Kiedy i dlaczego mogą ubiegać się aplikacje o rejestrach karnych?

Osoby poszukujące pracy z kryminalną historią często zastanawiają się, czy muszą ujawnić te informacje przy ubieganiu się o pracę. W przypadku wielu wniosków o pracę istnieje możliwość zaznaczenia pola wskazującego, czy posiadasz niekaraną dokumentację, czy też skazanie. Jeśli zaznaczysz "tak", zostaniesz poproszony o wyjaśnienie swoich okoliczności.

Istnieje jednak duża szansa, że ​​potencjalny pracodawca odmówi Ci zatrudnienia, zanim przeczyta resztę Twojego wniosku.

Podczas gdy podczas poszukiwania pracy możesz napotkać pewne problemy, jeśli posiadasz kartę karną, powinieneś znać swoje prawa i pytania, które możesz zadać w trakcie procesu składania wniosku.

Ważne jest, aby pamiętać, że chociaż pracodawca może zdecydować, że nie zatrudni cię w oparciu o twoje dane, możesz zostać zwolniony z pracy za nieujawnianie swoich danych lub wprowadzanie w błąd pracodawcy podczas procesu składania wniosku. Lepiej być prawdomównym, jeśli masz możliwość wyjaśnienia swojej sytuacji. Jeśli zrobiłeś wrażenie na pracodawcy swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem, twoja rejestracja kryminalna nie musi być przeszkodą w znalezieniu pracy. Przygotuj się na udostępnienie wszelkich zmian, które podjąłeś, aby przezwyciężyć ograniczenia, które doprowadziły Cię do przestępstwa.

Zakaz obowiązywania ustawy Box

Ze względu na możliwość dyskryminacji istnieją przepisy prawne w wielu miejscach znanych jako "Ban the Box".

Przepisy te ograniczają to, co pracodawca może poprosić kandydatów o podanie o pracę lub na wczesnych etapach procesu selekcji. Przepisy i polityka wymagają lub zalecają, aby pracodawcy rozważyli, w jaki sposób wszyscy kandydaci spełniają kwalifikacje do pracy przed uwzględnieniem danych z rejestru karnego.

Nie oznacza to, że pracodawca nie może przejść do przeszłości i sprawdzić historii kryminalnej lub rozważyć jej wpływu na potencjalną wydajność podczas przeprowadzania sprawdzania przeszłości w późniejszym etapie procesu rekrutacji.

Stanowe i lokalne prawa, które regulują pytania aplikacyjne

Zgodnie z Krajowym Prawem Zatrudnienia, ponad 150 powiatów i miast oraz łącznie 30 państw przyjęło ustawy lub polityki, które mają wpływ na to, co pracodawcy mogą zadawać kandydatom do pracy na temat ich historii kryminalnej na temat wniosków o pracę przed oceną ich kwalifikacji -Arizona (2017), Kalifornia (2017, 2013, 2010), Colorado (2012), Connecticut (2016, 2010), Delaware (2014), Georgia (2015), Hawaje (1998), Illinois (2014, 2013), Indiana (2017), Kentucky ( 2017), Luizjanie (2016), Maryland (2013), Massachusetts (2010), Minnesota (2013, 2009), Missouri (2016), Nebraska (2014), Nevada (2017), New Jersey (2014), Nowy Meksyk (2010 ), Nowy Jork (2015), Ohio (2015), Oklahoma (2016), Oregon (2015), Pensylwania (2017), Rhode Island (2013), Tennessee (2016), Utah (2017), Vermont (2016, 2015) , Virginia (2015) i Wisconsin (2016).

Dziesięć stanów - Kalifornia, Connecticut, Hawaje, Illinois, Massachusetts, Minnesota, New Jersey, Oregon, Rhode Island i Vermont - również nakazało usunięcie pytań dotyczących historii wyroków skazujących z wniosków o zatrudnienie dla prywatnych pracodawców.

Oprócz tych dziesięciu stanów, Dystrykt Kolumbii oraz 30 miast i powiatów obecnie rozszerza swoją politykę zatrudniania uczciwych zleceń na wykonawców rządowych. Szesnaście z tych miejsc - Austin, Baltimore, Buffalo, Chicago, Columbia (MO), Dystrykt Kolumbii, Los Angeles, Montgomery County (MD), Nowy Jork, Filadelfia, Portland (OR), Hrabstwo Prince George's (MD), Rochester, San Francisco, Seattle i Spokane - rozszerzają swoje prawa dotyczące uczciwej działalności na prywatnych pracodawców w swoich jurysdykcjach.

Przepisy te mają na celu ochronę osób poszukujących pracy przed kryminalną ewidencją przed wyeliminowaniem ich z odpowiedzialności przed otrzymaniem uczciwej szansy na spotkanie i wywieranie wrażenia na pracodawcach. Jednak pracodawcy w tych jurysdykcjach mogą nadal przeprowadzać kontrole przeszłości po tym, jak wydali wstępną ofertę.

Mogą wyeliminować kandydatów na podstawie ich ustaleń.

Skontaktuj się z biurem państwowym Departamentu Pracy, aby uzyskać informacje na temat najnowszych praw w Twojej lokalizacji.

Pytania dotyczące aplikacji w państwach bez przepisów

Obecnie w państwach bez ustawodawstwa zabraniającego zadawania pytań większość wnioskodawców musi wskazać, czy w ciągu ostatnich dziesięciu lat zostali skazani za przestępstwo. Osoby ubiegające się o pracę, skazane za nieuporządkowane przestępstwa w ciągu ostatnich pięciu lat, podlegają takiej samej kontroli.

Federalne dyrektywy

Na poziomie federalnym w 2012 r. Wprowadzono w Kongresie ustawę mającą na celu zakazanie pytania o rejestry kryminalne we wszystkich wnioskach o pracę i złożono go bez głosowania. Jednak amerykańska Komisja ds. Równych Szans dla Zatrudnienia (EEOC) określiła wyłączenie kryminalnej dokumentacji jako najlepszej praktyki służącej sprawiedliwemu zatrudnianiu. Agencja zaleca, aby pracodawcy rozważyli, czy jakiekolwiek przestępstwa będą miały wpływ na zdolność kandydata do wykonywania funkcji docelowej pracy w bezpieczny i skuteczny sposób przed wykluczeniem wnioskodawców.

Na tym etapie nie jest jasne, czy i jak administracja Trumpa może zmienić te zasady i zalecenia.

Zalecenia Society for Human Resource Management (SHRM)

Główne stowarzyszenie zawodowe dla praktyków w zakresie zasobów ludzkich zaleca, aby jego członkowie ustanowili zasady zabraniające zamieszczania informacji z rejestrów karnych na temat podań o pracę. Zalecają, aby najlepszy czas na sprawdzenie było po złożeniu warunkowej oferty w zależności od tego, czy kwalifikacje kandydata są zgodne z konkretnymi wymaganiami. Jednak badanie SHRM w 2017 r. Wskazało, że 48% pracodawców wciąż ma pytanie dotyczące ich stosowania w historii kryminalnej.