Praca, którą możesz zdobyć dzięki znajomości komunikacji

Weź karierę w nowym kierunku bez pracy w mediach

Nawet doświadczeni profesjonaliści medialni zostają wypaleni przez wymagania branży i rozważają nową karierę. Uzyskiwanie pracy z dyplomem komunikacji poza zwykłymi pozycjami w mediach jest łatwiejsze, gdy wiesz, jak sprzedać swoje umiejętności i wykształcenie. Oto trzy najlepsze oferty pracy, które możesz zdobyć z posiadanym stopniem komunikacji.

Polityka

W każdym sezonie wyborczym media i polityka idą w parze, a czasem wręcz walczą.

Każda kampania potrzebuje eksperta ds. Komunikacji, aby pomóc w pisaniu przemówień, opracowywaniu strategii i planowaniu wydarzeń.

Jeśli jesteś reporterem, masz szansę na przejście przez płot, by nauczyć zespół kampanii 8 sposobów wykorzystania mediów do wygrania wyborów. Znasz sztuczki z branży lepiej niż ci, którzy spędzili swoją karierę w polityce.

Możesz również poinformować kandydata i jego pracowników o liniach etyki dziennikarskiej, których nie wolno przekraczać podczas kampanii lub w biurze. To uniemożliwi przeprowadzenie kampanii kosztownego wydarzenia zaprojektowanego do schmooze reporterów, którzy prawdopodobnie nie pojawią się, jeśli czują, że są wykorzystywani.

Twoje doświadczenie pomoże uniknąć manipulacji zdjęciami z udziałem kandydata lub członków rodziny. Możesz pomóc im ustawić reguły dotyczące sesji zdjęciowych, aby niepochlebne obrazy nie pojawiały się na nośnikach i nie definiowały kampanii.

Przede wszystkim, doświadczenie reportera, piszące wiadomości o polityce, może pomóc przemawiającym przemówienie wiedzieć, jak stworzyć adres kandydata na wiecu politycznym, tak aby kluczowe punkty znalazły się na pierwszej stronie gazety lub w wiadomościach telewizyjnych.

Możesz nawet sam pisać swoje przemówienia, ponieważ wiesz, jakie słowa i wyrażenia przyciągną uszy reporterów pokrywających kampanię.

Public Relations

Inną popularną pracą, którą można zdobyć z uzyskaniem stopnia komunikacji, jest dziedzina public relations. Ludzie, którzy pracują w mediach czasami nie cierpią tego, co uważają za leniwy styl życia profesjonalistów z branży public relations, którzy pracują od 9 do 5, nie tracąc ani grosza na lunch, ani nie przełamując potu.

Często są pod innym rodzajem nacisku.

Ta presja polega na uruchomieniu kampanii public relations, wydarzenia lub planu marketingowego i uzyskania bezpłatnej ekspozycji w mediach. Ponieważ pracujesz w mediach i wiesz, które wydarzenia przykuwają uwagę, a które są ignorowane, możesz pomóc w uniknięciu kosztownych błędów.

Praca dla firmy public relations oznacza, że ​​będziesz musiał żonglować wieloma zadaniami jednocześnie. Dla ciebie to typowy dzień, kiedy pracujesz w mediach, więc nie ma potu.

Nawet jeśli nigdy nie pracowałeś w sprzedaży w mediach, prawdopodobnie znasz już 6 rodzajów reklamy w mediach i sposób działania działów sprzedaży mediów . Możesz więc pomóc zaplanować strategie, aby kampania public relations została ujawniona bez marnowania zasobów.

Oto, gdzie twoja wiedza naprawdę się opłaci w public relations: Firmy spotykają się regularnie ze złymi wiadomościami i skandalami. Wiesz już, w jaki sposób profesjonaliści medialni lubią używać tego rodzaju informacji do sprzedawania czasopism, gazet lub zwiększania swoich ocen w nadawaniu. To nie wspominając o tym, jak media społecznościowe mogą rozpowszechniać złe wieści, pogłoski i insynuacje na całym świecie, zanim zespół public relations będzie wiedział, jak zareagować.

Teraz możesz podejść do kryzysu public relations z drugiej strony - jak strażak, który próbuje ugasić pożar.

Twoja rada będzie wyjątkowa i bezcenna, ponieważ ci, którzy pracowali tylko w public relations, nie mają tego samego doświadczenia.

Grupy non-profit

Twoja kariera w mediach prawdopodobnie obejmowała zasięg społeczności , niezależnie od tego, czy robiłeś radiotelefon na antenie z chatu charytatywnego, czy prowadziłeś konkurs lub gratyfikację, aby zbudować markę medialną .

Grupy non-profit i organizacje charytatywne potrzebują tego samego rozgłosu. Jednak zbyt często ich liderzy muszą się skupić na technikach pozyskiwania funduszy, aby nie pozostawiać czasu na nic innego.

Możesz sprawić, że zaangażowanie społeczności i reklama będą Twoim priorytetem. Biorąc pod uwagę, że tak wiele organizacji charytatywnych konkuruje o uwagę i darowizny, poznasz najważniejsze sposoby, dzięki którym cele non-profit będą przyciągać uwagę mediów i osiągać wyniki.

Zbyt często organizacje non-profit tracą zasoby, wysyłając fantazyjne zestawy pras do mediów, które trafiają do kosza.

Naucz ich jak najlepiej powiadamiać media o wydarzeniach i ogłoszeniach, jednocześnie oszczędzając pieniądze.

Decyzja o pozostawieniu mediów i sprzedaniu się za inne prace z dyplomem komunikacji może być początkowo przerażająca. Ale kiedy zdasz sobie sprawę ze wszystkich umiejętności rynkowych, których nauczyłeś się podczas pracy w mediach, masz nadzieję, że znajdziesz wiele satysfakcjonujących możliwości kariery w innym miejscu.