Podstawy zarządzania w erze zmian i niepewności

Jednym z powodów, dla których lubię uczyć się zasad zarządzania kursami dla studentów jest okazja do obserwowania uczniów, którzy dostrzegają, że zarządzanie jako sztuka i nauka oferuje moc do przekształcania organizacji, przemysłu, kariery, a nawet świata.

Przychodzą w oczekiwaniu na nudny slog poprzez nudne treści i (wiele) pozostawiają z odrobiną spojrzenia Gary'ego Hamela, że "zarządzanie jest technologią ludzkich osiągnięć". Kilka lat później kazałem uczniom przesyłać mi notatki, sugerujące, że to nowe spojrzenie na potencjał praktyk zarządzania, aby wprowadzić zmiany, pomogło im w ustaleniu nowego kursu w ich karierze.

Artykuł ten jest przeznaczony dla wszystkich osób zainteresowanych szerszą ekspozycją na wyzwania i możliwości związane z zarządzaniem i zarządzaniem w epoce charakteryzującej się zmianami i niepewnością. Jego celem jest zaostrzenie apetytu na dalsze poszukiwania i oferowanie linków do artykułów, które pomogą zainicjować tę eksplorację.

Adolescencja i sztuka i nauka zarządzania

Zarządzanie jako formalna dyscyplina jest stosunkowo młoda, zapuszcza korzenie w rewolucji przemysłowej rozciągającej się od końca XVIII wieku przez większość XX wieku. Wiele praktyk zarządzania dzisiaj jest zakorzenionych w zasadach i podejściach opracowanych w poprzednich epokach.

Wszystko, co wydarzyło się w ciągu ostatnich kilku dekad, w tym pojawienie się Internetu, eksplozja danych, wykładniczy wzrost mocy obliczeniowej komputerów i postęp w telekomunikacji, czujnikach, a teraz sztuczna inteligencja, wymaga modernizacji zarządzania na czasy.

Dodajcie szersze społeczne i globalne siły, które od dziesięcioleci dominują na planecie, w tym otwarcie nowych rynków na całym świecie, pojawienie się Indii i Chin jako głównych gospodarek, konsekwentne zmniejszanie barier handlowych, a obecnie starzejąca się globalna populacja, oraz masz doskonały przepis na ciągłe zmiany i niepewność.

Zarządzanie musi ewoluować, aby uwzględnić szybkość zmian, niestabilność rynku oraz wymagania i potrzeby pracowników wiedzy na poziomie globalnym.

Poniższe artykuły i linki oferują dodatkowy kontekst do odkrywania tego wyłaniającego się nowego świata i wymagań stawianych menedżerom i liderom.

Kontekst dla dzisiejszego menedżera

Kontekst kontekstowy niektórych głównych wyzwań dzisiejszego menedżera lub lidera można znaleźć w:

Wyzwania organizacji w tej erze

Organizacja pracowników w ramach struktury prawnej, takiej jak korporacja, jest stosunkowo nowym zjawiskiem w historii ludzkości. Biorąc pod uwagę zmiany, o których mowa powyżej, sama organizacja jest zmuszana do zmiany, aby dostosować się do nowych sposobów wykonywania pracy, w tym pracy na odległość, telepracy, wirtualnych zespołów i wielu innych zmian. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, rozważ:

Radzenie sobie z szybkością zmiany jako menedżer

Szybkość, zwinność i zdolności adaptacyjne są niezbędnymi atrybutami przetrwania i sukcesu na tym świecie.

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na prędkość pojawia się zwiększone ryzyko. Dzisiejsi menedżerowie ciężko pracują, aby nauczyć się poruszać i dostosowywać bez zwiększania ryzyka dla swoich firm.

Sukces w świecie projektów:

Pamiętasz te projekty grup szkolnych, których nienawidziłeś jako student? Witamy w świecie niekończących się projektów grupowych, w których sukces lub porażka organizacji jest częściowo określona przez zdolność pracowników do składania, wprowadzania innowacji, wykonywania, a następnie reformowania i robienia wszystkiego od nowa w innej sprawie. Dzisiejszy menadżer musi rozumieć zarządzanie projektem i być przygotowanym na formowanie i kierowanie grupami do wysokiej wydajności. Sugerowane czytanie to:

Teaming i budowanie zaufania

Poza pracą nad projektami, wprowadzamy innowacje, realizujemy i działamy w środowisku zespołowym. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, ważne jest, aby skuteczni menedżerowie uczyli się kultywowania zaufania z członkami zespołu. Rozważać:

Wiodący i rozwijający się przywódcy

Nikt nie chce menedżera, który nie może prowadzić, ani lidera, który nie może zarządzać. Chociaż naukowcy lubią oddzielać te dwie role, rozróżnienie jest bez znaczenia. Istnieją jednak wyjątkowe zachowania, które można lepiej opisać jako lider lub zarządzanie. Każdy menedżer musi dziś zrozumieć, co to znaczy prowadzić i pracować celowo, aby rozwinąć umiejętności przywódcze.

Kultywowanie globalnej perspektywy

To, co dzieje się w Bangalore lub w Pekinie, wpływa na twoją firmę w Anyplace w USA. Dziś skuteczni menedżerowie starają się kultywować perspektywę, która przekracza granice i kultury w dążeniu do nowych klientów, partnerów i podejść.

Nauka i zarządzanie Przejdź w parze

Jeśli się nie uczysz, cofasz się z prędkością zmian. Ciągłe eksperymenty i wynikająca z tego nauka są niezbędne do przetrwania i sukcesu. Treści, które pomogą Ci zasilić własne zajęcia edukacyjne obejmują:

Dolna linia

Chociaż istnieje wiele dodatkowych tematów do zbadania, w tym podejmowania decyzji, komunikacji, coachingu i informacji zwrotnych, wyżej wymienione tematy stanowią świetny punkt wyjścia do kultywowania kontekstu w kwestiach zarządzania w dzisiejszym świecie zmian. Dla tych, którzy decydują się skorzystać z możliwości i wyzwań naszej epoki zmian i niepewności oraz którzy poświęcają się innowacjom jako menedżerowie i liderzy, jest to rzeczywiście najlepszy czas. Możesz po prostu pomóc w rozwoju branży po drodze.