Czy wydanie własnego albumu przestraszy etykiety z dala od nagrania?

Jak uzyskać podpis po samodzielnym wydaniu

Andreas Pollok / The Image Bank / Getty Imags

Co Macklemore, Peter Gabriel i Wilco mają ze sobą wspólnego? Żadna z nich nie jest podpisana na głównej wytwórni i wszystkie są albumami wydanymi samodzielnie . Jeśli zakończysz nagrywanie albumu i zdecydujesz się pójść drogą DIY , przejście do promocji, dystrybucji i występów na żywo w celu promowania nowej muzyki będzie kolejnym krokiem. Zwrot niektórych zainwestowanych pieniędzy jest kuszącym przedsięwzięciem, a Ty chcesz podzielić się swoją muzyką ze swoimi fanami.

Jeśli jednak chcesz podpisać kontrakt z wytwórnią płytową, możesz być nieco bardziej niezdecydowany.

Uwalnianie albumu a przeszukiwanie etykiety nagrania

Zapewne słyszałeś, że samo wydanie albumu zniszczy wszelkie zainteresowania wytwórni. Jest w tym trochę prawdy. Jeśli wydasz swoją muzykę, dokonasz przyzwoitej sprzedaży i uzyskasz informacje prasowe, wytwórnia prawdopodobnie nie będzie już chciała tego albumu, ponieważ możesz "zużyć" jego zasięg. Fani, którzy tego chcą, mają to, i to już zostało zagrane i przejrzane. Etykieta nie pozostawia wiele do życzenia.

To myślenie zależy jednak od skali. Czasami wytwórca wywnioskuje, że twój regionalny sukces nie wyklucza na przykład robienia dużych rzeczy z albumu w kraju. Nie ma ustalonej formuły, a tak wiele czynników wpływa na tę decyzję, że po prostu nie możesz ich zaplanować. Powiedział, że jeśli zabiłeś to samo wydając album, to i tak nie chciałbyś ponownie wydać tego samego albumu.

W rzeczywistości możesz nawet nie chcieć ani nie potrzebować etykiety. Jednakże, chociaż duży sukces z wydanym samodzielnie albumem może oznaczać, że wytwórnia nie chce tego albumu, nie oznacza to, że nie będzie go chciał.

Jaki jest dzisiejszy model biznesowy?

Wiele korzyści można uzyskać, publikując własną muzykę, nawet jeśli podpisanie kontraktu z wytwórnią stanowi ostateczny cel.

Czy jednak wytwórnie naprawdę interesują się łamaniem nowych artystów, którzy nie zbudowali własnej sieci fanów za pomocą mediów społecznościowych i programów na żywo ? Etykiety chcą współpracować z osobami, które mają pewne podstawy. Aby to osiągnąć, musisz do pewnego stopnia zapuścić się w muzykę własną.

Im więcej możesz osiągnąć dzięki swojej muzyce, tym więcej masz siły przetargowej, gdy zaczynasz negocjacje z wytwórnią płytową. Będą musieli opierać się na założonej przez siebie podstawie, która pozwoli ci wynegocjować lepszą ofertę niż artysta zaczynający od zera.

Rozważ swoje długoterminowe cele kariery

Gdzie wyobrażasz sobie swoją muzykę grającą w trasę? Jeśli chcesz, aby twoja muzyka miała główną rozrywkę radiową , na przykład podpisanie głównej etykiety jest najlepszą drogą do osiągnięcia tego. W wykładzie z 2012 roku Trent Reznor i David Byrne zauważyli, że dzisiejsze wybory nie ograniczają się obecnie do podpisywania z wytwórnią lub samemu. Muzycy mają teraz szerszy zakres opcji i mogą podejmować decyzje artystyczne i biznesowe w oparciu o indywidualne potrzeby, w tym opcje pośrednie, np. Zawieranie umów z firmą świadczącą usługi etykietowania.

W końcu samoprzylepna muzyka, gdy polujesz na wytwórnię, jest trochę ryzykowna, ale szanse są na twoją korzyść.

Być może będziesz musiał nagrać nowy album, jeśli pojawi się etykieta, ale nie jesteś jednym wielkim cudem!