List pożegnalny Pożegnanie z kolegami

Kiedy odchodzisz z pracy , poświęć czas na wysłanie listu pożegnalnego do współpracowników, z którymi pracowałeś. Jest to dobry pomysł z wielu powodów.

Osoby, z którymi pracowałeś, są ważną częścią twojej sieci, mogą być przydatne w przyszłości. Na przykład mogą oni w jakiś sposób pomóc Ci w Twojej karierze, na przykład przekazać Ci referencje, zaoferować Ci jakieś wskazówki, jeśli szukasz, lub przedstawiając kogoś komuś, z kim możesz chcieć nawiązać kontakty.

Wraz z tymi wszystkimi przyczynami pożegnanie jest po prostu rzeczą uprzejmą do zrobienia. Niezależnie od powodu, dla którego chcesz odejść, chcesz opuścić uprzejmą i profesjonalną notatkę.

Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, jak napisać list pożegnalny i zobaczyć przykładowy list i wiadomość e-mail.

Wskazówki dotyczące pisania listu pożegnalnego

Przykładowy list pożegnalny

Skorzystaj z tego przykładowego listu pożegnalnego lub wiadomości e-mail, aby pożegnać się ze współpracownikami i poinformować ich, że przechodzisz na nową pozycję, przechodząc na emeryturę lub robiąc coś innego w swoim życiu.

Drogi Johnie,

Chciałem poświęcić chwilę, aby poinformować cię, że opuszczam moje stanowisko w ABC Corporation. W przyszłym miesiącu rozpocznę nowe stanowisko w firmie XYZ.

Cieszę się z mojej pracy tutaj i doceniam możliwość współpracy z tobą. Dziękuję za wsparcie, wskazówki i zachętę, które mi przekazałeś podczas mojej pracy w ABC Corporation.

Chociaż będę tęsknił za moimi kolegami i firmą, nie mogę się doczekać tego nowego wyzwania i rozpocząć nowy etap mojej kariery.

Pozostań w kontakcie: Można do mnie dotrzeć na mój osobisty adres e-mail (samantha83@gmail2.com), na LinkedIn (linkedin.com/samanthasterling) lub na mój telefon komórkowy 555-555-2222.

Jeszcze raz dziękuję za wszystko. Życzę Ci wszystkiego najlepszego.

Z poważaniem,

Samantha

Wysłanie listu pożegnalnego w wiadomości e-mail

Często dobrym pomysłem jest wysłanie listu za pośrednictwem poczty elektronicznej. Dzięki temu Twoi współpracownicy szybko otrzymają wiadomość. Pomoże to również w łatwym dopasowaniu każdej wiadomości do indywidualnego odbiorcy.

Gdy wyślesz wiadomość pożegnalną pocztą e-mail, podaj imię i nazwisko oraz powód, dla którego piszesz w temacie wiadomości, aby upewnić się, że twoja wiadomość e-mail zostanie otwarta. Oto przykłady tego, co napisać:

Czytaj więcej: Próbki pożegnalnego listu | Próbki listów rezygnacyjnych | Listy pożegnalne | Jak zrezygnować | Ogłoszenie o pracy dla klientów