Jak zostać aktorem filmowym i telewizyjnym

Proste kroki, aby zostać aktorem

Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, aby pewnego dnia stać się sławnym aktorem z Hollywood ? Jeśli tak, to pierwszą rzeczą, którą musisz sobie uświadomić, jest to, że to marzenie może stać się rzeczywistością, jeśli chcesz poświęcić czas, szkolenie, poświęcenie, pasję i cierpliwość, aby móc to zrobić w Hollywood.

Jeśli zawsze zastanawiałeś się, jak zostać aktorem filmowym lub telewizyjnym, oto dziesięć kroków, które mogą sprawić, że nie staniesz się rolą życia, ale pomogą ci traktować karierę aktorską jako karierę, a nie tylko jako coś, wybierz dla zabawy.

Pamiętaj, że jeśli masz nadzieję stać się aktorem teatralnym, niektóre z nich mogą nie dotyczyć Ciebie. Jednak wszystkie te kroki są dobre, o których należy pamiętać, bez względu na to, jaki rodzaj aktorstwa zdecydujesz się realizować.

Dowiedz się, jak działać

Wydaje się, że to dany, prawda? Ale nie mogę powiedzieć, ile osób przybywa do Hollywood, myśląc, że wszystko, co trzeba zrobić, to dostać pracę jako kelner w popularnej restauracji, spotkać się z agentem , zostać "odkrytym", a wtedy to tylko szampan i kawior stamtąd. O nie.

Działanie to przede wszystkim rzemiosło . Najlepsi aktorzy Hollywood rozumieją to i bez względu na to, jak daleko zaszli w swojej karierze, ciągle szukają sposobów na ulepszenie swoich umiejętności. Biorą lekcje, pracują z trenerami aktorskimi i dialogowymi, studiują doświadczenia życiowe itp. Wiedzą doskonale, że nawet po całym życiu w pracy i nauce, mogą nigdy nie osiągnąć absolutnej doskonałości.

Tak więc, dla ciebie, konieczne jest, aby wziąć szeroką gamę klas aktorstwa . Pracuj w szerokiej gamie stylów z tak wieloma różnymi grupami osób, które możesz znaleźć. Wypróbuj wszystko. Od Szekspira do komedii, od improv do cinema verite - im więcej wiesz, tym bardziej będziesz zaokrąglony, a ostatecznie, tym lepiej będziesz przygotowany na wszelkie role, jakie przyjdą Ci na drodze.

Lokalizacja, lokalizacja i lokalizacja

Nienawidzę opowiadać o tym ludziom, ale jeśli masz nadzieję pracować w filmie i / lub telewizji jako aktor, musisz iść tam, gdzie jest praca. Teraz niekoniecznie skazujesz cię na mieszkanie w Los Angeles lub Nowym Jorku. W końcu jest wiele aktorskich miejsc pracy w Vancouver, Montrealu, Chicago, Miami, Baltimore, itp.

Ale w Nowym Jorku i Los Angeles pracuje większość reżyserów castingów. Wiele koncertów nakręconych w Kanadzie lub w innych miastach w USA jest nadal obsadzonych w LA lub Nowym Jorku. Tak więc, nawet jeśli nie koniecznie musisz się tu przenieść, pamiętaj, że jest tam większość akcji.

Bądź gotów zrobić to, co trzeba

Nie, to nie znaczy, co myślisz, że to znaczy. Nie martw się o "kanapę do rzucania". Ale musisz być gotów zrobić to, co trzeba dla dobra twojego rzemiosła. Możesz ostatecznie poświęcić niektóre aspekty swojego życia, aby mieć pewność, że odniesiesz sukces jako działający aktor Hollywood.

Musisz poświęcić czas na opanowanie swojego rzemiosła. Jeśli to oznacza poświęcenie związku lub kilku przyjaźni po drodze, niech tak będzie. Wiem, że brzmi to dość brutalnie, ale aktorstwo nie jest pracą o 9-5 przez jakiś czas.

Jeśli masz dość szczęścia, by wylądować w dużej produkcji filmowej lub telewizyjnej, uświadom sobie, że nie jest to efektowna praca Hollywood, o której mógłbyś pomyśleć.

To dużo pracy, często 14-20 godzin dziennie , we wszystkich warunkach, a przynajmniej początkowo za mało pieniędzy.

Nawet aktorzy, którzy zarabiają miliony dolarów na obrazie, wciąż muszą "pracować", aby zarobić na swoje utrzymanie. Są na miejscu przez wiele miesięcy i każdego dnia angażują się zarówno emocjonalnie, jak i fizycznie w swoje role. To może być bardzo wyczerpujące. Musisz przygotować się psychicznie i fizycznie na tego typu wyzwania.

Jest to jeden z wielu powodów, dla których gwiazdy Hollywood mają trenerów, psychologów, chirurgów plastycznych, dietetyków i adwokatów rozwodowych na ich zawołanie. Ich praca nie jest łatwa.

Zobowiązać się

Kiedyś mój przyjaciel powiedział mi, że nie ma złych aktorów, tylko aktorów, którzy nie chcą "w pełni zaangażować się" w swoje rzemiosło.

Tak jak wspomniałem powyżej, musisz dokonać pewnych poświęceń, aby stać się aktorem w Hollywood, jednym z nich jest twoje ego.

Jeśli masz ochotę wyglądać fajnie lub próbujesz zachować jakiś obraz, aktorstwo może nie być dla ciebie.

Najlepsi aktorzy to ci, którzy są gotowi pozwolić się w 100% pochłonąć przez rolę, którą grają. Fizycznie stają się osobą, którą przedstawiają.

Jeśli jesteś w trakcie dostarczania swoich linii i nagle pozwalasz sobie na powrót do swojego życia, nie jesteś w pełni zaangażowany w tę rolę, a twój performance to pokaże. Musisz dosłownie "zapomnieć o sobie", aby zapewnić wysoką jakość wykonania.

Bądź miły

W Hollywood chodzi przede wszystkim o pomaganie tym, których znasz, ponieważ pewnego dnia będą w stanie Ci pomóc. Musisz więc pamiętać tę niezłomną regułę - bądź miły dla wszystkich. Od asystentów agentów po innych członków obsady, kogo spotkasz w Hollywood. Pamiętaj, że asystent, którego leczyłeś słabo dwa lata temu, pewnego dnia mógł zostać reżyserem castingu , producentem filmowym, agentem talentów czy kimkolwiek innym. I uwierzcie mi, oni będą pamiętać tych, którzy tupią na palcach w drodze po drabinie.

Odwrotnie, będą pamiętać tych, którzy byli mili na całej trasie, a oni będą o wiele bardziej skłonni pomóc im w osiągnięciu własnych celów.

Skup się na Rzemiosle - nie na agencie

Jest wielu aktorów, których znam, którzy spędzili lata martwiąc się bardziej o zdobycie agenta niż zostaniu dobrze wyszkolonym aktorem.

Agenci są złem koniecznym, ale nie robią cię ani nie łamią (tak jak lubią myśleć, że robią). Jak wielu aktorów potwierdzi, po prostu dlatego, że mają potężnego agenta, nie gwarantuje ich sukcesu.

Najszczęśliwszymi aktorami są działający aktorzy. I tylko dlatego, że nie zarabiasz za swoje działania, nie oznacza to, że nie możesz być działającym aktorem. Każde doświadczenie jest doświadczeniem. Dlatego poświęć mniej czasu na szukanie agenta i więcej czasu na szukanie okazji do działania. Od małych sztuk teatralnych po filmy studenckie - z radością zaskoczy Cię, jak wiele pozornie nieistotnych możliwości to te, które składają się na całą karierę.

Poza tym, kiedy nadejdzie właściwy czas, pojawi się agent i cię odszuka.

SZYBKA INFORMACJA NA TEMAT AGENTÓW: Jeśli agent każe płacić za swoje usługi z góry, nie idź, ODRZUJ od tych gości. Wiarygodni agenci talentów otrzymują wynagrodzenie tylko wtedy, gdy otrzymują pracę dla swoich klientów. W końcu, jakie są zachęty do znalezienia ci pracy, jeśli już wcześniej dałeś im swój udział? Bez względu na to, co próbują ci powiedzieć, lub jakkolwiek próbują zatwierdzić pobieranie z góry (np. Zindywidualizowana usługa, gwarantowane prace, headshoty itp.), W żadnym wypadku nie wypłacaj tym osobom ani grosza.

Take Some Improv

Niezależnie od tego, co możesz myśleć o teatrze improwizacji, jest to umiejętność, na którą większość aktorów, z którymi pracowałem, liczy się w potrzebie. Specjalnie dla was aktorzy teatralni, którzy mogą utknąć z kimś, kto zamarza w połowie linii.

Poza sytuacją kryzysową, improv jest jednym z niewielu stylów działania, w którym masz całkowitą swobodę odkrywania, w czym jesteś dobry i które rzeczy mogą przydać się w pracy.

Jak powiedział mi pewien aktor, "improv to sposób na odkrycie swojego zasięgu jako aktora, a jednocześnie zmusza cię do odkrywania nowych terytoriów, podczas gdy cały czas musicie z całą stanowczością zaangażować się w sytuację".

Tak więc, gdzie możesz znaleźć klasę improwizacji, rozważ dodanie jej do swojego repertuaru.

Poznaj swój zasięg, a następnie przełamaj go

Wszyscy widzieliśmy aktorów, którzy ciągle pracują w określonym zakresie ról. Przez lata Clint Eastwood uosabiał obraz "twardego faceta", Meg Ryan, "uroczą dziewczynę z sąsiedztwa", a nawet Tom Hanks był kiedyś "głupim, miłym facetem". Ci aktorzy wymyślili pewne role, ponieważ znaleźli zakres, w którym pracowali dla nich i utknęli z nimi.

Ale potem, jak to często czyni wielu lepszych aktorów, postanowili rzucić sobie wyzwanie i przełamać tę formę, którą wprowadzili odbiorcy, producenci i ich agenci.

Początkowo jest trochę ważne, aby znaleźć zakres, który działa dla Ciebie. Pomaga on ludziom (czyli dyrektorom castingu) wiedzieć, kim jesteś i często, gdy zaczynasz, to te wspomnienia, które przynoszą ci płatną pracę.

Ale to nie znaczy, że przestajesz się rozwijać jako aktor. Użyj odkrytych cech charakteru, aby samemu pracować. Ale nadal ucz się nowych aspektów swojej osobowości. Od charakteryzacji głosu do odkrywania różnorodnych technik aktorskich. Przekonasz się, że wszystko, czego się nauczysz w świecie aktorstwa, zostanie użyte kiedyś.

Bądź trwały

W Hollywood istnieje jedna ogólna zasada - talent cię tam nie zabierze, ale wytrwałość może. Jeśli jesteś psem z kością, Hollywood jest miastem dla ciebie. Ci, którzy są gorsi i chętni do tego, aby dać z siebie wszystko przez cały dzień, będą mieli o wiele większe szanse powodzenia niż wyszkolony przez Julliarda aktor, który czeka w swoim mieszkaniu na okazję, aby zapukać.

Sztuczka polega na tym, że musisz się tam dostać. Poznaj ludzi i daj im znać, co robisz. Jest niezbędny do Twojego sukcesu.

Mieć cierpliwość

Rzadko jest prawdziwym "nocnym sukcesem". Pewnie, są tacy aktorzy, którzy pewnego dnia wydają się zupełnie nieznani, tylko po to, by zdominować światło reflektorów. Ale rzeczywistość jest taka, że ​​były lata ciężkiej pracy i przygotowania, które doprowadziły ich do tego "nagłego odkrycia".

Hollywood to dziwne miasto. Są aktorzy, którzy pracują od dziesięcioleci, gdy nagle, oni są w roli, która dostaje trochę uwagi i nagle, oni są sławni.

Cierpliwość jest nie tylko cnotą w Hollywood; to absolutna konieczność, aby nie szaleć. Więc rozwijaj swoją cierpliwość i ciesz się procesem wzrastania do gwiazdorstwa, o wiele bardziej, nawet jeśli nigdy nie dojedziesz tam.