Fizyczny terapeuta

Informacje o karierze: Wynagrodzenie, wymagania edukacyjne i szkoleniowe

Ludzie, którzy byli w wypadkach lub mają niesprawne warunki, takie jak bóle krzyża, zapalenie stawów, choroby serca, złamania, urazy głowy i porażenie mózgowe zwracają się do fizjoterapeutów, powszechnie nazywanych PT, o pomoc. Ci pracownicy służby zdrowia używają różnych technik, zwanych modalnościami, w celu przywrócenia funkcji, poprawy mobilności, złagodzenia bólu i zapobiegania lub ograniczania trwałych upośledzeń fizycznych u swoich pacjentów.

PT nadzorują asystentów fizjoterapeutów i doradców fizykoterapii, a wraz z nimi są członkami zespołu, który obejmuje również lekarzy , terapeutów zajęciowych i patologów mowy.

Szybkie fakty

Dzień w życiu fizycznego terapeuty

Oto kilka typowych obowiązków służbowych, które zostały wymienione w reklamach online dla pozycji terapii fizycznej na stronie Indeed.com: Fizjoterapeuci:

Wymagania dotyczące edukacji i licencjonowania

Aby zostać fizjoterapeutą, musisz najpierw ukończyć program edukacyjny fizykoterapeuty z tytułem Doktora fizykoterapii (DPT). Należy wziąć udział w zajęciach z biologii, chemii i fizyki oraz kursów specjalistycznych, takich jak biomechanika, neuroanatomia, rozwój i rozwój człowieka, objawy choroby, techniki badania i procedury terapeutyczne.

Wszystkie stany w kraju wymagają licencjonowania fizjoterapeutów. Będziesz musiał przystąpić do egzaminu National Physical Therapy, którym zarządza Federacja Państwowych Terapii Fizycznych (FSBPT). Licencjonowani PT muszą brać udział w zajęciach z zakresu kształcenia ustawicznego i uczestniczyć w warsztatach, aby zachować licencję. Szczególne wymagania różnią się w zależności od stanu. Możesz znaleźć listę państwowych organów wydających zezwolenia na stronie FSBPT.

Miękkie umiejętności, które musisz osiągnąć na tym polu

Oprócz formalnych kwalifikacji opisanych powyżej, nie odniesiesz sukcesu w tym zawodzie, jeśli nie masz określonych cech, zwanych umiejętnościami miękkimi . Oni są:

Czego oczekują od Ciebie pracodawcy?

Jakie inne cechy są pożądane przez pracodawców? Oto kilka wymagań, które znaleźliśmy w aktualnych ogłoszeniach o pracy na stronie Indeed.com:

Czy ten zawód jest odpowiedni dla ciebie?

Rozwiąż ten quiz, aby przekonać się, czy ta kariera jest odpowiednia dla Ciebie: Czy powinieneś zostać fizjoterapeutą?

Powiązane zawody

Opis Mediana rocznego wynagrodzenia (2016) Minimalne wymagane wykształcenie / szkolenie
Terapeuta zajęciowy Pomagają pacjentom odzyskać umiejętność wykonywania codziennych czynności

81.910 USD

Tytuł magistra lub doktora w zakresie terapii zajęciowej
Patolog mowy Pomaga osobom, które mają zaburzenia związane z mówieniem

74,680 USD

Tytuł magistra w zakresie patologii mowy i języka
Physical Therapy Assistant Pracuje pod nadzorem PT, aby pomóc pacjentom w wyzdrowieniu z warunków powodujących ból lub ograniczających ich ruch 56 610 USD

Associate Degree

Fizyczny pomocnik terapeuty Zakłada pokoje i transportuje pacjentów dla fizjoterapeutów i asystentów PT, pracujących pod ich nadzorem. 25 680 USD

Associate Degree

Źródła:
Biuro Statystyki Pracy, Departament Pracy Stanów Zjednoczonych, Podręcznik Okupacji Zawodowej , 2016-17 (odwiedzono 19 kwietnia 2017 r.).
Administracja ds. Zatrudnienia i szkolenia, Departament Pracy USA, O * NET Online (odwiedzono 19 kwietnia 2017 r.).