Pytania dotyczące wywiadów w firmie

Pytania do zadawania i odpowiedzi

Ankieterzy zadają pytania dotyczące kultury firmy, aby upewnić się, że zatrudnieni przez nich pracownicy będą dobrze pasować do organizacji. Przygotuj się na szczerą odpowiedź, gdy ankieter zadaje pytania dotyczące wywiadu na temat kultury firmy.

Czym jest kultura firmy?

Kultura firmy obejmuje szereg zagadnień, od tego, jak pracownicy się ubierają, po to, jak wchodzą w interakcje z liderami firm, z tym, jak często pracownicy zgłaszają się do pracy po godzinach.

Chociaż polityka firmy może z pewnością wpływać na kulturę, dominującą siłą w tworzeniu i utrzymywaniu kultury firmy jest zasadniczo społeczna.

Idealnie, kultura miejsca pracy wspiera efektywną pracę wraz z przyjemnym środowiskiem pracy i istnieje wiele różnych kultur firmy, które właśnie to robią. Ważne jest to, że nowi pracownicy są zgodni z kulturą, w przeciwnym razie mogą się pojawić problemy komunikacyjne lub gorzej.

Oczywiście, kulturę firmy można z samej definicji nauczyć, ale to nie znaczy, że wszyscy wykwalifikowani pracownicy chcą się uczyć danej kultury - niektórzy ludzie po prostu nigdy nie będą chcieli obchodzić na przykład urodzin pracowniczych.

Możliwe jest również, że kultura firmy może obejmować styl życia nieodpowiedni dla niektórych osób. Na przykład pracujący rodzic może nie być w stanie pracować przez długie godziny. Styl kultury opracowany w poprzednim miejscu pracy może być zupełnie inny niż w firmie, w której przeprowadzasz wywiady, co może utrudnić nowy okres dostosowania.

Wywiad Pytania dotyczące kultury firmy

Wywiady z pytaniami dotyczącymi kultury firmy mają na celu sprawdzenie, czy będziesz dobrze pasował do organizacji. Nie ma dobrych lub złych odpowiedzi na te pytania, ponieważ złe dopasowanie jest równie problematyczne jak dla pracodawcy, ale możesz ćwiczyć odpowiadanie na typowe pytania, aby zwiększyć pewność siebie w rozmowie kwalifikacyjnej.

Oto przykłady pytań do rozmowy kwalifikacyjnej, które są używane do ustalenia, czy pasujesz do firmy, wraz z przykładowymi odpowiedziami:

Kulturowe pytania do zadawania pytań

Jesteś przesłuchiwany, ale przeprowadzasz także wywiady z firmą, aby sprawdzić, czy uważasz, że się dopasujesz, cieszycie się z pracy i celujesz w nowej pracy. Pamiętaj, że proces zatrudniania nie polega wyłącznie na znalezieniu firmy, która chętnie zatrudni Cię - chodzi również o znalezienie miejsca, które będzie dla Ciebie odpowiednie, a także chcesz znaleźć pracodawcę, który pomoże ci osiągnąć Twoje zawodowe cele. Poza tym Twój ankieter oczekuje, że będziesz mieć pytania dotyczące pracy lub firmy.

Oto kilka pytań, które możesz zadać, aby określić, czy czujesz się komfortowo w otoczeniu firmy: