Talent Agents i Twoja kariera w mediach

Agent ds. Talentów może przywodzić na myśl agresywnego, uzależniającego od sieci, uzależnionego od telefonów komórkowych, którego priorytetem jest ochrona swoich klientów i poprawa ich kariery w mediach. Chociaż agent talentów jest cennym partnerem dla niektórych osób pracujących w mediach, zdecyduj, czy ta osoba jest warta pieniędzy, którą wydasz, w nadziei osiągnięcia określonych celów zawodowych.

Agent Talentu: Gotowy do wykonania swojej brudnej roboty

Jeśli nie rozumiesz podstaw typowej umowy medialnej , agent ds. Talentów może przeprowadzić Cię przez każdą klauzulę.

Co więcej, agent ds. Talentów zazwyczaj jest mistrzem w negocjowaniu umowy medialnej , dzięki czemu otrzymasz ofertę o wyższej wartości.

Samodzielne negocjowanie umów może być trudne. Ciężko jest przeciwstawić się szefowi i wymagać więcej, nie ryzykując długotrwałych obrażeń osobistych. Agent ds. Talentu pozwala ci być miłym, pracowitym pracownikiem, podczas gdy on krzyczy, że będziesz chodzić, jeśli nie dostaniesz większej podwyżki.

Przydaje się również agent ds. Talentów, jeśli nienawidzisz swojej pracy w mediach i chcesz złamać umowę. Normalnie mogłoby to zaszkodzić twojej karierze. Ale agent talentów może wynegocjować strategię wyjścia, która, mam nadzieję, pozwoliłaby ci odejść bez płonących mostów, które mogłyby cię później prześladować.

Bądź przygotowany do zapłaty

Agent ds. Talentów nie działa za darmo. Możesz oczekiwać, że zapłacisz mu część wynagrodzenia za czas trwania umowy.

Kwota jest różna, ale powszechne jest od 5% do 10% twojej pensji. Czynniki, które wchodzą w grę, to to, czy agent ds. Talentów znalazł dla ciebie pracę, czy tylko zajmuje się negocjacją umowy.

Jeśli pracujesz w nadawaniu, rozmiar DMA również wchodzi w grę. Jeśli pracujesz na małym rynku na liście DMA firmy Nielsen, możliwe, że agent ds. Talentów byłby skłonny zapłacić mniejszą część wynagrodzenia. Jeśli zarabiasz 30 000 $ rocznie, pomyśl o wpływie 10% wynagrodzenia, czyli 3 000 $.

Uzyskanie kontraktu o wartości 28 000 USD bez konieczności płacenia agentowi talentów spłaci się na tym etapie twojej kariery.

Upewnij się, że rozumiesz umowę, którą podpisujesz z agentem talentów. Jeśli znajdziesz swoją własną pracę i negocjujesz własną umowę, gdy jesteś klientem, upewnij się, że wiesz, czy nadal będziesz musiał oddać część swojej pensji. Nawet jeśli twój agent nie wykonuje żadnej pracy w twoim imieniu, możesz nadal płacić mu. Te szczegóły muszą być na piśmie, aby nigdy nie dochodziło do nieporozumień, które mogłyby prowadzić do czynności prawnych.

Otwieranie niektórych drzwi, zamykanie innych

Dla osób pracujących na szczycie drabiny, takich jak telewizyjna kotwica wiadomości w jednym z największych miast w kraju, posiadanie agenta talentów jest normalne. Agent ds. Talentów wypracuje wynagrodzenie, czas urlopu, dodatkowe świadczenia, takie jak odzież i dodatki fryzjerskie, a nawet gwarancje, na których wiadomości będą umieszczane jego klienci.

W mniejszych miastach agent ds. Talentów może być skrętem do dyrektora prasowego lub dyrektora generalnego. Może to wskazywać na to, że poważnie przeceniasz swoje umiejętności i będzie to problematyczny pracownik. Kierownictwo stacji może zdecydować, aby dać możliwość komuś innemu.

Przechwalanie się, że masz agenta talentów, może sprawić, że poczujesz się tak, jakbyś zrobił to w swojej karierze medialnej.

Wielu profesjonalistów z branży medialnej, nawet tych z dziesięcioleci doświadczeń, decyduje się na zatrudnienie agenta talentów. Podejmij decyzję ostrożnie, a jeśli zdecydujesz się na agenta talentów, dowiedz się, jak zatrudnić najlepszego agenta talentów do reprezentowania Ciebie.