Najczęstsze czasy dla pracowników, aby uzyskać pierwszą i ostatnią wypłatę

Kiedy możesz spodziewać się zapłaty po rozpoczęciu nowej pracy? Większość pracodawców płaci swoim pracownikom co tydzień lub co dwa tygodnie (co drugi tydzień). Niektórzy pracodawcy płacą co miesiąc; inni pracodawcy płacą w określonych terminach, na przykład pierwszego i piętnastego każdego miesiąca. Kiedy otrzymasz swoją pierwszą wypłatę, zależy od czasu listy płac firmy i rozpoczęcia pracy.

Kiedy zarabiasz po rozpoczęciu pracy?

Listy płac mogą być wydawane pod koniec każdego przepracowanego okresu, lub może nastąpić opóźnienie, a twoja wypłata może zostać wystawiona na tydzień lub dwa (lub dłużej) po rozpoczęciu pracy.

Najpóźniej należy zapłacić za regularną datę wypłaty firmy za pierwszy przepracowany okres.

Co określa twoja kwota do wypłaty?

Kwota, którą otrzymasz w pierwszej wypłacie, zależy od potrąceń z podatków federalnych, stanowych i lokalnych. Twój pracodawca poprosi Cię o wypełnienie formularza W-4, aby firma wiedziała, ile podatku odliczyć od czeku.

Twój paystub będzie zawierał szczegóły dotyczące twojej pensji brutto i netto, pokazując, że wszystkie pieniądze są potrącane z zasiłków lub podatków.

Jak otrzymasz czek?

Może się okazać, że faktycznie nie otrzymujesz fizycznej kontroli papieru. Wiele firm decyduje się na płacenie pracodawcom za pośrednictwem bezpośredniej wpłaty, a ich bank lokuje pieniądze na koncie bankowym. Jeśli Twój pracodawca płaci z bezpośrednią wpłatą, będziesz musiał wypełnić formularz - lub w niektórych przypadkach zlecić bankowi wypuszczenie czeku - aby udostępnić informacje o koncie bankowym swojemu pracodawcy.

Bezpośrednia wpłata jest wygodna zarówno dla pracodawców, jak i pracowników: nie ma szans, że czek zostanie zgubiony w poczcie, gdy zostanie przekazany bezpośrednio na konto bankowe. Jeśli Twój pracodawca nie ma bezpośredniej wpłaty, otrzymasz czek papierowy. Może to zostać wysłane na adres domowy podany lub dostarczony w pracy, lub może być konieczne pobranie czeku z ustalonej lokalizacji w pracy.

Jednak otrzymujesz zapłatę, metoda dostawy powinna być jasna i przejrzysta. Zwykle pracodawcy będą wymieniać informacje na temat procesu płatności w pierwszym dniu zatrudnienia, w trakcie nowej orientacji zawodowej . Jeśli nie zostaniesz poinformowany, kiedy wypada dzień wypłaty, skontaktuj się z działem zasobów ludzkich lub ze swoim kierownikiem w firmie. Powinni być w stanie doradzić ci, kiedy i jak często otrzymasz wypłatę.

Ile można się spodziewać w swoim czeku

Kwota, którą otrzymasz w pierwszej wypłacie, zależy od potrąceń z podatków federalnych, stanowych i lokalnych oraz od udziału w świadczeniach pracowniczych. Twój pracodawca poprosi Cię o wypełnienie formularza W-4, aby firma wiedziała, ile podatku odliczyć od czeku.

Oto, jak obliczyć, ile możesz oczekiwać od swojej wypłaty netto .

Gdy otrzymasz zapłatę, otrzymasz odcinek papierowy, elektroniczny lub internetowy odcinek wypłaty, który będzie wyszczególniać Twoje wynagrodzenie brutto, odliczenia i kwotę netto. Oto lista elementów uwzględnionych na odcinku wypłaty .

Kiedy otrzymasz ostatnią wypłatę?

Kiedy zrezygnujesz z pracy lub zakończysz pracę, jedno z pierwszych pytań, jakie możesz mieć, brzmi: "Kiedy otrzymam ostatnią wypłatę?" Odpowiedź jest taka, że ​​to zależy. Kiedy otrzymasz swoją ostatnią wypłatę, zależy od prawa stanowego i polityki firmy.

Nie ma federalnego prawa, które zobowiązuje pracodawców do zapłaty w ostatnim przepracowanym dniu. Jednak niektóre stany mogą wymagać natychmiastowej zapłaty.

Jeśli zostaniesz zwolniony z pracy lub zwolniony z pracy, w wielu przypadkach pracodawca otrzyma ostatnią wypłatę gotową w momencie zwolnienia. Jednak nie jest to gwarantowane. Ostateczna wypłata zależy od prawa stanowego i polityki firmy.

Nie istnieje prawo federalne, które zobowiązuje pracodawców do zapłaty w ostatnim dniu pracy, ale niektóre stany mogą wymagać natychmiastowej zapłaty. Niektórzy pracodawcy mogą od razu zapłacić ci, szczególnie jeśli zostałeś zwolniony, niezależnie od prawa obowiązującego w twoim stanie.

Najpóźniej powinieneś otrzymać ostatnią kontrolę w regularnej wypłacie za ostatni okres rozliczeniowy, w którym pracowałeś dla firmy.

Skontaktuj się z działem zasobów ludzkich w swojej firmie.

Powinni być w stanie doradzić ci, kiedy otrzymasz zapłatę i co zostanie uwzględnione w czeku. Jeśli masz niewykorzystany osobisty czas wolny (PTO) lub urlop lub zwolnienie lekarskie, zwykle będzie to uwzględnione w ostatecznej kontroli.

Więcej o wypłatach i wynagrodzeniu: Co opłaca urlop i kiedy otrzymują go pracownicy? | Kalkulatory wynagrodzeń i kosztów utrzymania

Uwaga: podane informacje mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią porady prawnej.