8 wskazówek dotyczących pomyślnego rozpoczęcia pracy z nowym zespołem

Twoja promocja do kierowania nowym zespołem lub funkcją jest jednocześnie ekscytująca i po prostu trochę nerwowa. Wspaniałą wiadomością jest to, że twój szef wierzy w twoje umiejętności i obstawia jej wiarygodność, że jesteś odpowiednią osobą do tej pracy. Część "Motyle w żołądku" pochodzi od Ciebie, wiedząc, że masz komplet nowych wyzwań, w tym ustanowienie siebie jako wiarygodnego lidera w oczach członków twojego zespołu.

Oto 8 pomysłów, które pomogą Ci złagodzić niepokój i wspierać wczesne starania z nowym zespołem.

8 wskazówek, które pomogą Ci odnieść sukces dzięki nowemu zespołowi:

1. Wykonaj zadanie domowe przed datą rozpoczęcia. Poświęć czas swojemu przełożonemu, przeglądając jej pogląd na oczekiwania i potrzeby ze strony Twojego zespołu. Zapytać:

2. Angażuj swoich rówieśników w różne funkcje . Po upublicznieniu promocji odrób swoją pracę domową i pozyskaj dane od nowych rówieśników w całej organizacji.

Zapytaj ich o swoją wydajność, mocne strony i luki. Skoncentruj się na punktach interakcji między grupami i poproś ich o wskazanie mocnych stron i obszarów wymagających poprawy. Zrób świetne notatki i staraj się znaleźć okazje do wczesnych zwycięstw. Ważne jest, aby mieć swoich rówieśników po twojej stronie.

3. Zrób pierwsze spotkanie zespołu o nich, nie ty . Zbyt często nowi menedżerowie wkraczają w rolę i robią słabe pierwsze wrażenie, woskowując poetycko lub mdląco o swoich własnych doświadczeniach i osiągnięciach. Oprzyj się pokusie, aby stać się centralnym punktem i po krótkim wprowadzeniu, zadaj pytania zaprojektowane, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć kulturę zespołu.

4. Wprowadź dane członka zespołu do nowej roli . To wymaga odrobiny odwagi, ale opinie, które otrzymasz, powiedzą dużo o sytuacji i potrzebach twojego zespołu. Zapytaj: "Co powiesz na koniec mojej pracy na stanowisku kierownika tej grupy?" To dobre pytanie, które pomoże członkom zespołu skoncentrować się na identyfikacji potrzeb rozwojowych i organizacyjnych. Słuchaj i rób notatki bez komentowania lub oceniania. Poprosiłem wielu menedżerów o proces pozyskiwania tego wkładu, a następnie pisanie i publikowanie ich Karty Przywództwa, podkreślając ich zaangażowanie w służbę zespołowi.

5. Zaangażuj się w spotkania jeden na jeden z każdym członkiem zespołu i opublikuj ten prosty program, przedstawiając tylko 3 pytania:

Najlepiej prowadzić spotkania twarzą w twarz, jednak telefon lub wideokonferencja działają doskonale dla twoich odległych kolegów. Rób notatki, staraj się zidentyfikować i zaoferuj natychmiastową pomoc z problemami taktycznymi, takimi jak: "Nie mam wystarczająco wydajnego komputera, żeby skutecznie wykonywać swoją pracę".

Zaangażuj się w zwijanie pomysłów i sugestii oraz dzielenie się uwagami z całą grupą. (Pamiętaj, aby zapewnić anonimowość.) Te spotkania oferują wspaniałe możliwości słuchania i poznawania członków zespołu oraz poznawania ich pomysłów, zainteresowań i potrzeb. Oferują także Tobie i grupowe pomysły na możliwości współpracy w dążeniu do wczesnych usprawnień i potrzebnych zmian.

6. Stwórz swoje protokoły operacyjne i komunikacyjne. W ramach swojej wcześniejszej oceny sprawdź istnienie regularnych spotkań dotyczących statusu lub operacji. Jeśli są regularne zaplanowane na czas sesje, rozważ zasiadanie i słuchanie. Jeśli poprzedni menedżer prowadził te sesje, obróć przywództwo spotkania pomiędzy członkami zespołu. Kiedy już poczujesz skuteczność rutyny operacyjnej, możesz dokonać korekty. Jeśli zespół nie znajduje się w kryzysie, nic nie zyskuje, natychmiast potwierdzając swój program. Oczywiście, jeśli nie ma regularnej rutyny, masz wiele okazji do stworzenia. Poproś członków zespołu o wkład.

Jeśli chodzi o protokół komunikacyjny, niech członkowie Twojego zespołu wiedzą, jak się z tobą skontaktować. Pomóż im zrozumieć pożądany poziom zaangażowania. Rozwinięcie poczucia ich potrzeb komunikacyjnych - niektóre osoby preferują codzienną lub częstą interakcję, a inne wolą angażować się z ich menedżerem rzadko lub gdy wymagane są wskazówki. Bądź elastyczny i dostosuj się do swoich potrzeb.

7. Pracuj z członkami zespołu, aby odświeżyć cele grupowe i indywidualne w ciągu pierwszych 30 do 45 dni. Jeśli zespół znajduje się w sytuacji kryzysowej lub zwrotnej, przyspieszyć ten harmonogram.

8. Nie oskarżaj wcześniejszych praktyk grupowych lub poprzedniego menedżera . Kusząc się, by zastanowić się, czy ktoś z mózgiem jest w domu, zawsze dobrze jest unikać krytykowania poprzedniego reżimu.

Podsumowanie na teraz:

Moment, w którym przejmujesz odpowiedzialność za nowy zespół, powinien być okresem bogatym w budowanie relacji i współpracę. Oprzyj się pokusie stwierdzenia, że ​​jesteś "nowym szeryfem w mieście" i korzystaj z pytań, aby zdobyć kontekst na temat talentów, operacji i możliwości. Potrzebujesz pomocy swojego zespołu, aby odnieść sukces i właściwą drogą do rozpoczęcia jest uczynienie wszystkich członków twojego zespołu cenną częścią procesu. Będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na wprowadzanie zmian, gdy zyskasz kontekst i wiarygodność. Na początku dobrze jest obserwować i prosić, ale nie oceniać.