dnia byli: prezes Marie C. Wilson, założycielka Gloria Steinem, a także skarbnik Daren Ball. Mieli nadzieję, że wprowadzając córki do miejsca pracy, zwiększy to ich samoocenę i pomoże im przewidzieć ich przyszłą karierę.

W 2003 roku obserwacja została poszerzona o chłopców i zmieniono jej nazwę "Weź swoje córki i synów do pracy", ponieważ doświadczenie jest korzystne dla wszystkich dzieci. Ten dzień nie musi być tylko dla twoich dzieci. Możesz przynieść swoje siostrzenice, siostrzeńców lub sąsiadów. To doświadczenie może być bardzo korzystne, szczególnie jeśli są zainteresowani Twoją ofertą pracy!

Kolejna organizacja non-profit, Take Our Daughters and Sons To Work Foundation, pojawiła się dzięki popularności tego dnia.

Ich misją jest dostarczanie wskazówek i wsparcia dla firm i rodzin, aby zachować tę tradycję przez wiele lat.

Ta tradycja przynosi korzyść Tobie, Twojemu dziecku i współpracownikom ... Wszystkim!

Czy często mówisz o swoich dzieciach w pracy? Założę się, że twoi współpracownicy czują, że znają twoje dzieci całkiem dobrze.

Podobnie, kiedy jesteś w domu, często rozmawiasz o swoich współpracownikach i szefie? Czy nie byłoby wspaniale, gdyby każdy mógł się spotkać?

W tym dniu będziesz miał szansę połączyć swoje dwa światy, swoje życie zawodowe i życie rodzinne. Będziesz wprowadzać i nawiązywać nowe przyjaźnie. Nawet jeśli są jakieś nieszczęśliwe wypadki, ponieważ z dziećmi zawsze tam są, będzie to wzbogacające doświadczenie.

Ponadto, kiedy będziesz mieć możliwość wiązania się z dzieckiem na nowym poziomie. Pomaga im lepiej zrozumieć, co robisz przez cały dzień, gdy są w szkole. Mogą zadawać pytania dotyczące twojego życia zawodowego, które nigdy nie zostałyby omówione, chyba że zobaczyły cię w pracy. Jeśli są starsi, ten dzień otwiera oczy na zupełnie inny świat poza szkołą, sportem i innymi zajęciami pozaszkolnymi.

Jednym z powodów, dla których jesteś pracującą mamą jest to, że chcesz być dobrym wzorem dla swoich dzieci. Oto Twoja szansa, aby naprawdę błyszczeć! Pokaż im, czym jest pracująca mama, ponieważ zobaczą Twój dzień od początku do końca. Później możesz cieszyć się obserwowaniem, jak Twoje dzieci udają, że są takie jak Ty.

Jak możesz wziąć udział i zaplanować ten wielki dzień

Przed wielkim dniem zaplanuj swoją pracę na cały dzień.

Planuj częstsze przerwy i staraj się unikać podejmowania trudnych zadań. Jeśli musisz, sprawdź, czy inny pracujący rodzic może ci pomóc przez godzinę.

Następnie zaplanuj obciążenie swojego dziecka. Zapytaj swoje dziecko, czy jest coś, co chciałby robić w naszym miejscu pracy, aby zaangażować je. Możesz zaskakiwać swoich maluchów, przygotowując programy i zajęcia, aby wypełnić ich "dzień pracy".

Czy Twoja firma oferuje wsparcie lub program do wykonania Take your Daughter and Son to Work Day? Jeśli nie, masz szansę przejąć inicjatywę! Podziel się swoimi planami z działem HR. Następnie poinformuj ich o fundamencie Take Our Daughters and Sons To Work oraz o wytycznych i sugestiach firmy.

Z planem w ręku pracodawca może czuć się zachęcany do tego, aby inni rodzice mogli uczestniczyć w tym dniu. Możesz podzielić się tym, co zrobiłeś ze swoimi dziećmi i jak inni mogą zarządzać ich obciążeniem.

Poza tym możesz pomagać sobie nawzajem, gdy praca zostanie ułożona w stos i naprawdę musisz się skupić. Bo podobnie jak praca dzieci może być nieprzewidywalna.

Kilka porad dotyczących pierwszych minutników

Jeśli po raz pierwszy zabierasz dzieci do pracy, poproś o poradę innych pracujących rodziców . Czy był dobry pokój, który dzieciom podobało się widzenie? W jaki sposób pracujący rodzic utrzymywał spokój swoich dzieci i bawił się nimi przez cały dzień? Być może niektórzy pracownicy mają zabawki ukryte na specjalne okazje, takie jak ten.

Zapytaj innych pracujących rodziców, czy chcieliby przyłączyć się do Ciebie i Twojego dziecka (dzieci) na lunch. To świetny sposób, aby sprawdzić się z innymi rodzicami, aby zobaczyć, jak przebiega ich wyjątkowy dzień. Czy ktoś potrzebuje pomocy tego popołudnia? Czy wszystkie dzieci mogły popracować nad projektem tego popołudnia? Dodatkowo przyniesienie wszystkich dzieci pomoże im pozbyć się niespodziewanych ruchów. Każdy potrzebuje trochę czasu na przerwy, prawda?

Co najważniejsze, pamiętaj, aby przed wejściem do biura ustalić pewne podstawowe zasady. Powiedz im, jak się ich spodziewasz. Przygotujcie je, dzieląc się swoim planem na dany dzień i że będą mieli przerwy w ruchu w biurze. Ponadto nie zaszkodzi zaoferować nagrodę za dobre zachowanie!

Edytowane przez Elizabeth McGrory.