Co się dzieje po rezygnacji z pracy?

Co się stanie po rezygnacji ? W zależności od pracodawcy Twoja praca może zostać natychmiast przerwana, a Ty będziesz na wolności. W innych przypadkach pozostaniesz na pokładzie, aby pomóc w przejściu do daty wyjazdu.

Co się może stać po Twojej Rezygnacji

Wszystko może się zdarzyć szybko po złożeniu rezygnacji, więc spróbuj przewidzieć, jak twój pracodawca może zareagować z wyprzedzeniem.

Nie rezygnuj z gniewu lub frustracji, nie myśląc o kolejnych krokach. Oto co powiedzieć, kiedy rzucisz pracę .

Reakcja twojego pracodawcy zależy od wielu czynników, w tym od polityki firmy, twojej postrzeganej wartości jako pracownika oraz od tego, jak trudno będzie znaleźć i wyszkolić swojego zastępcę.

Przygotuj się na szybkie wyjście z przymusu

Upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz, z obszaru roboczego i komputera roboczego. Niektórzy pracodawcy natychmiast zwrócą pracowników z lokalu, szczególnie jeśli czują, że są niezadowoleni w jakikolwiek sposób.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest pobranie ważnych dokumentów z komputera roboczego, które mają osobisty charakter przed przekazaniem swojej rezygnacji. Odłóż także wszystkie próbki swojej pracy, które mogą być przydatne w ramach twojego profesjonalnego portfolio lub podczas wykonywania swojej roli w przyszłych zadaniach.

Know Your Bottom, jeśli Twój Pracodawca poprosi Cię o ponowne rozważenie

Wielu pracodawców będzie próbowało przekonać silnych współpracowników do pozostania w organizacji po otrzymaniu powiadomienia o rezygnacji .

Jeśli zrezygnujesz z podjęcia innej pracy, twój pracodawca może zapytać, jaką pensję musiałby zapłacić, aby utrzymać cię w zgięciu.

Kiedy pieniądze się liczą

Jeśli wyjeżdżasz głównie z powodów finansowych i wolałbyś pozostać przy obecnym pracodawcy, pamiętaj o konkretnej sytuacji, która skłoniłaby Cię do pozostania. Jak ciężko negocjujesz w tym momencie, będzie zależeć od względnej atrakcyjności twojej potencjalnej nowej pracy w porównaniu z twoją obecną pozycją.

Pamiętaj, że Twój pracodawca może zrezygnować z pracy, jeśli Twoje oczekiwania są niezgodne z ich strukturą wynagrodzenia.

Kiedy nie chodzi o pieniądze

Jeśli wyjeżdżasz z innych powodów, takich jak zadowolenie z pracy, warunki pracy, relacje w zakresie raportowania lub możliwości awansu, możesz nadal mieć możliwość zbadania niektórych miejsc pracy u swojego pracodawcy.

Co jeśli poprosią cię o pozostanie?

Przygotuj się na zaproponowanie wszelkich realistycznych zmian, które sprawią, że Twoja obecna praca będzie bardziej smaczna lub lepsza niż Twoja nowa opcja pracy. Pracodawcy znani są z tego, że wprowadzają wszelkie zmiany mające na celu zatrzymanie silnych wykonawców, w tym awansów, przeniesień do innych szefów i zmian w zakresie obowiązków służbowych.

Przywoływanie swojej kadencji do pozytywnego wniosku

Twój pracodawca może poprosić Cię o udokumentowanie statusu twoich projektów, stworzenie instrukcji operacyjnej lub pomoc w szkoleniu kolegi, który wykona swoje obowiązki do czasu zatrudnienia zastępcy. Mogą nawet poprosić o dłuższe powiadomienie, aby ułatwić przejście.

Współpracuj tyle, ile możesz i pracuj pilnie aż do ostatniego dnia, abyś pamiętał, że jesteś oddanym pracownikiem. Nigdy nie wiesz, kiedy możesz potrzebować swojego dawnego pracodawcy, aby ręczyć za twoją produktywność i postawę w przyszłości.

Wywiad z Exit

Większość organizacji przeprowadzi pewien rodzaj wywiadu wyjazdowego z odchodzącymi pracownikami, aby ocenić czynniki przyczyniające się do rezygnacji. Uważnie przeanalizuj swoją osobistą perspektywę dotyczącą krytyki swojego szefa lub pracodawcy.

W większości przypadków niewiele można zyskać dzięki silnej krytyce, a lepiej skupić się na pozytywnych aspektach naszego zatrudnienia i atrakcyjności wszelkich nowych możliwości. Negatywne opinie na temat przełożonych lub współpracowników mogą odfiltrować je i wpłynąć na ich reakcje na przyszłe kontrole referencyjne.

Finalizowanie korzyści po wydaniu rozróżnienia

Spotkaj się z działem kadr i porozmawiaj o tym, w jaki sposób zostaną wykorzystane niewykorzystane wakacje . Dowiedz się, jak długo będziesz objęty ubezpieczeniem zdrowotnym i polisą na życie przez swojego pracodawcę. Upewnij się, że posiadasz wszystkie informacje potrzebne do podjęcia decyzji w sprawie emerytury, podziału zysków i planów 401 K.

Oto informacje na temat świadczeń pracowniczych, kiedy odejdziesz z pracy i kiedy otrzymasz ostatnią wypłatę .

Sfinalizuj relacje

Bądź łaskawy i wyrażaj swoją wdzięczność pozostałym kolegom . Nadmierne świętowanie może zrażać. Poinformuj interesariuszy i klientów, w jaki sposób ich obawy zostaną rozwiązane po odejściu i dziękuj im za wsparcie.

Utrzymuj pozytywny ton dookoła podczas odchodzenia i będzie bardziej prawdopodobne, że zostaniesz zapamiętany jako pozytywny kolega.