Kariera Film / TV: Prop Master

Opis pracy:

Rekwizytem jest osoba odpowiedzialna za wszelkie przenośne obiekty na planie. Od książek na półce z książkami do pudełka ze zbożem w spiżarni. Jeśli zestaw wymaga kawałka przenośnej własności, obowiązkiem mistrza podpory (lub właściwości) jest upewnienie się, że tam jest.

A prop master działa w ramach działu sztuki w planie filmowym. Ściśle współpracują z dyrektorem artystycznym lub projektantem produkcji, aby upewnić się, że wszystkie przenośne elementy używane do ubrania zestawu są brane pod uwagę.

Gdy kamera zacznie się toczyć, rekwizyt ma zapewnić, że rekwizyty zostaną ustawione i / lub odłożone w razie potrzeby, a także zabezpieczone przed uszkodzeniem lub w niektórych przypadkach kradzieżą.

Umiejętności i edukacja:

Mistrzowie Prop zazwyczaj rozpoczynają swoją karierę pracując na niskich stanowiskach w dziale sztuki. Istotne jest, aby rekwizyt posiadał zrozumienie każdej pozycji działu sztuki. Skuteczny model będzie doskonale sprawdzał się zarówno w projektowaniu, jak i w bardzo szczegółowej formie. Ogólne poczucie odpowiednich technik dekoracyjnych również jest całkiem przydatne.

Ponieważ ta pozycja wymaga dużo szybkiego myślenia, pomaga mieć jakość prawie Macgyver . Czasami rekwizyty gubią się lub są uszkadzane, a dobrym mistrzem napędowym jest ten, który nigdy nie pokazuje swojej paniki.

Doradztwo zawodowe:

To dobry pomysł, aby rozpocząć karierę w dziale artystycznym serialu telewizyjnego lub biura produkcji filmowej . Zapoznaj się z aktualnym modelem napędu i sprawdź, czy on / ona szuka asystenta.

Bądź cierpliwy, namiętny i chętny do zrobienia czegokolwiek, a większość mistrzów proponu chętnie udzieli ci sekretów ich sukcesu.