Pytania i odpowiedzi z Davem Hahnem z Kroniki bloga z muzyką na temat statku wycieczkowego

W tym wywiadzie Dave Hahn, człowiek stojący za fascynującym kroniką bloga z muzyką na temat rejsów statkiem *, oferuje wgląd w to, jak podróżował po świecie, zarabiając na życie jako muzyk na statku wycieczkowym, i pozwala nam zrozumieć, w jaki sposób promuje blog do niszowych odbiorców. Niezależnie od tego, czy przyjeżdżasz na wycieczkę, blogowanie, czy w obie strony, Hahn ma mądre rady, którymi możesz się podzielić.

Po pierwsze, mimo że jesteśmy tu po to, aby porozmawiać o Twoim blogu, muszę zadać ci kilka pytań na temat życia jako muzyk z branży statków wycieczkowych. Opowiedz nam trochę o tym, jak skończyłeś pływać po pełnym morzu.

Po studiach wróciłem do Chicago i zaangażowałem się w lokalną scenę muzyki na żywo.

Dołączyłem do zespołu reggae, śpiewałem o jazzowych koncertach, towarzyszyłem kilku kościołom i grałem dla lokalnego teatru. Miałem też dzień pracy, ale bardziej interesowało mnie granie muzyki niż ta kiepska robota. W końcu chciałem zrobić całkowitą przerwę i zostać muzykiem na pełny etat , ale wtedy nie miałem wystarczająco dużo pracy, aby to umożliwić. Finansowo potrzebowałem czegoś, co pomogłoby mi w załatwieniu tej przerwy, a praca na statkach wycieczkowych wydawała mi się doskonała, ponieważ zapewniają one zakwaterowanie i wyżywienie oprócz pensji.

Pracowałem teraz nad dwoma statkami. Pierwszy pływał po Morzu Północnym, Morzu Śródziemnym i na Karaibach. Miałem szczęście, widząc połowę świata na tym statku. Był także pływającym hotelem podczas Igrzysk Olimpijskich 2004 w Atenach w Grecji, więc miałem wyjątkową okazję uczestniczyć w igrzyskach. Pracowałem jako klawiszowiec w zespole pokazowym, a my byliśmy zespołem rezerwowym dla wszystkich gości gościnnych, którzy pojawili się na statku.

Graliśmy też w kilku salonach jazzowych na tydzień w salonach statku. Zrobiłem wielu przyjaciół na tym rejsie i zobaczyłem wiele pięknych miejsc, których nigdy nie zapomnę.

Drugi statek płynął wokół Wysp Hawajskich. Pracowałem jako dyrektor muzyczny dla aktora rezydenta gościnnego wykonawcy. To jest bardziej wyrafinowana praca i oznacza to, że zasadniczo mieszkam jako pasażer - pasażer, pasażerowie, pasażerowie.

Występowaliśmy dwie noce w tygodniu i mieliśmy resztę czasu na zwiedzanie wysp. Niemniej jednak, podczas gdy Hawaje są piękne, z całym pustym czasem na moich rękach, nudzę się po kilku miesiącach.

Kiedy grasz na statku wycieczkowym, czy masz swobodę w decydowaniu o tym, jaką muzykę grać, czy rejs wybiera program?

Zwykle masz wolne rządy w swoim gatunku. Jeśli robisz zestaw jazzowy, możesz wywoływać dowolne melodie, o ile pasują do idiomu jazzowego. To samo dotyczy 40 najlepszych pasków okładki na pokładzie lub klasycznych grup. Każdy salon jest ustawiony jak inna stacja radiowa, a pasażerowie mogą dostroić się do ulubionej stacji lub gatunku, odwiedzając odpowiedni salon. Na przykład, jeśli pasażerowie chcą koktajli i jazzu, mogą udać się do salonu A; jeśli chcą kawy i muzyki klasycznej, odwiedzają salon B. Mając to na uwadze, muzycy mogą grać dowolne utwory, które im się podoba, o ile pasują do ich "stacji radiowej".

Dla zespołu muzycznego (co można również nazwać "zespołem house" lub "zespołem podtrzymującym"), jest dużo czytania z czytania. Zespół koncertowy odtwarza nagrania dla gościnnych wykonawców i musi grać każdą muzykę przed sobą. Show zespoły grają także jazzowe sety w salonie jazzowym, gdzie mogą nazywać własne utwory, ale kiedy grają, muszą grać muzykę, którą im się wydaje.

Czy muzycy zazwyczaj podpisują umowę o pracę dla jednej konkretnej firmy rejsowej, czy też pracują jako freelance i podejmują pracę, kiedy wchodzą?

Muzycy zazwyczaj podpisują umowy po jednym na raz. Na przykład mogę podpisać sześciomiesięczny kontrakt z Holland America, a kiedy to się skończy, podpiszę 4-miesięczną umowę z Carnival Cruise Line.

Powiedziałeś, że często pracujesz z tą samą linią wycieczkową, ponieważ jest to po prostu łatwiejsze. Powiedzmy na przykład, że pracuję dla Holland America. Po zakończeniu mojej pierwszej sześciomiesięcznej umowy mogą zaoferować mi kolejną sześciomiesięczną umowę na inny statek floty. A potem kolejna umowa na innym statku. Naprawdę łatwo jest kontynuować pracę. Aby zmienić linie wycieczkowe przy każdej umowie, trzeba trochę więcej wysiłku.

Jeśli zarejestrujesz się w agencji talentów, takiej jak Proship, zwykle musisz podpisać umowę o zakazie konkurowania na początku.

Oznacza to, że jeśli Proship zawrze z Holland America kontrakt i będziesz chciał później podpisać drugi kontrakt z Holland America, musisz przejść przez Proship. To chroni agencję talentów przed przerwaniem pętli i utratą opłat za umieszczenie. Praca z agencją talentów to jedyny długoterminowy rodzaj porozumienia, z którym muzycy angażują się na koncertach statków wycieczkowych.

Przechodzimy do Twojego bloga, który odpowiada na pytania muzyków zainteresowanych pracą na statku wycieczkowym. Dlaczego zdecydowałeś się założyć blog?

Kiedy wylądowałem na moim pierwszym koncercie, nie wiedziałem nic o statkach wycieczkowych. Nigdy jej nie widziałem! Agencja ds. Talentów zadzwoniła do mnie we wtorek, a w czwartek byłem na 8-godzinnym locie do Niemiec. To było takie szybkie! Informacje, które otrzymałem od agencji na temat pracy na statkach, były dość cienkie iw tym krótkim czasie między wtorkiem a czwartkiem nie miałem czasu zadawać większości moich pytań.

Byłem podekscytowany wejściem na statek, ale byłem też nieco przerażony. Gdzie by spać? Co bym jadł? Czy mogę opuścić statek w ciągu dnia? Co się stanie, jeśli zachoruję? Co powinienem spakować? Nie byłem nawet pewien, dokąd zmierza ten statek! Blog zaczął się od kontaktów z rodziną i przyjaciółmi w domu, ale wkrótce zacząłem otrzymywać e-maile i komentarze od innych muzyków, którzy zadawali te same pytania, na które się martwiłem. W tym czasie naprawdę trudno było znaleźć prawdziwe informacje o tym, jak to jest pracować na statkach, i wtedy mój blog zaczął przybierać formę. Jest to obecnie centrum pytań i odpowiedzi na temat pracy na statku, w połączeniu z małą podróżą w podróży tu i tam.

Wiele osób jest zaskoczonych tym, że nie jestem fanatykiem rejsów. W rzeczywistości nie przywiązuję dużej uwagi do branży rejsów wycieczkowych. Interesuję się muzykami i prowadzę karierę muzyczną dla siebie i dla innych. Blog skupia się przede wszystkim na muzykach i przekazuje im wszystkie informacje, których potrzebują, aby czuć się komfortowo przed podjęciem jednego z tych koncertów.

Twój blog jest bardzo pouczający, ale publiczność jest bardzo niszową grupą. W jaki sposób sprzedajesz swój blog, aby docierał do właściwych osób?

Większość odwiedzających przychodzi na blog za pośrednictwem wyszukiwarek. Najpopularniejszymi wyszukiwanymi terminami są "muzycy z rejsu", ale jest też wiele wyszukiwań dotyczących bardziej konkretnych rzeczy, takich jak "kabina załogi statku wycieczkowego" lub "godzina muzyczna statku wycieczkowego". Ze statystyk wynika, że ​​ludzie mają wiele pytań o naturę koncertu muzyków z rejsu statkiem wycieczkowym; mam nadzieję, że znajdą odpowiedzi na mojej stronie.

Niedawno zacząłem też korzystać z Google Adwords, ale utrzymuję dzienny budżet na poziomie 1 USD i nie jestem jeszcze przekonany, czy jest to skuteczny sposób promowania bloga.

Wymieniłem bloga z kilkoma katalogami blogów - Yahoo i BlogCatalog.com wraz z kilkoma innymi. Ten rodzaj łączenia jest standardem dla wszystkich witryn marketingowych, ale nie jestem pewien, czy jest on bardzo skuteczny w przyciągnięciu wysokiej jakości ruchu do witryny. Materiał na blogu jest bardzo praktyczny i wyspecjalizowany, więc może nie nadawać się do swobodnego surfowania. Są fajne historie o szalonych czasach na statkach, ale są one otoczone dużą dawką muzyki.

Jakiej platformy blogowej używasz? Jakie funkcje były dla Ciebie przydatne?

Ostatnio dużo o tym myślałem. Zacząłem ten blog wiele lat temu z backendem, który znalazłem za darmo na stronie, która już nie istnieje. Ponieważ blogowanie stało się głównym nurtem, kilka platform blogowych (Wordpress, Blogger, Typepad) pojawiło się jako wszechobecny wybór backendu. Pod tym względem moja strona została naprawdę pominięta. Nadal używam starożytnej platformy, którą znalazłem lata temu! Posty są tworzone dynamicznie, ale kolumny boczne i projekt muszą być nadal ręcznie kodowane! Często muszę wchodzić pod osłonę z moim HTML i CSS i naprawiać i przenosić rzeczy. I kompatybilność z różnymi przeglądarkami? Zapomnij o tym! Upewnij się, że odwiedzasz stronę w Firefoksie!

Ostatnio dużo myślałem o migracji mojego bloga do Wordpressa, ale nie chciałem ciągnąć za spust. Zawsze jestem zaniepokojony, że taka duża zmiana spowoduje zlikwidowanie pozycji witryny w wynikach wyszukiwania, a potem stracę ruch. Jednak jednego z tych dni zrobię. Bardzo lubię Wordpress i chciałbym mieć taką platformę technologiczną wspierającą materiał.

Ostatnie, ale nie najmniej ważne projekty, o których chciałbyś nam opowiedzieć - zarówno dla Ciebie jako muzyka, jak i dla bloga?

Broadway lub biust! Wracam do Nowego Jorku i szukam miejsca w orkiestrze na Broadwayu. Poza statkami i blogowaniem moja kariera muzyczna jest od lat głównie w teatrze. Podróżowałem i pracowałem w regionalnych teatrach z jednej strony kraju do drugiej. Zawsze lubiłem występy teatralne i przeprowadzam się do Nowego Jorku, aby zbliżyć się do źródła. Moim celem jest zdobycie drugiego lub trzeciego miejsca na klawiaturze na Broadwayu. Udanej podróży! Sprawdź moją profesjonalną stronę www.davidjhahn.org.

Bądź na bieżąco z Dave'em w Chronicles of a Cruise Ship Musician i jego osobistej stronie.

* Zauważ, że blogi i linki poza witryną mogą zawierać język i obrazy, które niektórzy użytkownicy uważają za obraźliwe.