Najważniejsze rzeczy, które powinieneś wiedzieć o projektancie produkcji

Czy masz dobre oko na historie? Czy masz doskonałe umiejętności projektowe? Jeśli jesteś już ekspertem w dziedzinie kreślarskiej, architektury, wystroju wnętrz, aparatów fotograficznych i obiektywów, to kariera w zakresie projektowania może być dla Ciebie odpowiednia.

Opis pracy

Projektant produkcji odpowiada za ogólny wygląd projektu. Kierują działem sztuki i budują budowniczych, aby urzeczywistnić swoją wyobraźnię.

Projekt produkcji może być kluczowym elementem każdego dużego projektu kreatywnego, ponieważ elementy wizualne często pomagają ożywić historię. Projektant produkcji ściśle współpracuje z reżyserem i producentem, aby określić, na co mają nadzieję w odniesieniu do wyglądu filmu lub programu telewizyjnego. Sporządzają szkice lub budują koncepcyjne modele oparte na tych rozmowach, a po uzyskaniu zgody zatrudniają załogę niezbędną do jej urzeczywistnienia.

Umiejętności i edukacja

Powinieneś mieć podstawowe umiejętności projektowe . Wielu z odnoszących największe sukcesy projektantów ma stopnie z architektury lub projektowania środowiskowego. Nie są to w żadnym wypadku wymagania dotyczące pracy, ale pomagają stworzyć podstawowe ramy, od których można zacząć. Scenografia teatralna to kolejne doskonałe tło dla tego stanowiska.

Projektanci produkcji również muszą być najwyższej klasy komunikatorami. Muszą być w stanie wizualnie wyobrazić sobie coś, a następnie być w stanie dokładnie wyjaśnić to tym, którzy muszą fizycznie go zbudować.

Umiejętności ludzi są absolutną koniecznością dla projektanta produkcji.

Doradztwo zawodowe

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie kariery projektanta produkcji jest rozpoczęcie pracy dla jednego. Otrzymasz dokładny obraz tego, co wiąże się z pracą, a także najlepsze treningi, które pomogą Ci rozwinąć karierę. Zastanów się, czy nie zacząć jako asystent produkcji w dziale artystycznym, aby uzyskać potrzebne doświadczenie na parterze.

W miarę postępów możesz podjąć pracę przy reklamach, filmach studenckich lub nawet teledyskach, aby przygotować się do podjęcia znacznie większych projektów.

Zasoby

Z ponad 104 000 członków, Lokum 800 lub Międzynarodowy Sojusz Pracowników Teatralnych i Scenicznych (IATSE) jest dobrym miejscem do rozpoczęcia. Połącz się z innymi pracownikami branży rozrywkowej i uzyskaj niezbędne zasoby do własnych projektów.