Jak zostać projektantem mody

Edukacja i trening

Projektanci mody tworzą odzież i akcesoria dla konsumentów. Idą na pomysł, a potem widzą, jak stają się gotowymi produktami, takimi jak sukienki, garnitury, bluzki, koszule, spodnie, torebki i buty. Niektórzy projektanci mody specjalizują się w projektowaniu kostiumów, tworząc szafy do noszenia w filmach, programach telewizyjnych i produkcjach teatralnych. Czy posiadasz cechy, aby odnieść sukces w tej karierze ? Dowiedzmy Się .

 • 01 Czy masz to, co trzeba być projektantem mody?

  Najważniejsze cechy, których potrzebujesz, jeśli chcesz być projektantem mody, to kreatywność i zdolności artystyczne. Twoja kreatywność pozwoli Ci wymyślić pomysły, a twoje zdolności artystyczne pozwolą Ci przetłumaczyć te pomysły na gotowe produkty. Ponadto będziesz potrzebował innych cech osobistych, znanych jako umiejętności miękkie . Ponieważ projektanci mody zazwyczaj muszą współpracować z innymi, potrzebują dobrych umiejętności komunikacyjnych . Ich praca wymaga również, aby były zorientowane na szczegóły i miały dobre oko na kolor. Czy powinieneś zostać projektantem mody? Zrób quiz, aby dowiedzieć się
 • 02 Czy musisz iść na studia?

  Gdybyś zapytał: "Czy muszę iść na studia, jeśli chcę zostać projektantem mody?" odpowiedź brzmi "nie". Jednakże, gdybyś zamiast tego zapytał " Czy powinienem iść na studia ", odpowiedź brzmiałaby tak "tak".

  Choć nie potrzebujesz dyplomu, aby być projektantem mody, zarabianie na tym może przynieść ci wiele korzyści. Nie zdasz sobie sprawy z jednego z najbardziej namacalnych z nich, dopóki nie zaczniesz szukać pracy. Będziesz musiał zmierzyć się z intensywną konkurencją, a wielu z twoich konkurentów będzie miało dyplom z projektowania mody, najczęściej z czteroletniej uczelni. Nawet jeśli uda ci się zdobyć tę pierwszą pracę w branży mody, bez tytułu licencjata, twoje szanse na awans będą utrudnione przez brak formalnego wykształcenia.

  Twoja rynkowość nie jest jedynym powodem, aby zdecydować się na uzyskanie dyplomu. Zdobycie dyplomu z projektowania mody pozwoli ci poprawić swoją biegłość techniczną jako projektant. Będziesz mógł zbudować swoje portfolio. Dowiesz się, jak myśleć krytycznie i zdobywać wiedzę biznesową. Jako student stylistyki mody będziesz miał okazje, których nie dostaniesz nigdzie indziej: dostęp do wykładów i warsztatów z profesjonalistami, którzy pracują w branży; możliwość uczestniczenia w pokazach i konkursach mody; i dostęp do staży . Będziesz nauczany przez członków wydziału, którzy obecnie lub wcześniej pracowali w branży. Będziesz miał okazję zostać przez nich skrytykowany i mentorowany . Twoje czesne pozwoli ci uzyskać dostęp do poradnictwa zawodowego i poszukiwania pracy, gdy jesteś studentem, aw wielu przypadkach po ukończeniu studiów.

 • 03 Co będziesz studiować w college'u

  Jeśli chcesz zostać projektantem mody, będziesz musiał wybrać pomiędzy uczęszczaniem do szkoły artystycznej i projektowej lub tradycyjną uczelnią wyzwoloną a uzyskaniem tytułu BFA (Bachelor of Fine Arts) lub BA (Bachelor of Arts). Szkoły sztuki i wzornictwa zawsze oferują BFA, a niektóre również programy BA. Koledże z wydziałami humanistycznymi zawsze oferują BA, a niektóre także BFA.

  Po zapisaniu się do programu przyznającego BFA nacisk zostanie położony na zajęcia w studio, na przykład na tych, w których dowiesz się o projektowaniu mody. Zarobisz około dwóch trzecich twoich kredytów na studiach i około jednej trzeciej na kursach sztuk wyzwolonych. Odwrotna sytuacja jest prawdą, jeśli planujesz ukończyć studia licencjackie: dwie trzecie twoich kredytów będzie pochodzić z zajęć z przedmiotów humanistycznych i jedną trzecią z zajęć w studio. Jeśli chcesz pozostawić otwarte opcje lub jeśli planujesz drobne zajęcia w dziedzinach niezwiązanych z sztuką, powinieneś uczęszczać do szkoły sztuk wyzwolonych.

  Istnieją setki liberalnych szkół artystycznych i, dla porównania, bardzo niewiele szkół sztuki i wzornictwa. Dowiedz się jak najwięcej o każdej szkole, do której chcesz się zgłosić. Szukaj programów, które są szanowane w branży mody. Na dobry początek wejdź na stronę Rady Projektantów Mody w Ameryce. Znajdziesz listę szkół, które uczestniczą w programie stypendialnym tej organizacji.

  Oto kilka zajęć z projektowania mody, z którymi możesz się spotkać (tytuły kursów różnią się w zależności od programu):

  • Projektowanie odzieży
  • Drapowanie
  • Płaski wzór
  • Ilustracja moda
  • Badanie branży mody
  • Rysunek
  • Historia mody
  • Biznes mody
  • Projektowanie mody: rozwój koncepcji
  • Prezentacja modowego portfolio
  • Wprowadzenie do podstawowego obuwia
  • Wytnij i Sew Studio
  • Studio Knitwear

  Twoje wykształcenie w college'u nie będzie kompletne bez stażu. Wiele szkół wyższych wymaga, abyś to zrobił, ale jeśli tak nie jest, powinieneś. Daje to możliwość zobaczenia, jak to jest pracować w branży modowej, jak również budować sieć kontaktów.

 • 04 Co możesz zrobić, gdy nadal jesteś w liceum?

  Wiele osób wie na początku, że chce zaprojektować odzież lub akcesoria do życia. Możesz być kimś, kto siedzi w klasie matematyki i historii, marząc o projektach, które pojawiają się w twojej głowie. Zwracaj uwagę na swojego nauczyciela, ponieważ niezależnie od tego, czy złożysz podanie w szkole artystycznej i projektowej, czy w tradycyjnym college'u, twoje oceny będą miały znaczenie. Będziesz musiał również wziąć udział w wielu zajęciach z edukacji ogólnej na studiach, więc to, czego się teraz uczysz, pomoże ci później.

  Pamiętaj jednak o projektowaniu mody, nie zaniedbując innych zajęć szkolnych. Weź udział w odpowiednich zajęciach oferowanych przez szkołę średnią. Powinieneś nauczyć się szyć i szkicować, nawet jeśli musisz to zrobić na własną rękę. W ten sposób możesz zacząć tworzyć ubrania i akcesoria oraz budować portfolio. Odwiedź sklepy z tkaninami, aby zacząć uczyć się o różnicach w zawartości, wzorach i fakturach. Bądź na bieżąco z aktualnymi trendami mody. Czytaj czasopisma takie jak Vogue i Women's Wear Daily . Śledź projektantów i fashionistki w mediach społecznościowych.

  Zajrzyj do programów przedszkolnych w szkołach, które oferują dyplom z projektowania mody. Możesz uczestniczyć w nich, gdy jesteś w szkole średniej. Zwykle mają programy weekendowe i letnie. Mówiąc o weekendach i wakacjach, pracuj w sklepie odzieżowym, abyś mógł się dowiedzieć, co ludzie lubią.

 • 05 Jak zdobyć pierwszą pracę jako projektant mody

  Branża modowa koncentruje się na dużych miastach, takich jak Nowy Jork i Los Angeles. Być może będziesz musiał przenieść się , aby uzyskać pracę, którą chcesz.

  Poniżej znajduje się lista cech, które pracodawcy poszukują w projektanckich projektach mody, zaczerpniętych bezpośrednio z rzeczywistych ogłoszeń o pracę. Istnieje duża szansa, że ​​nie będziesz mógł zacząć pracować jako projektant mody zaraz po ukończeniu college'u - wielu ludzi rozpoczyna karierę jako modelarz lub asystentka szkicowania - ale ponieważ jest to twój ostateczny cel, ważne jest, aby być świadomy tego, czego pracodawcy oczekują od tych, których zatrudnią na te stanowiska.

  • "Znajomość potrzeb i oczekiwań klientów, a także obecnych i pojawiających się trendów, z możliwością przełożenia na produkt zgodny z marką, równoważący rdzeń i modę".
  • "Wprowadź koncepcje spójne, sezonowe, przemyślane, właściwe dla marki, strategiczne".
  • "Zrozumienie procesu produkcji i rozwoju."
  • "Umiejętności korzystania z komputera Mac przy użyciu aplikacji Illustrator i PhotoShop."
  • "Musi być szczęśliwy i mieć pozytywne nastawienie".