Czy oboje rodzice powinni pracować?

Plusy i minusy pracy obu rodziców

Jeśli jesteś w związku małżeńskim, prawdopodobnie zarówno ty, jak i twój małżonek pracujesz poza domem. DINK, dual income, no kids, są normą. Ale co się dzieje, gdy DINK zaczynają mieć dzieci? Czy obydwoje rodzicom rzeczywiście ma sens praca przy wychowywaniu małych dzieci?

Istnieją dwie sprzeczne odpowiedzi. Pierwsza odpowiedź mówi, że koszty wychowania i wspierania rodziny są tak wysokie, że aby przetrwać finansowo, oboje rodzice muszą pracować.

Drugi twierdzi, że inne koszty posiadania obojga rodziców, emocjonalne i związane ze stresem, są tak wysokie, że dla jednego rodzica lepiej jest pozostać w domu.

Dlaczego oboje rodzice nie powinni pracować

Przyjrzyjmy się, ile kosztuje wychowywanie dzieci. Rząd federalny podnosi koszty pierwszego roku na kwotę 5 490 USD do 11 320 USD. Nieuregulowane rachunki medyczne tylko dla położnika i szpitala będą wynosić 1200 USD; odzież ciążowa, meble dla przedszkolaków, sprzęt dla dzieci, odzież, pieluchy, preparaty, żywność, pediatra i inne wydatki stanowią resztę.

Ale to wyklucza opiekę dzienną. Jeśli oboje rodzice pracują, dodaj 7 000 USD do rachunku. Tak więc patrzysz może na 17 000 $ w pierwszym roku życia dziecka. Przy takiej cenie wiele par jest przekonanych, że oboje rodzice muszą generować dochód, a jeśli jeden z rodziców nie pracował wcześniej, presja na rozpoczęcie jest bardzo wysoka.

Ale czy to właściwy wniosek?

Załóżmy, że nasi nowi rodzice zarabiają 30 000 $ rocznie, przy łącznym dochodzie w wysokości 60 000 $.

Aby utrzymać zdolność do wspierania rodziny, szczególnie biorąc pod uwagę nowe wydatki związane z dzieckiem, czują, że obaj muszą dalej pracować. Ale czy ten drugi dochód jest rzeczywiście niezbędny do finansowego przetrwania?

Roczny przychód w wysokości 30 000 USD to 2 500 USD miesięcznie. Z tego większość ludzi wydaje około 250 USD miesięcznie na dojazdy do pracy; obejmuje to albo koszt samochodu i opłat parkingowych lub transportu publicznego; Twój wybór.

Wydajesz też średnio 125 USD miesięcznie na odzież roboczą. (Szatnie pracownicze wykraczają poza te, które noszą mundury, pracownicy biurowi kupują garnitury i krawaty lub jedwabne bluzki i rajstopy, to wszystko składa się mniej więcej na ten sam wydatek.) Spędzisz dodatkowe 120 USD miesięcznie na lunch, biuro prezenty i obowiązkowe darowizny. I nie zapomnij o opiece dziennej, około 600 USD miesięcznie. Łącznie wydasz 1100 USD miesięcznie na wydatki związane z pracą, czyli około połowę całkowitego dochodu współmałżonka. "Nie ma problemu", mówisz. "Wciąż zarabiam 1400 $."

Naprawdę?

Nie zapomnij o podatkach. Jeśli masz 2,500 £ brutto, stracisz około 1000 $ podatków. W związku z tym Twój podatek netto, po wydatkowaniu na miejsce zamieszkania, wynosi około 400 USD miesięcznie. To mniej niż 100 $ na tydzień. Jeśli pracujesz 40 godzin tygodniowo i poświęcasz jedną godzinę na codzienne ubierania się do pracy i dojazdów do pracy, przejdziesz przez to wszystko za około 1,75 $ za godzinę. A to przy dochodzie brutto 30 000 $!

I robi się coraz gorzej. Zarabiasz nie tylko poniżej płacy minimalnej, ale także cały czas, kiedy nie wydajesz swojego dziecka i dodatkowego stresu dodanego do rodziny dzięki temu, że zarówno mąż, jak i żona pracują. Kto zostaje w domu, gdy dziecko jest chore? Kto opuszcza to ważne spotkanie, aby ścigać się w przedszkolu przed jego zamknięciem?

Czy to ty lub twój małżonek, który bierze urlop lub zwolnienie chorobowe, ponieważ hydraulik ma się zatrzymać? Biorąc pod uwagę wszystkie problemy nieekonomiczne dotyczące rodziny, czy obydwoje rodziców ma sens?

Pięć powodów, dla których oboje rodzice powinni pracować

Z tej analizy mogłem doprowadzić do wniosku, że "nie". Ale to nie jest takie proste. Jak dotąd przedstawiłem tylko połowę problemu, więc pozwólcie mi przyjść na obronę kobiet, które mają małe dzieci i pracują poza domem. Jest pięć powodów, dla których praca z mamą i tatą może mieć wiele sensu:

Powód 1: Chroń swoją karierę
Jeśli żona zrezygnuje z pracy, może wyrządzić nieodwracalną szkodę swojej karierze, ponieważ jej koledzy (zawodnicy?), Którzy nie tracą pięciu lat, nadal wspinają się po drabinie korporacyjnej.

Powód 2: Małżonek o niższych dochodach może mieć świadczenia z ubezpieczenia zdrowotnego
To bardzo dobry powód, żeby dalej pracować.

Powód 3: Nie zapomnij o korzyściach emerytalnych
Kobiety w USA zazwyczaj przechodzą na emeryturę z niższymi świadczeniami z zabezpieczenia społecznego niż mężczyźni, ponieważ kobiety zwykle pracują przez mniej lat. Tak samo dla firmowych planów emerytalnych; jeśli zrezygnujesz z pracy przez pięć lat, zapłacisz później cenę w postaci znacznie niższego dochodu emerytalnego. Więc zapomnij o małej utracie już dziś; pozostawanie w domu z dziećmi może później przynieść ogromną stratę ekonomiczną. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, przejdź do rozdziałów 66 i 68.

Powód 4: Rodzicielskie zdrowie psychiczne
Niektórzy ludzie po prostu nie nadają się do pozostania w domu z dziećmi w pełnym wymiarze godzin. Potrzebują interakcji dorosłych. Jedna z moich klientek, pracująca mama, miała pracę, której dochody były tak niskie, że wydała 35 dolarów więcej, po odjęciu kosztów opieki nad dziećmi, niż zarobiła. Kiedy wspomniałem o tym jej, ona odpowiedziała: "No cóż, to jest tańsze niż terapia!"

Powód 5: Poprawić rozwój Twojego dziecka
Znajomy, który ma małego chłopca powiedział mi kiedyś: "Gdyby moja żona zrezygnowała ze swojej pracy i pozostała w domu z Billym, miałby cały krąg społeczny jednej osoby - swojej mamusi, ale w codziennej opiece uczy się umiejętności społecznych przez około 20 innych dzieci. " Punkt dobrze przyjęty: nie należy lekceważyć wartości umiejętności komunikacji interpersonalnej dla dziecka.

Wybór do pracy lub utrzymania domu

Więc, czy powinieneś pracować, czy zostać w domu? Oczywiście, nie jest to łatwy wybór. Jednak coraz więcej pracodawców oferuje elastyczność, która może ułatwić pracę obojgu rodzicom. Dzielenie stanowisk pracy , elastyczne harmonogramy pracy i praca w domu to tylko niektóre z opcji dostępnych w dzisiejszym miejscu pracy, które należy zgłębić, próbując rozwiązać ten problem.

Chodzi mi o to, że masz wybór . Zbyt wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, że istnieją opcje. Zbyt często rodzice zakładają, że muszą pracować bez rozważania alternatywy. Aby odnieść sukces z planowaniem finansowym, zawsze musisz sprawdzić swoje opcje. Właściwe planowanie nie jest chyba ważniejsze niż wychowywanie dzieci.

Od The Truth About Money, zaczerpnięte z RicEdelman.com. Prawa autorskie 2002. Przedruk za zgodą.