Jak pisać newsy o polityce

Większość reporterów musi pisać historie o polityce kiedyś podczas swojej kariery. Kilka strasznych lat wyborczych, podczas gdy inni nie mogą się doczekać rozpoczęcia ostatnich kampanii. Niezależnie od tego, jak się czujesz, rozwijaj swoją wiedzę, umiejętności i standardy etyczne, abyś mógł wznieść się ponad twoją konkurencję, aby zapewnić sobie zwycięski zasięg za każdym razem, gdy ktoś wybiegnie na urząd.

 • 01 Pisanie nowości Historie o procesie politycznym

  Pisanie nowości na temat polityki zaczyna się od zrozumienia, jak działają wybory. Upewnij się, że znasz różnicę między prawyborami a klubami, dlaczego delegaci się liczą, jak działają konwencje polityczne i kiedy potrzebne są spływy. Zerwanie żargonu politycznego pomoże ci pisać o polityce, aby twoja widownia nie została pomieszana.
 • 02 Oferta więcej niż tylko wyścig wyścigów konnych kampanii politycznej

  Zgłaszanie wiadomości o polityce powinno być czymś więcej niż tylko przekazywaniem kandydatów w trakcie kampanii. Krytycy nazywają to "pokryciem wyścigów konnych", ponieważ przypomina ono spikera w Kentucky Derby, a nie dokładnego raportowania wiadomości. Dowiedz się, jak interpretować liczby sondaży i przekopać się za historią faktów i liczb, aby zaoferować wgląd wyborcom, których nie otrzymaliby po prostu czytając codzienne liczby sondaży.
 • 03 Unikaj tendencyjności mediów podczas ogłaszania politycznych wiadomości

  Kandydaci, krytycy mediów i sami wyborcy szybko oskarżają media o uprzedzenia w swoich wiadomościach na temat polityki. Chroń się przed tymi atakami, upewniając się, że twoje wiadomości są dokładne i uczciwe dla wszystkich kandydatów, nawet jeśli twoja historia stawia kampanię w negatywnym świetle. Nie wszystkie twarde historie są stronnicze i nie wszystkie pozytywne historie są dokładne. Naucz się bronić swoich raportów, gdy spotkasz się z oskarżeniami o polityczne uprzedzenia.
 • 04 Unikaj oskarżeń o nieosiągnięcie zbyt dużego kalumatora u kandydata

  Codzienne prowadzenie kampanii zapewnia bliski kontakt z kandydatem i jego personelem. Chociaż możesz być na przyjacielskich warunkach, upewnij się, że zachowujesz dystans zawodowy. Zapoznaj się z zagrożeniem, jeśli jesteś zbyt kumplowany z kandydatem. Chociaż możesz mieć poczucie, że masz wewnętrzną ścieżkę, aby uzyskać wyjątkowe informacje, często istnieją powiązania, które mogą zagrozić twoim standardom etycznym.
 • 05 8 sposobów Politycy używają mediów, by wygrywać wybory

  Politycy i ich pracownicy wiedzą więcej o tym, jak doniesiono o polityce na temat ludzi pracujących w mediach. Mogą wykorzystać tę wiedzę do manipulowania reporterami i wiadomościami w celu zwiększenia swoich kampanii. Niektórzy mogą organizować fałszywe konferencje prasowe, podczas gdy inni mogą atakować media, próbując zaimponować wyborcom. Znając ich sztuczki, możesz ochronić się przed użyciem.
 • 06 Pisanie o ankietach politycznych

  W trakcie roku wyborczego sondaże polityczne są publikowane niemal codziennie. Kiedy raportujesz liczby, poznaj podstawy tych badań statystycznych, aby pomóc widzom zrozumieć miejsce wyścigu. Oznacza to zrozumienie wielkości próby, marginesu błędu i dlaczego niektóre ankiety są bardziej statystycznie dokładne niż inne.
 • 07 Jak skupić się na problemach z kampanią podczas raportowania kandydatów

  Większość głosujących twierdzi, że jeśli chodzi o otrzymywanie wiadomości o polityce, to, co najbardziej chcą wiedzieć, to miejsce, w którym kandydaci stają w obliczu problemów. Aby odpowiedzieć na te pytania, musisz sam zrozumieć problemy. Dowiedz się, jak dowiedzieć się od wyborców, które kwestie są dla nich najważniejsze. W ten sposób kandydat nie będzie w stanie oszukać ciebie i pomyśleć, że jego problem ze zwierzętami jest również najważniejszym problemem Twoich odbiorców.
 • 08 Porady na temat nocnych wyborów dla reporterów

  Spędzisz cały sezon kampanii przygotowując się do wieczora wyborczego. Poprzez opanowanie liczby sondaży, kwestii, etyki i procesu politycznego, będziesz w stanie myśleć na nogach podczas długiej nocy wyborczej. Twoje umiejętności zostaną poddane testowi, ponieważ nie będziesz miał czasu na skomponowanie skryptu. Będziesz musiał wiedzieć, jak szybko zbierać informacje, analizować je i prezentować na antenie lub online, ponieważ odbiorcy będą wymagać natychmiastowego pokrycia.