Czego szukasz w swojej następnej pracy?

Jednym z pytań, które możesz zadać, jest pytanie: "Czego szukasz w swojej następnej pracy?" Osoba przeprowadzająca wywiad chce wiedzieć, czy Twoje cele pasują do firmy. Twoja odpowiedź pozwala również ankieterowi sprawdzić, czy Twoje umiejętności i zainteresowania sprawiają, że jesteś dobrym kandydatem do pracy.

Aby skutecznie odpowiedzieć na to pytanie, należy wziąć pod uwagę swoje cele związane z pozycją. Twoja odpowiedź powinna być zawsze szczera, ale powinna również pokazać, w jaki sposób dodasz wartość firmie.

Poniżej znajdują się wskazówki, jak odpowiedzieć, a także przykłady silnych przykładowych odpowiedzi.

Jak odebrać

Przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej, należy przejrzeć wymagania dotyczące pracy . Następnie stwórz listę własnych interesów i celów. Zauważ wszystko, co widzisz na obu listach.

Widząc nakładanie się tych dwóch list pomoże ci stworzyć silną odpowiedź na to pytanie. Twoja odpowiedź powinna podkreślać twoje cele i zainteresowania związane z pracą. W rzeczywistości Twoja odpowiedź na to pytanie będzie nieco inna dla każdego miejsca, w którym przeprowadzasz wywiady, ponieważ będzie dostosowana do wykonywanej pracy.

Zastanów swoją odpowiedź, aby pokazać, w jaki sposób odniesiesz korzyść z firmy. Na przykład możesz wyjaśnić, że chcesz pracować dla firmy, która zachęca do pracy zespołowej i projektów zespołowych, ponieważ rozwijasz się w zespole. Pokaże on rozmówcy, że dobrze poradzisz sobie w kulturze kierowanej przez firmę.

Nawet jeśli chcesz pokazać, jak dobrze pasujesz do firmy, nie powinieneś kłamać. Zawsze zachowuj uczciwą odpowiedź, ponieważ pracodawcy mogą stwierdzić, kiedy odpowiedź jest nieautentyczna. Skup się na prawdziwych odpowiedziach, które pokazują również, że dobrze poradzisz sobie w pracy.

Na koniec unikaj pensji i korzystaj z odpowiedzi.

Odpowiadając w ten sposób, skupiasz się na swoich pragnieniach zamiast na firmie.

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Sugerowane czytanie

Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadów o sobie
Pytania do wywiadu bez prawa lub z niewłaściwej odpowiedzi

Więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi

Wywiad Pytania i odpowiedzi
Typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i przykładowe odpowiedzi.

Wywiad Pytania do Ask
Pytania do kandydatów na stanowisko pracy, aby zapytać osobę przeprowadzającą wywiad.